کد خبر: ۵۳۷۰
۵۹۳ بازدید
۰ دیدگاه

افزایش 5 درصدی تایید صلاحیت ها در استان

۹۰/۱۲/۳
۱۷:۱۶

 

 

رییس ستاد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی گفت: تعداد افراد تایید صلاحیت شده این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره هشتم بیش از پنج درصد افزایش یافت.

پرویز آژیده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: طبق آخرین آمار ارسالی از سوی هیات نظارت استان، 77 نفر از 295 داوطلب ثبت نام كننده برای مجلس نهم در سطح استان رد صلاحیت شده اند كه این رقم نشان می دهد حدود 27 درصد آنها از سوی هیات های اجرایی و نظارت رد شده اند كه این رقم در دوره قبلی مجلس بیش از 33 درصد بود.

وی، با بیان اینكه از مجموع داوطلبان نام نویسی كرده برای مجلس آینده در آذربایجان شرقی 18 نفر تاكنون انصراف داده اند، نسبت جنسیت تایید صلاحیت شده های استان را 193 مرد در برابر 12 زن اعلام كرد.

آژیده اضافه كرد: از مجموع این افراد، 42 نفر دارای مدرك دكترا، 121 نفر دارای مدرك كارشناسی ارشد، 38 نفر كارشناسی معادل سازی شده و چهار نفر نیز دارای تحصیلات حوزوی هستند.

به گفته وی، تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس نهم در آذربایجان شرقی نه تنها نسبت به دوره قبلی با توجه به ارتقای سطح تحصیلات كاهش نیافت، بلكه یك نفر نیز نسبت به دوره گذشته افزایش داشته است.

رییس ستاد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دراستان، تعداد نهایی لیست داوطلبان نمایندگی مجلس نهم از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسكو را 85 نفر اعلام كرد و گفت: پس از این حوزه انتخابیه، حوزه اهر و هریس با 14 داوطلب، مراغه و عجب شیر با 13 داوطلب، مرند و جلفا با 12 نفر و شبستر با یازده، هشترود و چارایماق یازده نفر و سراب و مهربان با 10 داوطلب در رده های بعدی قرار دارند.

آژیده افزود: در حوزه های انتخابیه میانه 10 نفر، بستان آباد 9 نفر، ملكان هشت نفر، ورزقان هفت نفر و كلیبر و هوراند نیز تعداد هفت نفر برای ورود به مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند.

آذربایجان شرقی با جمعیت سه میلیون و 700 هزار نفری دارای 20 شهرستان، 13 حوزه انتخابیه و تعداد 19 كرسی در مجلس شورای اسلامی است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز