کد خبر: ۵۶۶۱۸
۲۸۵۱ بازدید
۲۶ دیدگاه

مهمترین رویدادهای شهرستان میانه در سال 1394 + تصاویر

۹۵/۱/۱۷
۱۸:۱۹

سال 94 به پایان رسید، در سالی که خبرهای خوب و بدش زیاد بود. با توجه به افزایش حجم اخبار شهرستان میانه، انتخاب اخبار مهم امسال نسبت به سالهای گذشته سخت تر بود و بهمین دلیل با بیش از دو هفته تاخیر خدمتتان ارائه می شود.

خوشبختانه برای پنجمین سال پیاپی (90،91،92،93)این سعادت نصیب شد تا بتوانم اخبار را از "صدای میانه"گلچین کرده و اهم رخدادهای میانه در سال 94 خدمتتان ارائه شود، اخبار در بخش های سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و هنری، بهداشت و درمان،ورزش و اجتماعی و حوادث و با بیش از 230 لینک منبع، تفکیک شده است.

***** سیاسی*****

برکناری فرماندار ویژه میانه

اسماعیل حیدری آزاد که از اسفند ماه سال 92 وبعد از آمدن دولت روحانی بعنوان دومین فرماندار ویژه(1) وبیستمین فرماندار بعد از انقلاب میانه (2) انتصاب شده بود، از همان ابتدا با توجه به روحیه نظامی و امنیتی که داشت،نظم خاصی به اوضاع و امور اداری شهرستان داد و شاید همین امر برایش دردسر شده و یک ماه بعد از انتخابش به عنوان فرماندار نمونه استان(3) او را به بهانه  هفت تیرکشی به سمت دفتردار خود، شبانه از سمت فرمانداری ویژه میانه برکنار و به فاصله کمتر از چند ساعت فرماندار جدید معرفی گردید (4). مراسم تودیع او یکی از پرحاشیه ترین تغییرات مدیریتی در شهرستان میانه بود(5و6). فرماندار سابق میانه بعنوان نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه میانه و با کسب 6883 رای نفر دهم شد.(7)

حضور مسئولین کشوری و استانی در میانه

سال گذشته نیز تعدادی از مسئولان به منظور افتتاح و بازدید از طرح های مختلف عمرانی در شهرستان میانه حضور یافتند که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گودرزی- وزیر ورزش و جوانان

در سفر یک روزه خود به میانه همزمان با سفر هیات دولت به استان، از پایاب سد آیدوغموش بازدید(8) و همزمان با سایر شهرستانها سینما دیجیتال میانه را افتتاح (9) و ورزشگاه 5000 نفری سرانجام را مورد بهره برداری قرار داد(10)  سپس در شورای اداری شهرستان میانه شرکت و در این جلسه مشکلات شهرستان میانه با وزیر ورزش مطرح شد. (11) از شهرستان میانه 1500 نفر به تبریز رفته و از رییس جمهور استقبال کردند.(12)

سعیدی کیا -رییس بنیاد مستضعفان و جانبازان

اهدا 600 فقره اسناد املاک بنیاد مستضعفان به مردم محروم و واجد شرایط منطقه(13)

آقایی -معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی

شرکت در نشست کارگروه جهاد کشاورزی شهرستان میانه و بررسی پایاب سدهای شهریار و آیدوغموش(14)

حضور نامزدهای مجلس خبرگان

آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی (دومین حضور در یکسال گذشته و سومین حضور در طی 20 سال)(15)،آیت الله پورمحمدی امام جمعه مراغه(16) و آیت الله هاشم زاده(نماینده مجلس خبرگان) از جمله کاندیداهایی بودند که در شهر میانه حضور پیدا کرده و سخنرانی کردند.

جبارزاده-استاندار

برای سومین بار و بخاطر افتتاح های هفته دولت در میانه حضور پیدا کرد(17 و18 ). پیشتر استاندار آذربایجان شرقی یکبار در مراسم معارفه حیدری آزاد(19) و باردیگر در تصویب سند توسعه در میانه حضور پیدا کرده بود.(20)

پزشکیان – وزیر اسبق بهداشت و رییس کمیسیون بهداشت مجلس

همزمان با سالگرد پیروزی دولت روحانی در همایش حامیان دولت در میانه شرکت کرد . (21)

نبویان- نماینده مردم تهران در مجلس

سخنرانی در مسجد جامع بعنوان مخالف برجام در همایشی با نام مدافعان عزت ملی(22)

همایش های سیاسی

امثال نیز به مانند سالهای گذشته همایش شهدای زینبیه برگزار شد ولی متاسفانه سال به سال از کیفیت این مراسم کاسته می شود.(23)

از جمله همایش های مهمی که  در سال 94 در شهرمان برگزار شد میتوان به دو همایش کاملا متضاد پزشکیان (24) و نبویان(25) اشاره کرد که یکی بعنوان مدافع دولت سخنرانی کرد و دیگری بعنوان مخالف .

همچنین نشست شورای اصلاح طلبان استان در اواسط بهمن ماه در میانه تشکیل و اعضای شورای اصلاح طلبان میانه نفرات خود را شناختند.

از دیگر همایش ها می توان به همایش های انتخاباتی نامزدها با حضور چهره های آشنا و نامدار منطقه ای و ملی اشاره کرد.

تعویض تابلوی دروغین

محمدعلی مددی که از ابتدا روی تابلوی دفترش عنوان دکتر نوشته شده بود، با شکایت و پیگیری تابلوی دفترش پایین آمده و این عنوان که مورد قبول وزارت علوم نبوده و سالها بر صحت آن پافشاری می شد برداشته شد.(26)

انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری

حواشی انتخابات در میانه همانند شهرهای دیگر، از سال گذشته و با همایش های مختلف و رفت و آمدهای مختلف آغاز شده بود، بطوریکه در شهرویرماه امسال به راحتی می شد اسامی 20 نامزد احتمالی را گفت(27)، در موعد قانونی اسم نویسی نامزدها 31 نفر(28) از شهرستان میانه برای شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.

در مرحله بررسی مدارک توسط مراجع 4گانه در شهرستان میانه، 2 نفر رد صلاحیت شدند(29)، در مرحله دوم تعداد 8 نفر دیگر نیز به ردصلاحیت ها اضافه شد(30)، در مهلت شکایت سه روزه، سه نفر از نامزدها رجبی، ملکی و بهبودی صلاحیتشان توسط شورای نگهبان احراز(31) ولی مددی (نماینده مجلس نهم) و آریامنش (یکی از اصلاح طلبان و حامیان دولت) در این مرحله رد صلاحیت شدند، بالاخره اسامی نهایی که شامل 22 نفرتایید صلاحیت و 9 نفر رد صلاحیت بود توسط شورای نگهبان به صورت خصوصی به نامزدها ابلاغ شد و شکایت نامزدهای ردصلاحیت شده تا روز 27 بهمن که روز اعلام اسامی نهایی برای فرمانداریها بود افاقه نکرد(32) اما در 29 بهمن و بعد از آغاز تبلیغات رسمی انتخابات نام سیدحسن هاشمی به لیست 22 نفره اضافه و تعداد به 23 نفر افزایش یافت(33).

مهدیخانی (34)و جمالی (35) دو نفر از نامزدها درایام تبلیغات انصراف خود را اعلام کردند، قهرمان مهدیخانی به دلیل میثاق نامه ای که با اصلاح طلبان امضا کرده بود به نفع این لیست کنار کشید تا در روز جمعه 7 اسفند، نام 21 نامزد در لیست باشد(36).

 

در نهایت فردین فرمند و یعقوب شیویاری با کسب اکثریت آرا به عنوان نمایندگان شهرستان میانه در مجلس دهم انتخاب شدند.(37)

تعداد واجدین شرایط رای دادن در شهرستان میانه برای انتخابات مجلس دهم و خبرگان پنجم، ابتدا 147000اعلام ولی بعد از انتخابات به 135000 نفر کاهش پیدا کرد (38)،. 70درصد مردم شهرستان میانه در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت کردند، انتخابات میانه در تاریخ 25 اسفندماه توسط شورای نگهبان تایید شد.

شکست نمایندگان ادوار در انتخابات مجلس

حسینی، حاج اصغری ومددی سه نماینده اسبق و فعلی میانه بودند که در انتخابات ثبت نام کرده و هر کدام به نحوی شکست خوردند.

حسینی که سابقه 5 بار شرکت در انتخابات را داشته و دو دوره نیز نماینده مجلس شده بود با کاهش نصف آرا و قرار گرفتن در رده پنجم از از راهیابی به مجلس دهم بازماند.

حاجی اصغری که در دوره هشتم و در اولین حضور خود و برخلاف پیش بینی ها نماینده مجلس شده بود، در دوره نهم به همراه برادر خود در انتخابات شرکت کرد ولی موفق نشدند، پارسال نیز برای سومین بار بخت خود را برای رسیدن به صندلی سبز آزمود و با ریزش 11 هزار نفری آرا با کسب رتبه هفتم بازهم نتوانست به مجلس راه یابد.

قصه مددی که سالها در تکاپوی رفتن به مجلس بود با دو نماینده دیگر فرق می کند، این نماینده به رغم ثبت نام توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شدو اعتراض هایش مثمر ثمر واقع نشد و از رقابت با سایر نامزدها بازماند.

شکست اصلاح طلبان

شکست اصلاح طلبان در انتخابات دهم نیز از رویدادهای مهم انتخابات بود، نائبی و آریامنش که اقبال شورای اصلاح طلبان میانه را کسب کرده بودند(39)، با رد صلاحیتشان نفرات جایگزین یعنی شورچی و شهبازی به استان معرفی شدند (40)ولی در لیست نهایی بهبودی به جای شهبازی نامش بالا آمد(41) در این میان عده ای هم مظفر اجلی را نامزد شایسته برای اصلاح طلبان میانه دانستند
(42)و در نهایت هیچ یک از این نامزدها نتوانستند جزو دو منتخب میانه برای مجلس دهم باشند(43).

 

نتایج نهایی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان میانه

انتخابات مجلس خبرگان

همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، نامزدهای استان آذربایجان شرقی با حضور در شهرستان میانه با مردم دیدار و در مساجد سخنرانی کردند، که از جمله این نامزدها می توان به آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان که برای سومین بار در میانه حضور پیدا می کرد و آیت الله پورمحمدی امام جمعه مراغه اشاره کرد.

نتایج خبرگان در شهرستان میانه نیز منطبق با نتایج استانی بود و آیات مجتهدشبستری، پورمحمدی، هاشم زاده هریسی، ملکوتی و  پنج نماینده استان بودند که حائز اکثریت آرا شدند.

آیت الله عسگر دیرباز نیز بعنوان تنها میانه ای از استان آذربایجان غربی راهی مجلس خبرگان رهبری شد(44)

تغییرات مدیریتی

انتصاب حمید شکری به سمت فرماندار ویژه شهرستان(45)

انتخاب فردین فرمند و یعقوب شیویاری بعنوان نمایندگان جدید شهرستان میانه برای مجلس دهم(46)

انتخاب احد یوسفی بعنوان رییس شورای شهر(47)

انتخاب بهمن نعمت زاده بعنوان رییس شورای شهرستان(48)

انتصاب سرهنگ جعفر غیابی بعنوان فرمانده سپاه میانه (49)و انتصاب سرهنگ ایمانی به سمت فرمانده سپاه اهر(50)

انتصاب هاشم شعفی بعنوان فرمانده نیروی انتظامی(51)

انتصاب دکتر یداله رجائی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان(52)

انتصاب جمال الدین نیکنامی به سمت مدیرکل درمان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی(53)

راهیابی دکتر پزشکی به هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان زنجان(54)

انتصاب محمدرضا مشایخی بعنوان معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه میانه (این سمت از سال 91 باقری خالی مانده بود)

انتصاب امیر قاسم‌زاده به عنوان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست(55)

انتصاب بابک کبیری به سمت رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی(56)

انتصاب حسن سلیمانی بعنوان رییس زندان(57)

انتصاب محمد امدادیان بعنوان سرپرست اداره صنعت و معدن(58)

انتصاب سید طاهر حجازی به عنوان سرپرست طرح فولاد(59)

انتصاب محمد جعفر عظمایی به عنوان مدیر عامل فولاد آذربایجان(60)

انتصاب رزاقی به سمت شهردار آچاچی(61)

شورای شهر

11 شهریور ماه 94 قرار بود که سومین رییس شورای شهر میانه برای دوره چهارم انتخاب شود(62) که به رغم ارسال دعوتنامه رسمی به اعضا با غیبت 4 عضور شورا منجمله رییس وقت جلسه به تعطیلی کشیده شد(63)

جلسه دوم انتخاب رییس شورای شهر نیز با غیبت همان افراد از رسمیت افتاد(64) در ظاهر امر مرخصی های دوهفته ای اعضای غایب دلیل تعطیل شدن جلسات حساس انتخاب رییس بود ولی در باطن کشمکش بین طرفداران نامزدهای ریاست و اعلام حکم دیوان عدالت درباره دو عضو علی البدل بود(65)

سریال غیبت ها همچنان ادامه داشت و در اول مهر ماه نیز همان اعضا جلسه سوم را به رغم دعوت فرماندار و حضور معاونش در شورا به تعطیلی کشاندند،(66) بعد از آن شکری هشدار داد پرونده مخلان جلسات شورا به شورای حل اختلاف استان رفته و اعضا باید پاسخگو باشند(67)

بالاخره بعد از اخطار دوم فرماندار و 40 روز تاخیر، هیئت رییسه سال سوم دوره چهارم شورای شهر میانه در در جلسه چهارم انتخاب و احد یوسفی در رقابت با اقبال محمدحسینی پیروز و رییس شورای شهر میانه شد، افضل حسینخانی  نائب رییس، حیدر رجبی و مجید میعاد بعنوان منشی و خرانه دار شورا شدند.(68)

مهمترین عامل اختلاف اعضای شورای چهارم ابقای شهردار، انتخاب هیئت رییسه و حکم دیوان عدالت برای دو عضو شوراست.(69)

 

*****اقتصادی*****

 

لغو واگذاری فولاد میانه

فولاد آذربایجان که در اردیبهشت ماه سال 93 فروخته شده(70) و اخراج کارگران ، عدم دریافت حقوق کارگران، تعطیلی کارخانه و عدم استخدام 250نفر قبول شده آزمون ایمیدرو (71) را به دنبال داشت، در خرداد ماه به دنبال دستور وزیر اقتصاد،

 قرارداد واگذاری کارخانه فولاد آذربایجان به بخش خصوصی با توافق خریداران گروه مالی بانک ملت و یک شخص حقیقی]  فسخ شد و این کارخانه دوباره آغاز به کار کرده و کارگران بخشی از مطالبات خود را که از سال 93 مانده بود را دریافت کردند. (72)

فروش فولاد میانه یکی از پرحاشیه ترین واگذاریهای صنعتی کشور بود که با کمک مسئولین و کارگران (73) بالاخره به آغوش ایمیدرو بازگشت(74).

هر چند بعد از گذشت 4 سال هنوز از استخدام 250نفر قبول شده آزمون ایمیدرو خبری نیست و بسیاری از این جوانان هنوز بلاتکلیف هستند(75)،اما شکری به هنگام بازدید از طرح فولاد میانه استخدام قبول شده ها را اولویت اول دانست(76)

بالاخره در دی ماه حجازی بعنوان سرپرست طرح فولاد(77) و بهمن ماه عظمایی به عنوان مدیر عامل فولاد منصوب شدند(78)

دیگر خبر فولادی که فرماندار میانه در سال 94 اعلام کرد راه اندازی واحد فولادی خصوصی با نام شرکت صنایع نورد کیان فولاد شهاب در میانه بود(79)

گیربکس سازی(میانرو)

گیربکس سازی میانه که مانند فولاد میانه بحث فروش و اخراج کارگران آن مطرح بود(80) با پیگیری مسئولین ارشد میانه(81) از فروخته شدن و انتقال آن جلوگیری شد و با تولید گیربکس وانت آریسان(82) به کار خود ادامه داد، میانرو نزدیک به 170 نفر کارگر و تکنیسین فعال دارد.

افتتاحیه های هفته دولت و دهه فجر

در موضوع افتتاحیه های هفته دولت و دهه فجر مبنا آمار فرمانداری ویژه میانه می باشد و بخش های 4 گانه شهرستان میانه به صورت مجزا نوشته می شود:

هفته دولت

شامل 11 طرح عمرانی در بخش کندوان(83) 9 طرح عمرانی در بخش ترکمانچای(84) 54 پروژه عمرانی با اعتبار 470 میلیارد ریال با حضور استاندار در میانه، کندوان و کاغذکنان(85)22 پروژه عمرانی در بخش مرکزی و شهر میانه (86) و پروژه های عمرانی بخش کاغذکنان(87 و 88 )

دهه فجر

شامل19 طرح در شهر میانه،13 پروژه در بخش مرکزی، 13 پروژه در بخش کندوان، ۸ طرح در بخش کاغذکنان(89)، 13 طرح در بخش ترکمانچای(90)

اعتبارات سال 94 میانه و آمارهای متناقض

آمارهای متناقض درباره اعتبارات اختصاص یافته برای پروژه های شهرستان میانه، یکی از موضوعاتی بود که امسال بیشتر نمود کرد ، این تناقض ها را براحتی می توان از میان ارقام زیر استخراج کرد:

اختصاص بودجه 179 میلیارد و 600 میلیون ریالی از محل اعتبارات استانی (91)

 اختصاص بودجه ۱۳۵ میلیارد تومانی از محل اعتبارات ملی و استانی برای اجرای پروژه های عمرانی (92)

تناقض آماری استاندار و فرماندار در تعداد و مبلغ افتتاح های هفته دولت در میانه(93)

اختصاص 2 هزار و 156 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های عمرانی(94)

تخصیص اعتبار 403 میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی از محل اعتبارات استانی (95)

تخصیص 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه و اشتغال روستایی(96)

اختصاص پنج هزار و 200 میلیارد ریال، بودجه برای اجرای طرح های عمرانی(97)

هزینه کرد 500 میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای شهرستان میانه(98)

گزارش عملکرد یکساله دولت تدبیر و امید در شهرستان ویژه میانه(99)

  اعتبارات شهرستان میانه در سال 1394 :

-    استانی : 548   میلیارد ریال
-    ملی مختص میانه: 490 میلیارد ریال
-    ملی مشترک : 3272 میلیارد ریال
-    منابع دستگاهها مختص میانه: 1118  میلیارد ریال
-    منابع دستگاهها مشترک: 950 میلیارد ریال
-    تسهیلات مسکن : 344 میلیارد ریال
-    جمع کل مختص میانه:2156 میلیارد ریال
-    جمع کل پروژه های مشترک ( با سایر شهرستان ها ): 4222 میلیارد ریال

پتروشیمی میانه

مرداد ماه سال 93 خبری از سوی دفتر مهندس حسینی منتشر شد که در آن عنوان شد با موافقت وزارت نفت احداث مجتمع GTP پتروشیمی(تبدیل گاز به پروپیلن) در شهرستان میانه عملیاتی خواهد شد(100)، هر چند این طرح در زمان کیافر مطرح شده بود ولی بعد از 11 سال دوباره به جریان افتاد ، از جوابیه دفتر حسینی به دفتر مددی چنین استنباط شد که پیشتر مددی در این زمینه نامه نگاری هایی کرده بود ولی جوابی برای آن نگرفته بود و به همین دلیل رسانه ای هم هیچگاه رسانه ای نشد(101).

البته برخی انتقادها یا پرسش هایی را درباره این طرح داشته و دارند ، هر چند مشغول به کار شدن صدها میانه ای در چنین طرحی باعث شکوفایی و رونق اقتصادی منطقه می شود ولی این خبر تا یکسال مسکوت ماند تا اینکه مرداد ماه سال 94 دوباره دفتر مهندس حسینی نامه ای از وزارت نفت را منتشر کرد که در آن فراخوان جذب سرمایه گذار برای این طرح داده شده بود.(102)

در بحبوحه انتخابات مجلس دهم، خبری آمد که شرکت گسترش انرژی پاسارگاد حاضر به سرمایه گذاری در این طرح شده است ولی انتشار این خبر در یک هفته مانده به انتخابات برخی شبهات مثل استفاده تبلیغی از آن برای انتخابات مطرح شد حال منتظر می مانیم تا ببینیم در آینده تکلیف پروژه چگونه خواهد شد؟(103)

احداث دو نیروگاه برق

در میان اخبار احداث دو نیروگاه توسط شرکت ترکیه ای در شهرستان میانه خبر مسرت بخشی ست که می تواند زیربنای رشد صنعتی منطقه را آماده کرده و از آن بهره کافی را ببریم، همچنین بعد از بهره برداری از این نیروگاه ها که به صورت BOT  خواهد بود سبب خواهد شد تا برق از میانه صادر نیز شود.(104)

وعده ها

       من جمله وعده های سال 94 می توان به برخی بندهای سند تدبیر و توسعه اشاره کرد که بایستی در سال 94 شروع می شدند

       مثل تکمیل محور گردشگری کندوان(105) ،محور تاریخی ترکمانچای(106) ،سایت    گردشگری سد شهریار(107) ،سایت گردشگری دریاچه سد آیدوغموش(108) که عملا عملیاتی نشده اند.

      همچنین احداث کارخانه پتروشیمی(108) ،تکمیل فاز ذوب و احیا ذوب آهن آذربایجان(109)،تکمیل راه آهن دوخطه میانه -        تبریز(110)،بهره برداری از راه آهن میانه تا بستان آباد (111)و بهره برداری از آب شرب(112) از دیگر وعده هایی بود که قرار بود در سال    94 محقق شوند.

وعده رییس جمهور درباره راه آهن میانه – تبریز و میانه - اردبیل

راه آهن تبریز به میانه که این راه آهن در سال 94 و 95 مجموعاً با یک اعتبار 500 میلیارد تومانی، زیرسازی ‌آن تکمیل خواهد شد و برای سایر امور این راه‌آهن و تکمیل آن، دولت همزمان اقدامات لازم را انجام خواهد داد.(113)

وی(رییس جمهور)به مردم اردبیل قول داد تا راه‌آهن اردبیل – میانه که از سال‌ها پیش آغاز شده تا پایان سال 95 به بهره‌برداری برسد تا مردم این استان بتوانند از این خط ریلی استفاده کنند(114)

تندیس مدیر شایسته ملی

حاج مهدی ناصری به دلیل طرح های چهارگانه آذین سبک سازان تندیس "طرح نمونه ملی" "و مدیر شایسته ملی" را از دست وزیر صنایع دریافت و افتخاری دیگر به افتخارات خود و میانه افزود.(115)

*****هنری ******

فرهنگ و ارشاد

درگیری مسئولین فرهنگ و ارشاد

 هنرمندان و رسانه ای ها(116) مهمترین چالش سال 94 این اقشار با هم بود که کار به شکایت و دادگاه و رفع سوتفاهمات کشید(117 ) و ماجرا از یک کامنت در یکی از مطالب هنرمندان آغاز با وساطت قاضی محمودیان دادیار محترم ماجرا ختم به خیر شد ولی فرهنگ و ارشاد میانه تلافی این کار را در روز خبرنگار در آورد و یکی از ضعیف ترین مراسم های چند سال اخیر برگزار شد.

افتتاح سینما دیجیتال میانه

از دیگر رویدادهای مهم فرهنگ و هنر میانه بود که همزمان با حضور نمایندگان دولت و به همراه 4 شهرستان دیگر(118) آغاز به کار کرد ، نهنگ عنبر اولین فیلم اکران شده درسینما دیجیتال بود.(119)

جشن فرهنگ و رسانه

 دیگر رخداد هنری بود که در ایام دهه فجر در میانه برگزار شد هر چند مدعوین دستچین شده بود و از صدای میانه که محبوبترین سایت خبری شهرستانی شمالغرب کشور می باشد کسی دعوت نشده بود. (120)

انتشار کتاب با موضوع میانه و آذربایجان

نخستین کتاب مختص شهرستان میانه در سال 94، چاپ دوم «کاغذ کنان در گذرگاه تاریخ» نوشته اکبر پرندی بود که اواخر تیرماه، در 311 صفحه و با قیمت 22 هزار تومان از سوی مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران منتشر شد. حدود 50 صفحه از کتاب به انتشار اسناد نوشتاری و تصاویری که در تحقیقات مربوط به انتشار این کتاب مورد استفاده قرار گرفته منتشر شده است. (121)

دومین کتاب، "فولکلور میانه" تالیف محمدصادق نائبی بود که در 96 صفحه در قطع وزیری و در 3000 نسخه توسط انتشارات جهان جام جم منتشر شد و در آن مباحث متنوع مثل، متل، لالایی، انواع شعر، انواع رقص، انواع بازی ها و ... آمده اما بارزترین قسمت این تحقیق، بررسی گویش شهرستان میانه و مقایسه آن با زبان استاندارد و مکتوب می باشد.(122)

سومین اثر هم "تاریخ و جغرافیای میانه" نوشته محمدصادق نائبی بود که در 150 صفحه و توسط انتشارات "جهان جام جم " منتشر شده است و در آن مباحث متنوعی درباره اطلاعات آبادی ها ، کوه ها ، جغرافیا ،تاریخ و ... میانه آمده است .(123)

چهارمین کتابی که در سال 94 منتشر شد،قوتاد غوبیلیک است که از آن بعنوان شاهنامه ترکی یاد می شود و اثری گرانقدر از محمدصادق نائبی که دارای 6645 بیت است و با توجه به گویش قاراخانی و گذشت یک هزار سال، تاکنون برای آذربایجانیان مورد فهم نبوده است و برگرداندن آن از زبان اویغوری به ترکی امروزی 5 سال زمان برده است.(124)

انتشار کتاب خورشیدکاران و ماه کاران ازمیکائیل رسولزاده(منبع)

تاکسی جعفر پناهی نامزد اسکار فرانسه

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی فرانسه فهرست نامزدهای چهل و یکمین دوره جوایز سالانه سزار را منتشر کرد. فیلم «موستانگ» نامزد فیلم خارجی زبان اسکار 2016، با کسب 9 نامزدی شامل بهترین فیلم، بهترین فیلم اول و بهترین کارگردان پیشتاز نامزدهای جوایز سزار امسال است. «تاکسی» ساخته جعفر پناهی نیز نامزد بهترین فیلم خارجی شد.(125)

اهداء لوح تقدیر به رییس باشگاه پژوهشگران  توسط آیت الله هاشمی

در  سومين جشنواره فرهيختگان، آیت الله هاشمی ضمن بازدید از دستاوردهای پژوهشی، فناوری و دانش بنیان مرکز رشد فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در محل نمایشگاه ملی پژوهش و فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات تهران(126) با اهدا لوح تقدیر و تندیس از مهندس عباس نعمتی عضو هیات علمی و رییس باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان واحد میانه نیز تجلیل بعمل آورد.(127)

حضور آشیق بولود و استاد اجلی در میانه

در مرداد ماه، قربانعلی اجلی، استاد انجمن خوشنویسان ایران، دارنده نشان درجه یک هنری و بنیانگذار سبک گلگشت ،برای خوشنویسان درجه ممتاز و فوق ممتاز میانه دوره عالی خوشنویسی برگزار کرد. (128) این برنامه به دعوت مهندس نائبی برگزار شد. (129) در بهمن ماه نیز استاد برای دومین بار در جریان سلسله مباحث میانه شناسی و با موضوع خوشنویسان و نقاشان برجسته میانه ای شرکت کرد(130)

آشیق بولود جوادی بعد از چند سال به صورت رسمی در برنامه مباحث میانه شناسی با عنوان "موسیقی" در میانه حضور پیدا کرد. چندی پیش شهرداری تهران مراسمی به جهت تجلیل از 60 سال فعالیت موسیقیایی ایشان برگزار کرد. (131)

نصب تندیس حبیب ساهر

یکی از کارهای فرهنگی دیگر که در سال 94 انجام شد، نصب تندیس حبیب ساهر پدر شعر نو در ورودی شهر ترک می باشد که در نوع خود اقدام شجاعانه ای بود که شهرداری ترک انجام داد.(132)

برنامه ها،جنگ های شادی و نمایش ها

برگزاری جنگ شادی ویژه کودکان در تعطیلات نوروزی(133) و مراسم اختتامیه در پارک فرهنگیان (134)

برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه و روز مادر با حضور "عمو محرم" و "رنگساز" در سالن میرصمدی(135)

جشنواره کورس سوارکاری بهاره با حضور 28سوارکار از شهرستان های میانه، بیجار، سلطانیه، زنجان و تبریز (136، 137)

برگزاری پیاده روی خانوادگی(138)

اجرای نمایش "جدایی نادر از سیمین" توسط گروه اسلام عزتی ویژه کارگران، پدران و معلمان در سالن میرصمدی(139)

اجرای کنسرت توسط گروه موسیقی سنتی ماهور(سا) به همراه صابر نایبی و رسا خداویردیلو (140)

برگزارش جشن "بزم نور" با حضور خادمین حامل پرچم حرم امام رضا(ع) در میدان آزادی (141)

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی(142)

بازسازی واقعه غدیرخم برای اولین بار در میانه (143)

مسابقات اتومبیلرانی و مهارت رانندگی در سالروز عید غدیر (144)

جنگ شادی ویژه عید غدیر با نمایش طنز و اجرای موسیقی توسط احمد نائبی(145)

مسابقه آشپزی غذاهای ایرانی(146)

ایجاد دیوار مهربانی در میانه همزمان با سراسر کشور(147)

ویژه برنامه ائل سسی با برنامه های شاد ویژه بیان مشکلات توسط مردم همراه با موسیقی(148)

بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم همزمان با سراسر کشور(149)

گردشگری

در زمینه گردشگری در سال 94 برای اولین مینی بوس گردشگری راه اندازی شد که در آن گردشگران را به نقاط دیدنی میانه برده و به معرفی اثار می پرداختند(150 و 151). پخت آش و نان سنتی در پارک(152) ، برگزاري دوره آموزشي آشنايي با صنعت گردشگري درشهر ترک(154)،اولین برنامه پاکسازی طبیعت گروه زیست محیطی و گردشگری پایدار(155)، مراسم آخرین جمعه سال در گئچیلیک(156) وثبت مراسم"داغچیلار بایرامی" در تقویم رویدادهای سال 2016 سازمان جهانی گردشگری(157)

میانه شناسی

از دیگر کارهای فرهنگی شهرستان میانه برگزاری 30 جلسه مباحث میانه شناسی با موضوعات مرتبط با زبان، گویش، آثارباستانی، پروژه های ناتمام، مشاهیر سیاسی، زنان، نخبگان علمی، موسیقی،روحانیت، شهدای زینبیه و ... توسط اهل قلم ایران ، مهندس محمدصادق نائبی بود(158)

آموزش و پرورش

رتبه های زیر 1000 آزمون سراسری کارشناسی (159)

عليرضا قنبرى غريبدوستى رتبه 145 منطقه 3 تجربی

سید حسين موسوى رتبه 178 منطقه 2 تجربی

خانم مشكات احمدى رتبه 413 منطقه 2 انسانی

حسام شاهمحمدى رتبه 482 منطقه 2 تجربی

خانم صدف جعفری رتبه 548 منطقه 2 تجربی

خانم ثمين خدابنده رتبه 601 منطقه 2 ریاضی

محمد حسن رضایی رتبه 657 منطقه 2 هنر

شايان حيدرى رتبه 707 منطقه 2 ریاضی

خانم پريسا جلالى رتبه 713 منطقه 2 تجربی

 محمد مهدوى رتبه 730 منطقه 2 ریاضی

امير حسين قوطاسلو رتبه 992 منطقه 2 ریاضی

بزرگداشت معلمان برگزیده و نمونه شهرستان میانه (160)

کسب رتبه های استانی توسط دانش آموزان میانه ای (161)

کسب رتبه برتر کشوری توسط میکائیل رسولزاده ((162)

عملکرد آموزش و پرورش در سال 94 (163)

کاهش رتبه جهانی صدای میانه و پیوستن به 100 هزار سایت برتر جهان

این موفقیت رسانه ای با کاهش بیش از 200 هزار رده جهانی نسبت به ابتدای سال 94 رخ داد و باعث شد تا این سایت بعد از 10 سال در بین پایگاه های خبری برتر شمالغرب قرار گیرد.(منبع)

*****ورزش و جوانان*****

 

ورزش

از اینکه بگوییم میانه پایتخت ورزشی ایران است، اغراق نکرده ایم در بدبینانه ترین حالت بازهم مدال های ورزشکاران میانه ای بر ویترین ورزش کشور می درخشد(164).

در سال 94 نیز ورزشکاران میانه ای موفقیت هایی را در سطح بین المللی کسب کرده اند و در مراسمی از آنان تقدیر بعمل آمد، که اهم آنها را ذیلا می آورم:

یوسف کرمی

کسب عنوان هفدهمی در میان برترین ورزشکاران تاریخ ایران(165)

تدریس در دانشگاه "تانگ شان" چین(166)

انتخاب بعنوان سفیر در همایش ورزش، جوانان و محیط زیست(167)

اصغر عزیزی

طلای جهانی تکواندو 2015  روسیه(168)

رتبه اول رنکینگ جهانی وزن ۷۵+ کیلوگرم(169)

طلای تكواندو قهرماني پاراآسيايي(170)

مهدی انصاری

طلای ماده 50 متر پروانه دبی(171)

نقره ماده 50 متر آزاد دبی(172)

برنز مسابقات اسيائي شنا در تایلند(173)

حضور در اردوی تیم‌ملی برای انتخابی المپیک به همراه سروش قندچی(174)

صعود به نیمه نهایی شنای قهرمانی مجارستان(175)

حامد اصغري

طلای تكواندو قهرماني نونهالان آسيا(176)

شايان عفيفي

برنزكشتي فرنگي مسابقات بين المللي آذربايجان

حضور در مسابقات قهرمانی آسیا قطر و هند (177)

سعید رجبی

طلای مسابقات تكواندوي قهرماني دانشجويان جهان در كره جنوبي(178)

طلای کاروان دانشجویان ایران را در یونیورسیاد 2015(179)

نقره مسابقات تكواندوي جام جهانی 2015  (180)

حضور در تيم ملي(181)

مير هاشم حسيني

طلای مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا(182)

حضور در تيم ملي(183)

مرتضی شیری

مدال نقره مسابقات تكواندو باشگاههاي آسيا(184)

مدال برنز مسابقات بین المللی آیندهون هلند(185)

افتتاح ورزشگاه 5000 نفری سرانجام(186)

بهره برداری از زورخانه میانه (187)

تجلیل از قهرمانان ملی میانه(188)

جوانان

همزمان با میلاد علی اکبر(ع) جوانان شهرستان معرفی شدند(189)که انتشار این لیست و وجود برخی اسامی در آن باعث بوجود آمدن حواشی زیادی در بین فعالان رسانه ای شد و عمده سوالی که پرسیده می شد این بود که معیار انتخاب نفرات چه بوده و اینکه در این انتخاب ها نفرات یا ارگان هایی اعمال نفوذ کرده بودند یا نه؟ هر چند نه معیارها از سوی ادارات گفته شد و نه دلیل انتخاب نفرات.(190)

***** بهداشت و درمان *****

 

جراحی های دکتر ظفردوست متخصص مغز و اعصاب

1 - عمل جراحی اصلاح کیفوز توراکولومبار از طریق روش اسمیت پیترسون و پیچ گذاری خلفی(191)

2 - عمل جراحی شکستگی مهره c4 و c5 گردن (192)

بازدیدهای مسئولین از بیمارستان ها

1 – بازدید سرزده دکتر حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت از بیمارستان امام خمینی(ره) و وعده افتتاح اورژانس ، سی تی اسکن و اتمام بازسازی بیمارستان امام خمینی(ره) تا پایان سال 94(193)

2 – بازدید دکتر صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از بیمارستانهای امام خمینی(ره) و خاتم الانبیا(ص)و کلینیک تخصصی (194)و وعده اتمام بازسازی بیمارستان امام و بهره برداری از آن تا هفته سلامت سال 95 با اعتبار 200 میلیارد ریالی، پیگیری برای تحقق وعده وزیر بهداشت درباره اورژانس هوایی، انتقاد از عدم وجود پزشک متخصص و MRI (195)

3 – بازدید حسینی نماینده میانه از بخش دیالیز بیمارستان امام و وعده پیگیری حل مشکلات مربوط به آن (196)

هم چنین حضور مسئولان مختلف شهرستانی برای بررسی مشکلات و روند بازسازی بیمارستان امام

کسب تندیس هتلینگ برتر

دریافت تندیس هتلینگ برتر توسط دکتر طاهری از دست وزیر بهداشت بخاطر قرار گرفتن بیمارستان خاتم الانبیا در بین 33 بیمارستان برتر (از بین 570 بیمارستان دولتی)در اجرای موفق هتلینگ برتر (197)

بهره برداری از ICU و CCU

افتتاح بخش ICU و CCU بیمارستان خاتم الانبیاء میانه همزمان با سراسر کشور باحضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه با 9 تخت و 3 پزشک متخصص قلب در بخش CCU(198)

سی تی اسکن

تخصیص دستگاه سی تی اسکن به میانه نیز حواشی را بدنبال داشت و آن هم سهم خواهی مسئولین از آن بود تا هر کدام به نام خود آن را به ثبت برسانند و در این راستا یکی از نمایندگان نامه ای را بعد از بارگیری دستگاه از تهران منتشر کرد که نامه یک روز بعد از ترخیص بود ، حال آنکه بنا به گفته مهندس حسینی سی تی اسکن از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت به میانه تعلق گرفته است .(199)

سرانجام سی تی اسکن میانه با حضور مسئولین شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت که قیمت تمام شده آن 30 میلیارد ریال بوده که 20 میلیارد ریال آن قیمت دستگاه و 10 میلیارد ریال نیز هزینه آماده سازی و سایر تجهیزات آن است که 80 درصد اعتبار آن از محل اعتبارات طرح تحول سلامت و مابقی از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی تبریز تامین شد.(200)

آمبولانس بیمارستان

اختلاف بین نمایندگان در نامه درخواست و اخذ دستور مبنی بر اختصاص یک دستگاه آمبولانس به بیمارستانهای میانه از نکات جالب بهداشتی میانه بود که در نامه نام یکی از نمایندگان توسط نماینده دیگر حذف شده بود.(201)

درخواست استخدام خواهر زاده یک مسئول از وزیر بهداشت

 در زمان انتخابات مجلس نامه هایی توسط صدای میانه منتشر شد که توسط یکی از نمایندگان میانه به خانم دستجردی وزیر بهداشت دولت وقت نوشته و در آن نماینده میانه خواستار استخدام خواهرزاده اش می شود.(202)

MRI، MRIو MRI

آرزوی مردم شهرستان میانه و شهرهای همجوار ، وعده های تکراری مسئولین همه و همه در ام ار آی خلاصه می شود.

مددی که یکی از شعارهایش آوردن ام ار ای به میانه بود ، چند ماه مانده به انتخابات با لودر و کامیون به جان محوطه بیمارستان خاتم الانبیا افتاده و با مژده دادن به مردم گفت که به زودی شاهد راه اندازی ام ار ای با خدمات رایگان و با مشارکت بخش خصوصی (شرکت کیندو و با سرمایه گذاری سلام زاده) در میانه خواهیم بود.(203)

قضیه از آنجا مشکوک به نظر می رسید که هیچ مسئول دولتی شهرستانی یا استانی، حتی رییس شبکه بهداشت و درمان و میانه نیز در این مراسم حضور نداشتند.(204)

بعد از این ماجراها ، امامی دادستان شهرستان میانه ورود کرده و دستور توقف پروژه را تا معلوم شدن ابهامات وحل شدن ایرادات صادر کرد ، همچنین فرمانداری طی بیانیه ای وجود ایرادات موجود در شرایط عمومی و اختصاصی قرارداد پروژه مذکور را عامل توقف عنوان کرده و در این راستا جلسه اي با حضور حامدی امام جمعه، شکری فرماندار ویژه، مددی نماینده مجلس، امامی دادستان و محمودیان قاضی پرونده با هدف جلوگیری از تضییع حقوق دولت و مردم و بررسی و پر کردن خلا های قانونی این پروژه تشکیل و مقرر شد ادامه پروژه نیز با نظارت عالیه فرمانداری شهرستان و نظارت دادستان انجام گیرد.(205)

به دلیل اینکه پروژه با سلامت مردم در ارتباط است و مکان یابی و ساختمان های آن باید با استانداردهای ملی و جهانی مطابقت داشته باشد(206)، شنیدن جمله زیر از مددی که خود را بانی کار می داند چیزی جز شتاب زدگی برای افتتاح هر چه زودتر آن تا زمان انتخاب نبود:

"ما قصد داشتیم تا افتتاح مرکز جامع تصویربرداری، تعداد زیادی از دستگاه ها را در ساختمانهای موقت یا کانکس های مخصوص! تعبیه نموده و به مردم خدمات ۱۰۰ درصد رایگان ارائه کنیم که نمی دانم با چه توجیه و منطقی مجوز این کار را صادر نکردند و مردم میانه را از این خدمات محروم نمودند." (207)

هر چند بعد از این قضایا دفتر مددی تصاویری از روند کار این پروژه را به صورت تصاویر خبری منتشر کردند ولی باید منتظر بمانیم ببینیم این قصه به کجا ختم خواهد شد؟

***** اجتماعی و حوادث *****

 

چهره های معروفی که در سال 94 از بین ما رفتند

صدیقه محمدی آچاچیلویی

 کهنسالترین مربی مکتبخانه ای قرآن در ایران و کهنسالترین میانه ای در آستانه 110 سالگی، شامگاه روز جمعه 1394/10/18بعد از یک عمر تربیت قرآن به علاقمندان، در شهر آچاچی چشم از جهان فانی بربست و به دیار باقی شتافت .(208)

دکتر محمود طلوعی

 در سال 1309 در میانه متولد شد، نماینده مردم میانه در پیش از انقلاب، سردبیر مجله پرمخاطب "خواندنیها" ،مورخ و روزنامه‌نگار باسابقه کشورمان بر اثر سانحه تصادف در سن ۸۵ سالگی ،در 29 مرداد ماه درگذشت.(209)

همسر آیت الله احمدی میانجی

 "حاجیه خانم بانو شکر زاده"، مادر حجت الاسلام مهدی احمدی میانجی معاون قوه قضائیه و شهید جعفر احمدی، بر اساس کهولت سن، شهریورماه در سن 83 سالگی در بیمارستان دولتی شهید مدرس تهران چشم از دنیا فروبست ، در پی درگذشت همسر آیت الله احمدی ، مسئولان مختلف منجمله روسای قوا پیام های تسلیتی را نوشتند.(210)

دکتر علی امینی

 در سال 1320 در روستای قشلاق برزی میانه متولد شد و مقاطع پزشکی عمومی و تخصص و فوق تخصص زنان و زایمان را در دانشگاههای تبریز، هاپکینز آمریکا و منچستر انگلستان سپری کرد و در 10 مرداد 94 بر اثر ابتلا به سرطان دارفانی را وداع گفت.(211)

مادر شهید علی شاهی

 راضیه شیرازی مادر شهید علی شاهی بر اثر کهولت سن درمیانه در مهرماه درگذشت. شهید شاهی از چهره های شاخص جنگ در شهرستان میانه می باشد که  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میانه، جشنواره ادبیات داستانی وکتاب سال « شهید شاهی » را به یاد بزرگداشت این نویسنده شهید ، برگزارمی کند.(212)

دکتر محمود ترکمانی

از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس پس از تحمل درد و رنج فراوان به دوستان شهیدش پیوست ، مرحوم ترکمانی چند دوره من جمله دور نهم بعنوان نامزد انتخاباتی مجلس در میانه نیز ثبت نام کرده بودند.(213 و 214)

سرتیپ دوم اسداله اجلی

 فرمانده عملیات سپاه رباط کریم و از رزمندگان دفاع مقدس بود که در نبرد حق علیه باطل به درجه رفیع جانبازی نائل و در تیرماه بر اثر بیماری در بیمارستان بقیه ا... سپاه تهران بدرود حیات گفته و در قطعه شهدا و ایثارگران گلزار مومنین میانه تشییع و به خاک سپرده شد.(215)

قاری ابوالفضل علامی

قاری و داور بین المللی قرآن در سال 1337 در استان قم دیده به جهان گشود(پدر و  مادر استاد علامی میانجی اهل شهرستان میانه و ایشان اصالتاً اهل میانه بودند.) وی در سال 1359 وارد حوزه علمیه قم شد و از اساتید بنامی همچون آیت الله محفوظی کسب فیض نبود.استاد علامی اواخر آذرماه در قم از دنیا رفته و در همان شهر به خاک سپرده شد.(216)

سروان ربعلی حمزه ای

از ماموران سرشناس و شریف پلیس راه میانه-زنجان که بر اثر در اواخر تیرماه سانحه تصادف در همین مسیر و در 27 کیلومتری به همراه دو نفر دیگر جان باختند.(217)

افشین رستمی

وکیل جوان و پایه یک دادگستری که بر اثر سانحه تصادف به کما رفته بود در فروردین ماه امسال دار فانی را وداع گفت.(218)

یوسف مجیری

قهرمان و مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی اواخر شهریورماه پس از مبارزه ای نافرجام با بیماری سرطان(219) صبح دیروز در بیمارستان درگذشت و پیکر وی بر دوش قهرمانان پیشکسوت و مدال آوران جهانی و ملی میانه ای، در میان اشکهای دوستداران و مردم این شهرستان در گلزار مؤمنین این شهر، تشییع و به خاک سپرده شد.(220)

علیرضا اروجی

هنرمند برجسته سینما و تئاتر شهرمان به خاطر عارضه مغزی در بیمارستان شهر تبریز زیر تیغ عمل جراحی و بلافاصله بعد از آن به حالت کما رفته بود(منیع) در اسفندماه برای همیشه کات داد.(221)

نظام نعمتی

 از قهرمانان کشوری وزنه برداری بود که آذرماه بر اثر عارضه قلبی درگذشت .(222)

مرگ خواهران در آب درمانی سبز

 این دو خواهر 28 و 23 ساله در مردادماه به خاطر عدم آشنایی با منطقه و ورود به محدوده ممنوعه در باتلاق گیر کرده و جان خود را از دست داده اند.(223)

مرگ جوان 25 ساله در آيدوغموش

 صابر قره داغي جوان 25 ساله ميانه اي بر اثر شنا در محل شنا ممنوع سد آيدوغموش جان خود را از دست داد،از سال 1384 تا کنون بدليل بي توجهي به تابلو هاي نصب شده و توصيه هاي مسئولين، متاسفانه 12 نفر در درياچه سد آيدوغموش ميانه غرق شده اند.(224)

100 کشته و زخمی در جاده های میانه(225)

زلزله در ترک (226) و آغکند(227)

یک شایعه

در میان اخبار ناگواری که در سال 94 شنیدیم، خبری هم بود که دهقان فداکار یا ازبرعلی خاجوی نیز از دنیا رفته است(228) که بلافاصله تکذیب شد(229)

******************

**************

***********

********

***

انشالله که سال 95 سال پر از خیر و برکت و موفقیت برای همشهریان عزیزمان باشد.

***************************

مطالب مرتبط:

10 رویداد مهم سال 90 برای شهرستان میانه

10 رخداد مهم سال 91 برای شهرستان میانه

مهمترین رویدادها و اخبار سال 1392 شهرستان میانه + تصاویر

مهمترین رویدادهای شهرستان میانه در سال 1393 + تصاویر

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱/۲۱ ۰۸:۵۰

آقا بسیار عالی بود ... اطلاعات جالبی بود .... دمتون گرم .. از همه دست اندرکاران ممنون ام

۹۵/۱/۲۰ ۲۱:۴۲

میانه در سال 94 در یک نگاه، بسیار عالی

 

۹۵/۱/۱۸ ۲۳:۲۹

نقل قول از سالار مرضه‌ای اما اینو بگم که در قسمت هنری میانه ناقص بیان شده، ممنونم ************* حالا اگه اسم ... بعنوان هنردوست می‌آورد کامل می‌شد!؟

۹۵/۱/۱۸ ۱۶:۴۱

از کار بی نظیرت ممنونم طاهرخان کاری به روز و ماندگار تحسین برانگیز در آرشیو های علاقمندان به روز و هفته و ماه و سالنامه دیارمان که قدر دان وجود ذی جودت هستیم

۹۵/۱/۱۸ ۱۶:۰۲

چون که فرمانداری ویژه به حدود 20 شهرستان غیر مراکز استان اطلاق می شود و شهرهایی که ذکر کردید شامل این عنوان نمی شوند.

۹۵/۱/۱۸ ۱۶:۰۰

ممنون آقای مرضه ای، عدم همکاری فرهنگ و ارشاد میانه با رسانه نتیجه اش بهتر از این نمی شود.

۹۵/۱/۱۸ ۱۴:۲۲

با سلام تشکر از مطالب ارزشمند جناب عالی
ولی گله ای از شما اصلاح طلبان دارم به عنوان یک اصلاح طلب چرا یک نماینده ای دارای مقام کشوری و موفقیت در سطح کلان کشور انتخاب نکردیم؟ و با احساسات و شعارگونه و نداشتن از خود گذشتگی و سطحی نگری ، باعث شده است تا شهر میانه در ورطه سقوط قرار گیرد! و همه به گونه ای به دنبال منافع خود هستیم و به فکر آینده شهر خود و فرزندان خود نیستیم بلکه به فکر خودنمایی خود هستیم
اگر بخواهیم شهرمان آباد شود مسئولانی که در سطح کشور موفق بوده و دلسوز این شهر هستند و با رنج زحمت به آنجا رسیده اند با خواهش تمنا دستشان را گرفته و به این شهر دعوت کنیم
شاید بتوان شهر را نجات داد.

۹۵/۱/۱۸ ۱۱:۱۰

آقای طاهر نایبی با عرض خسته نباشید به عنوان یک شهروند از زحمات شما قدردانی مینمایم.

۹۵/۱/۱۸ ۱۱:۱۰

خدا خیرت دهد؛ کامل بود

۹۵/۱/۱۸ ۱۰:۵۴

من نمی دونم تو هیچ جا . تهران تبریز و جاهای دیگه به فرمانداری . فرمانداری ویژه نمی گن. چرا اصرار داریم تو اطلاق عنوان فرمانداری ویژه به میانه.

۹۵/۱/۱۸ ۰۹:۴۲

باسلام وخسته نباشید ممنونم بابت زحماتتون،اما اینو بگم که درقسمت هنری میانه ناقص بیان شده،ممنونم

۹۵/۱/۱۸ ۰۹:۲۰

با تشکر از شما به خاطر جمع آوری مطالب.

۹۵/۱/۱۸ ۰۹:۱۸

دست مریزاد آقاطاهر

۹۵/۱/۱۸ ۰۹:۰۵

سلام.طاهرجان ممنونم عالی بود.

۹۵/۱/۱۸ ۰۹:۰۱

این مطلب یک خبر نیست یک دانشنامه است. گنجینه مهمی است.

۹۵/۱/۱۸ ۰۰:۴۹

واقعأ دقت نظر و باریک بینی خاصی صورت گرفته . تشکر فراوان .

۹۵/۱/۱۷ ۲۲:۳۸

با سلام و احترام

جمع آوری و دسته بندی این مطالب در یک قالب بدین صورت واقعا به صرف زمان و دقت و حوصله زیادی نیازمند است، بسیار استفاده نمودیم، خیلی ممنون.

۹۵/۱/۱۷ ۲۲:۳۱

به به . باز هم پستی تمیز و کار شده از طاهر عزیز. 

ممنون از این همه زحمتی که از بابت این کار زیبا و مفید کشیدید. 

 

۹۵/۱/۱۷ ۲۱:۱۷

با تشکر از اقای نایبی بابت جمع اوری این مطالب خسته نباشید

۹۵/۱/۱۷ ۱۹:۴۲

تشکر ودست مریزاد خدمت طاهر عزیز بابت جمع آوری مطالب با ارزش

۹۵/۱/۱۷ ۱۸:۴۴

خسته نباشید ویژه خدمت آقای طاهر نائبی بابت جمع آوری این مطلب پر بار و پر زحمت

۹۵/۱/۱۷ ۱۸:۴۲

با سلام، با بررسی سالهای گذشته مطالب منتخب عالی تر و حرفه ای تر کار شده ، خسته نباشید.

۹۵/۱/۱۷ ۱۸:۴۲

سلام
برای کانالتون در تلگرام مطالب زیادی برای ارسال داشتم اما هیچ آیدی مطلب رو دریافت نمیکنه

۹۵/۱/۱۷ ۱۸:۳۱

سلام

طاهرجان واقعا عالی بود و باید اعتراف کرد که جمع آوری مطلب این چنینی زمان بر و پر زحمت هست. خسته نباشی

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز