کد خبر: ۷۸۱۱۲
۱۰۸۵ بازدید
۲۷ دیدگاه

مشروح سخنان شهردار میانه قبل از خطبه های نماز جمعه ؛

از اعلام برنامه ها تا انتقاد از رسانه ها +تصاویر

۹۶/۹/۱۱
۱۲:۵۱

عسگر نصیری در سخنان خود گزارشی از وضعیت شهرداری و فعالیت های انجام گرفته در دو ماه گذشته و برنامه های مورد نظر برای اجرا در آینده را بیان کرد.

مشروح سخنان شهردار میانه به این شرح است:

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و تقدیر و تشکر از مردم عزیز و مسئولین گرامی و بخصوص امام جمعه فاضل و دانشمند شهرمان که این فرصت را در اختیار بنده گذاشتند تا لحظاتی در خدمت همشهریان گرامی باشم.

ابتدا خداوند منان را شاکرم که افتخار خدمتگزاری به مردم شریف میانه را به بنده عطا فرمود و از اعتماد ارزشمند مسئولین محترم  و بخصوص اعضای محترم شورای اسلامی شهر صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم و دست یاری و حمایت به سوی شما مردم عزیز دراز می کنم.

اخیراً یک عده که از این شهر دور هستند در رسانه ها رفتارهای ناشایستی داشتند و اذهان عمومی را مخدوش می کنند و تاثیر بدی بر انگیزه و اراده مردم گذاشته اند تا جلوی توسعه و پیشرفت شهر را بگیرند. این ها یک عده آدم منفی نگر هستند که تاجایی هم که بنده بررسی کردم تاکنون قدمی برای این شهر برنداشته اند.

من برخی از کارهایی را که در حال انجام هستند یا از برنامه های ما هستند و انجام خواهند شد را به حضورتان عرض می کنم.

کارخانه آسفالت شهرداری با ظرفیت تولید 60 تن در ساعت فعال است و می تواند روزانه بین 300 الی 400 تن آسفالت تولید کند.

در دو ماه گذشته 100 میلیون تومان اعتبار برای رفع نقایص و تکمیل تجهیزات کارخانه هزینه و به طور کامل راه اندازی کرده ایم و دنبال این هستیم که سند کارخانه آسفالت را به نام شهرداری بزنیم که متاسفانه تاکنون این کار انجام نشده و حتی کارخانه گواهی فنی هم ندارد.

3000 تن قیر دولتی به این شهر اختصاص داده شده تلاش می کنیم در سال 97 معابری را که نیاز به آسفالت دارند با استفاده از این قیر آسفالت کنیم.

پروژه کمربندی شاید مطالبه 30 ساله مردم میانه است که قسمتهای کمی از آن انجام شده و بخش هایی هم نیمه کاره مانده است که سعی می کنیم آن ها را هم انجام دهیم و پیمانکار قطعه پل حصار تا کشتارگاه قدیم را انتخاب کرده ایم و هم اکنون کار را شروع کرده است.

متأسفانه تا امروز مصوبه کمیسیون ماده 5 کمربندی جنوبی اخذ نشده است و در دو ماه گذشته همکاران من مصوبه لازم را از کمیته فنی کمیسیون اخذ کرده اند و آلبوم اجرایی اش آماده شده و مذاکرات با مالکین زمین های واقع در مسیر در حال انجام است.  و به مردم عزیز قول می دهیم که تا خردادماه بتوانیم این مسیر را بازگشایی نماییم.

طرح میدان ورودی از سمت زنجان سه سال بود که رها شده بود ما دوباره کار را شروع کرده ایم و چون 65 متری پاسداران از اندیشه هم باید به این میدان برسد اجرای هر دو پروژه را همزمان از سر گرفته ایم و تا بتوانیم در آینده نزدیک ورودی شهرمان از سمت زنجان را سامان دهی کنیم.

میدان ورودی از سمت راه آهن هم به همین شکل الان در حال اجراست.

در بازدیدی که از سطح شهر داشتم دیدم که قبل از حضور بنده کوچه هایی را جدولگذاری و جوبسازی کرده اند که زحمت کشیده اند ولی آسفالت این کوچه ها انجام نشده و به همان وضعیت رها شده اند و این امر باعث ایجاد مشکلات برای مردم شده است. چرا باید مردم این مشکلات را تحمل کنند؟ ما باید برای تمامی کارهایمان آمادگی داشته باشیم تا همه چیز سر موقعش انجام شودو باعث اذیت مردم نشویم.

از شورای محترم اسلامی شهر درخواست کردیم که مبلغ 600 میلیون تومان برای انجام آسفالت کوچه ههای نیمه کاره اختصاص دهند که اخیراً با عنایت اعضای محترم شورا و فرماندار محترم مورد موافقت قرار گرفت و الان در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم و امیدوارم با شروع پروژه آسفالت کوچه ها بتوانیم مردم را از این وضعیت نجات دهیم.

سکونت­گاه های غیر رسمی در شهر ما رشد زیادی کرده اند. علتش این است که طرح تفصیلی شر ما در سال 74 مطالعه شده و در 76 ابلاغ شده است که 20 سال از آن می گذرد و باید به فکر می بودند و هر ده سال یکبار آن را بروزرسانی می کردند تا نیازهای مردم به ساخت و ساز و آبادانی شهر را جوابگو باشد و اگر این کار انجام می شد ما می توانستیم بازآفرینی شهری و اصلاح بافت های فرسوده را اجرا کنیم که متأسفانه این کار انجام نشده و در این دو دهه به این مسئله توجه نشده و شهر بدون برنامه توسعه یافته است و این مشکلات به وجود آمده است.

برای آسفالت انتهای شهرک ولیعصر(عج) با پیگیری برخی از عزیزان 500 میلیون تومان اعتبار دولتی اختصاص یافته که همه می دانیم اگر جدولگذاری انجام نشود آسفالت شدنی نیست برای همین تلاش کردیم که 400 میلیون تومان اعتبار برای این کار اختصاص یابد که این کار هم صورت گرفته که اگر مشکلات جوی پیش نیاید در چند روز آینده این کار را هم شروع خواهیم کرد.

قبلاً یک ایستگاه آتشنشانی در مجاورت پارک بانوان بوده که متأسفانه این ایستگاه تعطیل شده و بلاتکلیف بود و ما در تلاشیم با همکاری زحمتکشان عزیزمان در سازمان آتشنشانی مجدداً این ایستگاه را راه اندازی کنیم و زمان امدادرسانی را در این منطقه از 20 دقیقه به 5 دقیقه کاهش دهیم.

یک بودجه دولتی دیگر هم برای ایجاد یک ایستگاه آتشنشانی جدید در نقطه مناسبی از شهر اختصاص یافته که دنبال مکان یابی برای اجرای این طرح هستیم.

جدولگذاری مسیر بلوار گلزار مومنین چندین سال است که به همین صورت باقی نیمه کاره مانده، بنده دستور دادم که این پروژه تکمیل شود و الان کار آن آغاز شده است.

ورودی های شهرمان مهم هستند و ما باید خیلی در این زمینه اثرگذار باشیم. وردی های شهر نشان دهنده کل شهر هستند و یکی که وارد می شود با دیدن ورودی ها در مورد همه شهر قضاوت می کند. وضعیت فعلی جاده ترانزیت واقعاً در شأن و منزلت این شهر نیست. من دنبال این هستم که زیرسازی و آسفالت این جاده و تقاطع های آن را اصلاح هندسی بکنم تا وضعیت آن در شأن شهرمان باشد.

عده ای از عزیزان می گویند در شهر ما تقاطع غیر هم سطح وجود ندارد. بنده بررسی کرده ایم و یک مشاور شناسایی کرده ایم. این درست نیست که یک آبراهه را زیرگذر بکنیم و مردم را از آن عبور دهیم. به طور کلی وضعیت جاده ترانزیت مطلوب نیست و ما دنبال اصلاح تقاطع ها و ایمن سازی این جاده ار در برنامه کاری خود دیده ایم و ایجاد تقاطع غیر هم سطح هم باید مطالعه و بررسی شود و اگر تصویب شد در بودجه سال آینده لحاظ شود و اجرا کنیم.

بازآفرینی شهری برای ما مسئله مهمی است و ما امروز در مرکز شهر بافت فرسوده زیادی داریم. در پایین دست همین امامزاده طرح احداث پارکینگ داده اند که من وقتی بررسی کردم دیدم اتفاق خاصی نیافتاده و شاید تنها یک ساختمان تخریب کرده بودند و بقیه مانده بود که در این چند روز 50 تا 60 درصد از کار را پیش برده ایم و من از مردم عزیز خیلی تشکر و قدردانی می کنم که واقعاً همکاری شان در این زمینه بسیار خوب بوده و امیدوارم با مشارکت مردم و سرمایه گذاران طرح بازآفرینی بافت های فرسوده شهری را اجرا کنیم.

در بحث شهرسازی یک بررسی کردیم دیدیم متأسفانه هنوز نقشه "یک دو هزارم" شهری را نداریم. از مدیرعامل محترم شرکت زیستا که طرح جامع توسعه شهری میانه را کار می کند دعوت کردیم تشریف اوردند میانه و از ایشان خواستیم که کمک کنند و از دیگر مسئولین که دخیل بودند در موضوع، از جمله مسئولیت وزارت مسکن و شهرسازی خواهش کردیم که طرح جامع توسعه شهری و طرح تفصیلی شهر را همزمان کار کنیم که آن ها هم لطف کردند و قبول کردند که برای این کار ها هم باید مشاور انتخاب کنیم، هم در بحث سکونت­گاه های غیر رسمی هم در تهیه نقشه "یک دوهزارم" و هم در طرح تفصیلی که انشاألله با همت شورای محترم و فرماندار محترم بتوانیم این کار سه ساله را در عرض یک یا یک ونیم سال انجام دهیم تا گشایشی شود و مردمی که به دنبال مجوز برای ساخت و ساز های خود هستند از مشکلات عدیده ای که با آن مواجهند رها شوند.

زمین های قولنامه ای یکی اتز مشکلات عمده مردم است که چون شهرداری در این زمین ها مجوز ساخت و ساز نمی دهد باعث گسترش ساخت و سازهای بی رویه و غیر مجاز می شود. ما در این مورد مکاتبات لازم را با شورای شهر و فرمانداری انجام داده ایم و دنبال این هستیم که موافقت لازم برای صدور پروانه برای زمین های قولنامه ای را اخذ کنیم تا ساخت و سازها قانونی شود و صاحبان این نوع زمین ها هم بتوانند به شهرداری مراجعه کنند و جواب بگیرند و مشکلی از این حیث نداشته باشند.

مشاغلی که مزاحم آسایش مردم هستند یکی از مهمترین مشکلات شهری هستند که ما برای چاره اندیشی در این مورد چند جار ار دیده ایم و بررسی کرده ایم و امیدواریم با همت همکاران و نهادهای دخیل در این باره بتوانیم این مشاغل را سامان داده و از محیط شهری خارج کنیم.

در مبحث زیباسازی می توانیم با یک کار کوچک و رنگ آمیزی کرکره های مغازه ها قدم مثبتی برای زیبایی فضای شهری برداریم و درخواست من از مردم این است که در این مورد همکاری کنند و مبلمانی که هویت بخش شهرمان باشد به وجود آوریم.

شهربازی متأسفانه علیرغم قراردادی که ده سال است با پیمانکار بخش خصوصی بسته شده نتیجه نداشته. ما به پیمانکار یک ماه مهلت داده ایم که به تعهداتش عمل کند. در غیر این صورت ما از طریق مراجع قانونی اقدام خواهیم کرد. این وضعیت شایسته مردم شریف میانه نیست.

بخشی از املاک شهرداری فاقد سند مالکیت هستند که ما به دنبال اخذ اسناد مالکیت آن ها هستیم و امروز سند کشتارگاه را هم به نام شهرداری اخذ کرده ایم.

ادامه خیابان ابوذر را که به میدان دادگستری متصل می شود اجرا می کنیم. بخشی را که آماده سازی شده بود آسفالت کردیم و بقیه را هم پیگیریم که بازگشایی و تکمیل شود.

زاغه مهمات پادگان به طور کامل تخلیه شده و ما در چند روز گذشته شاید بیشتر از 20 جلسه با فرماندهی محترم پادگان در این زمینه داشته ایم تا مصالحه ای انجام شود و شهرک مسکونی ایجاد شود تا هم به زیبایی شهر و هم به آسایش و آرامش شهروندان عزیزمان کمک کند.

در قسمت های شمالی مسیر کمربندی جنوبی هم با مالکین محترم مذاکرات لازم را انجام داده ایم و سعی مان بر این است در این منطقه هم گشایش انجام شود تا مردم به مطالبات 30 ساله شان برسند.

با امور آب مکاتبه کرده ایم تا رودخانه را در محدوده شهری به شهرداری تحویل دهند تا ما یک فضای مناسب در این منطقه ایجاد کنیم وو مردم بتوانند  برای گذران اوقات فراغت از آن استفاده کنند.

همچنین من پیگیری کردم که یک انشعاب از سد آیدوغموش برای میانه بگیریم اگر توانستیم برای آب شرب و اگر نتوانستیم برای فضای سبز استفاده کنیم.

امروز نیازمند این هستیم که هم جهت با دنیا حرکت کنیم. تلاش می کنیم سیستم شرایط اتوماسیون اداری مان را طور فراهم سازیم که مردم به زحمت نیافتند و نیاز نباشد هر روز به شهرداری مراجعه کنند. درخواستهایشان را از طریق اینترنت ارائه و پاسخ دریافت کنند. در همین راستا امروز دستگاه های کارت خوان را در واحدهای درآمد و نوسازی مستقر کردیم و دیگر نیازی به مراجعه به بانک و علاف شدن در صف انتظار نیست و بدون مراجعه به بانک کی توانند فیش هایشان را پرداخت و اموراتشان را انجام دهند.

در مورد تخلفات ساختمانی و سد معبر جا دارد که بنده از همکاری رئیس محترم دادگستری، دادستان محترم و فرمانده محترم نیروی انتظامی تقدیر و تشکر نمایم هم چنین تشکر کنم از همکاران خودم که در این حوزه واقعاً زحمت کشیدند. از مردم عزیز تقاضای کمک داریم تا در این زمینه به ما کمک کنند تا بتوانیم ساماندهی کنیم. همه ما می دانیم که گذاشتن یک مانع در مسیر تردد مردم تضییع حق الناس است و بخشیدنی هم نیست.

در بحث درآمد و هزینه بودجه خاصی به شهرداری داده نمی شود و شهرداری به دست مردم اداره می شود. الان قبض های نوسازی به خدمت مردم شریف رسیده، کمک کنید تا در انجام پروژه های عمرانی تسریع کنیم.

در کمیسیون ماده صد پیگیری کردیم که مشکلات مردم حل شود و مردم معطل نشوند.

ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافرکش ساماندهی می شود و برای همگی مجوز صادر می شود. خواهش من هم از همکارانم و هم از مردم عزیز این است که اگر خودرویی به صورت غیر مجاز وارد شهر می شود و ایجاد مزاحمت برای مردم می کند گزارش کنند تا رسیدگی و برخورد کنیم.

به دنبال نوسازی ناوگان حمل مسافر درون شهری هستیم و یک بحث ما هم این است که شهرمان را پیاده محور تعریف کنیم و دنبال تکمیل مطالعات آن هستیم تا مسیرهای میدان آزادی تا چهارراه طالقانی و کوی نیری (نجاران) را به پیاده راه تبدیل کنیم  مردم بتوانند به راحتی در این مسیرها تردد کنند.

در بحث خدمات شهری بنده خودم بالشخصه از وضعیت خدمات شهری رضایت ندارم مردم بهترین ناظر در این زمینه هستند و می توانند به ما کمک کنند. اما متأسفانه در این زمینه برخی حرکت های منفی صورت می گیرد. امروز چرا باید سطل زباله های ما را آتش بزنند؟ چرا باید پایه های سطل ها را بشکنند؟ این ها چه کسانی هستند؟ دنبال چه هستند؟ مردم باید از این مسائل آگاه شوند، یک گروهی در این شهر هستند که این کارها را انجام می دهند و من این را می گویم تا مردم بدانند بنده خودم در مقابل این ها خواهم ایستاد و مطمعناً با کمک همکارانم جلوی این کار گرفته می شود.

بنده و همکارانم در واحد خدمات شهری تلاش می کنیم که محیطی سالم و بهداشتی برای مردم فراهم کنیم و بنده از همه همکاران عزیز که در این حوزه زحمت می کشند تقدیر و تشکر می کنم ولی من و معتقدم باید بیشتر از این در ارتقا سطح کیفی و کمی خدمات تنظیفی شهر تلاش کنیم.

متاسفانه بعضی از شهروندان هم آنگونه که باید با ما همکاری ندارند و بعضی مسائل را رعایت نمی کنند که خواهش ما این است که در مواردی مثل زمان بیرون گذاشتن زباله و خودداری از آتش زدن زباله ها و ریختن ضایعات در آبروها، خودداری از ریختن نخاله های ساختمانی در کنار جاده و رودخانه را رعایت کنند و یاریگر خادمان خود باشند.

ریختن زباله در در اطراف رودخانه موجب آلودگی های زیست محیطی شده، از مردم عزیز خواهش می کنم که نگذارند این کار انجام شود و ما با وارد کردن بخش خصوصی در این زمینه جلوی بسیاری از این مسائل را خواهیم گرفت.

شهرک هایی هستند که هنوز به شهرداری تحویل داده نشده ان. مثل شهرک نیروی انتظامی یا شهرک نهضت سوادآموزی که هیچ کدام معابرشان را کامل نکرده اند. بنده با مراجع قضایی مکاتبه و این مسئله را پیگیری کرده ام. مدیران عهامل و هیئت مدیره های این شهرک ها باید بیایند و به مردم پاسخگو باشند.

 این برای ما قابل قبول نیست که بیایند پول از مردم بگیرند و با این وضعیت رها کنند و بروند و این وسط هم مردم و هم شهرداری را دچار مشکل کنند. بیایند هزینه اش را بپردازند و تحویل دهند یا خودشان تکمیل کنند.

سرانه فضای سبز در ایران 120متر مربع است و در شهر ما این رقم 6 متر مربع می باشد . تلاش ما این است که این فضا را تجهیز و توسعه دهیم  تا مردم استفاده کنند.

یک عده بیان میکنند که به پارک آزادگان رسیدگی می کنید ولی به پارک دانش نه، مردم بدانند امروز یک عده برای خیابان های این شهر هم سند در آورده اند. خیابانی که در سال 60 احداث شده است. مردم باید آگاه شوند، من نمیدانم که چه کسانی در این کارها دست دارند. این را فقط برای این میگویم که مردم بدانند و خیانت نشود به این شهر.

امیدوارم که بتوانیم از عهده این مسئولیت خطیر برآییم و تقدیر و تشکر میکنم از همه عزیزانی که به حرف های بنده گوش دادند و همچنین تشکر دارم از زحمات کسانی که زحمتکشان نظام و مردم هستند و از شما مردم عزیز خواهشمندم که دست به دست هم دهیم تا هر تک تک مان در توسعه و ابادانی شهرمان سهیم باشیم .

خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خوشنود باشی و ما رستگار / والسلام علیکم ورحمت الله

 

شهرداری میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۱/۱۷ ۱۰:۲۳

سلام ببخشید من تازه حساب باز کردم و ثبت نام کردم تو سایتتون و مطلب گذاشتم ولی متاسفانه به هیچ جا از تنظیمات کاربریم دسترسی ندارم اگه میشه دسترسی بنده به قسمت های نظرات و پروفایلم رو باز کنید حتی نمیتونم پیام بدم به کسی ممنون

۹۶/۹/۱۲ ۰۷:۴۴

بسیار عالی - یک نسخه از متن به آقای شهردار هم تحویل شود تا اتمام رسالت ایشان. ان شالله و به امید خدا  همه مواردی که در متن ارائه شده  توسط ایشان  اجرایی شود.

۹۶/۹/۱۱ ۲۲:۴۸

مورد یک_ در مورد دفع و جمع آوری زباله عرض کنم که، شما از استخر فجر تا میدان معلم و از گلزار مومنین تا پارک انقلاب پیاده را بیافتید و تعداد سطل زباله ها رو بشمارید!؟ بار ها شده من آشغال رو گذاشتم توی جیبم و بردم خونه انداختم داخل سطل آشغال خودمون...
مورد دو_ پاکبانهای عزیز آشغال های خیابان رو جارو می کنن داخل جوی آب! چند روز بعد جوی آب می گیره، بعد میان از داخل جوی آب جمع می کنن میریزن توی خیابان!!! ماشینها و آب آشغالها رو پخش خیابان می کنه!؟ دوباره میان جارو می کنن توی جوی آب و ... .
مورد سوم_ بوی بد مخزن های زباله خیلی آزار دهنده است، مخزنها باید به طور مرتب شستشو بشن، که نمیشن.

۹۶/۹/۱۱ ۲۰:۴۶

درجهت دفع صحیح زباله درسطح خیابان اصلی پیشنهاد میکنم حدفاصله میدان بسیج تا ابتدای بیمارستان امام خمینی در مرحله اول به همه مفازه داران تذکر داده بشه تا آشغال هاشون رابه خیابان نریزند والزام و کنترل کنند در مغازه شان سطل و کیسه زباله موجود باشد و حتی تاچندوقت کنترل کنند آشغال رابه سطح خیابان نریزند ودر صورت عدم توجه بصورت جدی برخورد کنند و حتی ازطریق رسانه های مجازی اطلاع رسانی کرد یکی دو نفر برای مدتی بصورت آزمایشی بعنوان پلیس بهداشتی یا مامور بهداشت ونظافت نظارت کنند تا این درسطح شهر فرهنگ سازی بشه .

۹۶/۹/۱۱ ۲۰:۳۰

دوست عزیز اگر برنامه و طرح کارشناسی شده باشد برای شهرداری هیچ هزینه ای ندارد بلکه یک درآمدزایی می شود که می تواند جبران هزینه های آن را نیز بکند

۹۶/۹/۱۱ ۱۹:۵۶

اابته بافت شهرکهای بهشتی و امثال اون در اطراف باید نوسازی بشه اگه بافت مرکز شهر بخصوص امامزاده بهسازی بشه چه بار ترافیکی به شهر وارد میشه یک ترافیک فاجعه برای شهر میشود هر کدام از مناطق بافت فرسوده کارایی خاص خود را دارد دقت کنید ما نگفتیم شهرک امام پاساژ ایرانی اسلامی بشه یا بافت فرسوده اطراف امامزاده را پارکی مثل ائل گلی کنیم بلکه هر بافت فرسوده ای باید اقدام خاص خودش شود و بافت فرسوده حومه شهر باید بهسازی شود

۹۶/۹/۱۱ ۱۹:۵۱

در تمام شهرهای دنیا اعم از بزرگ و کوچک بافت فرسوده کارآمد مرکز شهر را به منازل مسکونی تبدیل نمیکنند حتی تو تهران پارک ولایت قسمت اعظم آن از بافت فرسوده ساخته شد و حتی شیراز و اصفهان و حتی مراغه و.... در تمام شهرهای دنیا بافت فرسوده را ابتدا میسنجند که آیا قابل استفاده و مفید برای شهر میباشد یا نه درصورتیکه غیر استفاده برای گرهها و مشکلات شهری باشد نوسازی میکنند
از نظر بار مالی چندان بالا نیست ولی اقدام درست میباشد چون کسانی که در بافت فرسوده هستند بالاخره باید منازلشان را بسازند از نظر ساخت وساز هزینه‌ای ندارد از نظر دادن زمین هم میانه اطرافش پر از زمین میتوانند از تسهیلات وام بافت فرسوده نیز استفاده کنند واما بافت فرسوده اطراف امامزاده اون پاساژ ایرانی اسلامی که گفتیم شهردار محترم بازدیدی از شهرک اندیشه در نزدیکی کرج داشته باشند با توجه به مغازه های فراوان آن و وجود آن در مرکز شهر میانه برای شهرداری بسیار سودآور میباشد و همچنین پایانه اتوبوس و تاکسی

۹۶/۹/۱۱ ۱۸:۴۲

 وقتی مدیریت صحیح و مخزن های زباله به اندازه کافی در سطح شهر نباشد مغازه داران،بازاریان و خانه داران مجبور خواهند شد زباله های خود را در سطح شهر کنار مخزن های زباله خالی نمایند.

 

متاسفانه بیشتر این زباله ها را خود پاکبانان عزیز در سطح شهر کنار مخزن های زباله خالی نموده اند.

۹۶/۹/۱۱ ۱۸:۱۶

همشهری محترم اخه این پیشنهاده که ساکنین شهرک امام وجابجاکنندبه انهاهم زمین بدندتااونجامکان تفریحی فرهنگی بشه!؟!میدونی چقدربارمالی برای شهرداری داره؟!!!بااون هزینه هامیشه خیلی کارهاکرد.
بعداشمابه شهرهای بزرگ اصفهان,شیرازو..نگاه کن هیچوقت بافت قدیمی وبه طورکل عوض نمیکنندبلکه بهسازی ونوسازی میکنند,پیشنهادشمامثل مسکن مهرهاست که بدون زیرساخت های اولیه اطراف شهرهاایجادشدنددرحالی که باحمایت های مالی ووام بادرصدکم میشه چهره بناهای موجودوبهبودبخشید.

۹۶/۹/۱۱ ۱۸:۰۵

من نمی دونم چرا فرمانداری یا نهادهای نظارتی به پیمانسپاری ...ورود نمی کنن البته الان هم دردسر ایجاد نکند آینده خوبی نخواهد داشت. اصول پیمانسپاری برگزاری تشریفات مناقصه یا مزایده است ولاغیر

۹۶/۹/۱۱ ۱۷:۵۰

با سلام و تشکر از شهردار محترم جناب آقای مهندس نصیری که این چنین با شفافیت سخن گفته اند.

شهردار محترم در اول سخنرانی خود اعلام نموده اند.

اخیراً یک عده که از این شهر دور هستند در رسانه ها رفتارهای ناشایستی داشتند و اذهان عمومی را مخدوش می کنند و تاثیر بدی بر انگیزه و اراده مردم گذاشته اند تا جلوی توسعه و پیشرفت شهر را بگیرند. این ها یک عده آدم منفی نگر هستند که تاجایی هم که بنده بررسی کردم تاکنون قدمی برای این شهر برنداشته اند.

لطفا با شفافیت کامل اعلام کنند که این عده چه کسانی هستند.

در مورد آسفالت کوچه های سطح شهر اعلام نموده اند.

از شورای محترم اسلامی شهر درخواست کردیم که مبلغ 600 میلیون تومان برای انجام آسفالت کوچه ههای نیمه کاره اختصاص دهند که اخیراً با عنایت اعضای محترم شورا و فرماندار محترم مورد موافقت قرار گرفت و الان در مرحله انتخاب پیمانکار هستیم و امیدوارم با شروع پروژه آسفالت کوچه ها بتوانیم مردم را از این وضعیت نجات دهیم.

طبق پیش بینی بودجه شهرداری میانه در سال 1396که توسط شهردار سابق و شورای دوره چهارم سال قبل به تصویب رسیده است برای آسفالت کوچه های سطح شهر مبلغ 600 میلیون تومان اعتبار مصوب شده است که با مبلغ 600 میلیون تومان اعتبار جدید در سال 1396 برای آسفالت کوچه های سطح شهر مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان باید هزینه شود.

شهردار محترم جناب مهندس نصیری در مدت این چند ماه برای آسفالت کوچه های سطح شهر چقدر هزینه شده است!؟

در مورد سدمعبر متاسفانه شهرداری هر موقع خواسته این مشکل را حل نماید به سراغ مغازه داران رفته است در صورتیکه در سطح شهر میانه سد معبر ساختمانی هم وجود دارد که باعث ایجاد مشکلات زیاد برای شهروندان شده و می باشد و در این مدت شهرداری در حل این مشکل عملکرد ضعیف داشته است.

اقدامات جناب مهندس نصیری در مورد حل مشکلات سد معبر ساختمانی در این مدت چه می باشد!؟

در مورد ناوگان عمومی و ساماندهی آن شهردار محترم اعلام نمودن

 ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافرکش ساماندهی می شود.

شهردار محترم با توجه به جمعیت شهری در سطح شهر میانه بیش از 600 تاکسی وجود دارد ولی متاسفانه در بیشتر ساعات شبانه روز در ایستگاه راه آهن و ترمینال مسافربری بین شهری تاکسی وجود ندارد و بیشتر مردم با خودروهای مسافربری شخصی تردد می کنندکه خود باعث ایجاد مشکلات زیاد برای شهروندان شده و می باشد.

 از شهردار محترم درخواست می نماییم یک جلسه پرسش و پاسخ با حضور اعضای شورای اسلامی شهر برگزار نمایند تا به سوالات شهروندان پاسخ داده شود ضمنا چرا با گذشت بیش از دوماه از 6 ماهه اول سال  گزارش هزینه و درامد شهرداری منتشر نشده است!؟

در اجرای مفاد مواد 79 و 71 قانون شهرداری و مجموعه دستورالعملهای حسابداری، بودجه و ... امور مالی شهرداری ها باید گزارشهای ماهانه درآمد و هزینه را تا پانزدهم ماه بعد و گزارش شش ماهه اول سال را تا پانزدهم مهر ماه همان سال و گزارش شش ماهه دوم سال را همراه با تفریغ بودجه سالانه تنظیم و پس از رسیدگی توسط حسابرسان داخلی و حسابرسان انتخابی و شورای اسلامی شهر جهت بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر ارائه و گزارشهای شش ماهه و سالانه را جهت اطلاع عموم منتشر نماید.

کلام آخر: خدایا از مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان اعتبار  برای آسفالت محله شهدا هم جناب شهردار هزینه خواهند نمود.

 

 

۹۶/۹/۱۱ ۱۷:۰۱

باتشکر از شهردار محترم
برای بافتهای فرسوده میانه دو پیشنهاد دارم یکی برای بافت فرسوده اطراف امامزاده و دیگری شهرک امام
بافت فرسوده اطراف امامزاده مرکزیترین نقطه شهر میباشد که میتواند گره بسیاری از مشکلات شهر را باز کند باتوجه به اینکه خیابانهای اطراف میدان آزادی پر از تاکسی میباشد میتوان از بافت فرسوده جهت ایستگاه تمام تاکسیها استفاده کرد و خیابانهای اطراف میدان آزادی را خلوت کرد همچنین پارک سوار اتوبوس نیز در اطراف امامزاده ساخت چون اونجا مرکز شهر میباشد بنابراین ازاونجا میتوان به شمال و جنوب و شرق و غرب اتوبوس واحد گذاشت علاوه برآن در شهر اندیشه که نزدیک کرج نیز میباشد و شهردار محترم میتوانند هنگام رفتن به کرج یک بازدیدی نسبت به بازار ایرانی اسلامی شهرک اندیشه داشته باشد تا اون طرح را در اطراف امامزاده اجرا کند امامزاده در مکان مسجد بازار باشد و اطراف پر از بازار به صورت دورتادور مثل اصفهان از شهردار محترم میخواهیم بازدیدی نسبت به پاساژ ایرانی اسلامی اندیشه داشته باشند هم زیبا میشود هم درآمد خوبی نصیب شهرداری به دلیل پاساژ بودن دورتادور آن و پول حاصل از فروش آن
واما شهرک امام:
امروزه شهرک امام مرکزیترین نقطه ی شهر میباشد وبه دلیل دره بودنِ آن حتی اگر منازلش از طلا هم باشد بازهم از بالا چهره‌ی بدی به شهر میدهد بهتر است ساکنین اون منطقه به مکان دیگری بروند شهرداری به آنها زمین دهد و وام از بافت فرسوده و آنجا را به مکان تفریحی مثل ائل گلی تبریز تبدیل کند
باتشکر از شهردار محترم

۹۶/۹/۱۱ ۱۶:۳۴

دوست عزیز جناب آقای حسنزاده
حرفای شما درست وظیفه اصلی شهرداری تنظیف شهر هست ولی وظیفه ما مردم در این مورد چیست؟؟ وقتی هر بازاری و مغازه دار و خانه داری آشغال خود رو به پیاده رو و جلو مغازه به جوی آب میریزد گناه اون پاکبان چیه مغازه داری که وقتی حرف میزنه انگار از آسمون به زمین اومده ولی آشغال مغازه خود را به جوی آب جلو مغازه میریزد چی؟؟؟

۹۶/۹/۱۱ ۱۵:۱۷

خدا عمرت بده حرف دلمان را گفتید و کاش بتونید عمل کنید کار چندین ساله هست انباشت شده ، حالا مردم خودشان قضاوت کنند آیا شهرداران محترم قبلی و شوارهای قبلی چی کار کردن؟؟؟؟/

۹۶/۹/۱۱ ۱۵:۱۷

ضمن تشکر از زحمات شهردار محترم و مجموعه زحمتکش این مجموعه. 

اقدامات صورت گرفته در مدت مسئولیت شهردار جدید میانه قابل تقدیر است. ولی همه مردم در جریان هستند که یکی از مهمترین وظیفه شهرداری ها تنظیف و زیباسازی محیط شهری است. متاسفانه وضعیت دفع زباله در شهر به هیچ عنوان قابل قبول شهروندان نیست و سالهاست که این مشکل گریبان مردم را گرفته است. 

ضمن ارج نهادن به عزیزان پاکبان و تقدیر از زحمات این عزیزان قابل ذکر است که با یک بررسی ساده می توان میزان فعالیت مفید این عزیزان را سنجید و نتیجه گیری کرد. 

آقای شهردار! مردم انتظار دارند در قبال عوارضی که می دهند خدمات ببینند. وقتی معابر وضعیت مناسبی از نظر بهداشتی و نظافت ندارند. وقتی حتی خیابان های اصلی شهر همواره پر از آشغال خاک و ماسه و ... هستند، سخن گفتن از پروژه های کلان، مردم را قانع نمی کند. شما پیشنهاد واگذاری خدمات شهری را به بخش خصوصی جدی بگیرید.(البته این موضوع در دوره قبلی شورا تصویب شد ولی به اجرا نرسید).

انتظار می رود اعضای محترم شورای شهر هم این مهم را در نظر بگیرند و با واگذاری این بخش به پیمانکار واجد شرایط زمینه بهبود وضعیت زندگی را برای شهروندان فراهم کنند. 

۹۶/۹/۱۱ ۱۵:۰۶

از شهردار محترم خواهشمندیم یک برنامه و طرحی بگذارند تا این گداهای وارداتی از سطح شهر جمع بشوند که واقعا وجه شهر رو که پایین بود با این گداها پایین تر هم اومده.خواهشا رسیدگی کنید

۹۶/۹/۱۱ ۱۴:۵۵

طرح اتهام بدون مبنا نسبت به هرشخص حقیقی وحقوقی ناپسند است وانتقادات نسبت به نهادها ومسولین باید منطقی ومستدل باشد منتها مسولین ونهادها بخصوص روابط عمومی شهرداری بعد از انتخابات شوراها کمتر به تعامل با کاربران ومنتقدین پرداخته اند شورای شهر که بماند یک سخنگو وروابط عمومی هم ندارد اتفاقا دراین دوره صدای میانه وحسن زاده هم با شورا بیشترهمراه هستند شهردار محترم حتما از دوسه کامنت مثل کامنت بنده ناراحت می شوند یا دوسه مطلبی که مرتضی رشیدی برایشان درج می کنند باید به ایشان گفت
نازکی طبع توراچنان است که آهسته دعا نتوان کرد

۹۶/۹/۱۱ ۱۴:۱۷

از حسن توجه و آگاهی شهردار محترم در مشکلات شهری میانه تشکر می شود . منتظریم با درایت و تدبیر شهرداری و مجموعه شهرداری و همکاری مردم به اهداف مورد انتظار شهردار محترم که همانا خواسته مردم شهر میانه هم می باشند برسیم .به امید آن روز

۹۶/۹/۱۱ ۱۴:۰۵

لطفا اگر راستگو هستید توضیحی درباره پیمانسپاری به فکو فامیل برخی شوراها هم توضیح دهید. در ضمن کاش این قیر دولتی را هم خیلی وقت پیش میدادند گره اصلی شهر را باز میکرد. با این ها کاری نداریم این ها که همه شدند دولتی خودتان چه برنامه برای درامد زایی دارید...؟

۹۶/۹/۱۱ ۱۳:۵۶

با سلام و تشکر از مسئولین خادم و وظیفه شناس

ان شاالله که موارد مطرح شده در وقت مقرر نتیجه داده و مردم شاهد شکوفایی شهر باشند

خبر ایجاد فضای سبز کنار رودخانه بسیار خبر خوبی است

با تامین مطمئن آب برای فضای سبز ، درصورت امکان پادگان بطور کامل به بیرون شهر منتقل و قسمت اعظم آن به فضای سبز و محل گشت و گذار مردم تبدیل شود

مساله بعدی پارک بزرگ آذربایجان است که در سالهای گذشته تصویب شده است اگر این مصوبه کارشناسی شده است لطفا آن را هم پیگیری نمایید

مساله مهمتر ایجاد زمینه مناسب جهت تامین بودجه شهرداری بطور دایم و قابل اتکا میباشد، با تکیه بر عوارض نوسازی و هزینه صدور پروانه نمیتوان برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت انجام داد

۹۶/۹/۱۱ ۱۳:۳۱

لطفا ماهی نگیرید و تفسیر نکنید. بنده که دهها برابر بودجه شهرداری میانه را مدیریت میکنم چه قصدی از تخریب این مجموعه خادم میتوانم داشته باشم؟ رسانه ها چراغ راه مسئولین هستند.

۹۶/۹/۱۱ ۱۳:۲۰

اخیراً یک عده که از این شهر دور هستند در رسانه ها رفتارهای ناشایستی داشتند و اذهان عمومی را مخدوش می کنند و تاثیر بدی بر انگیزه و اراده مردم گذاشته اند تا جلوی توسعه و پیشرفت شهر را بگیرند. این ها یک عده آدم منفی نگر هستند که تاجایی هم که بنده بررسی کردم تاکنون قدمی برای این شهر برنداشته اند. = صدای میانه و مهندس نائبی که از راه دور کنترل و تخریب میکنه

با سلام و احترام

منظور شهردار محترم از برخی فعالیت های مخرب رسانه ای، مربوط به شیطنت های برخی از افراد مغرض در شبکه های مجازی است و عنوان کردن این موضوع که شهردار محترم از رسانه ها انتقاد کرده اند ناشی از سوء برداشت می باشد و از جمله ای هم که بیان کرده اند کاملا واضح و مشخص است که منظورشان فعالان رسانه ای شهرستان نیستند و برخی افراد خارج از شهرستان و غیر رسانه ای مد نظر ایشان می باشند.

از قضا شهردار محترم آقای دکتر نصیری احترام ویژه ای به مطبوعات و رسانه های شهرستان قائلند و وجود آن ها را مایه خیر و برکت می دانند و از هر گونه انتقاد و پیشنهاد مثبت سازنده و دلسوزانه استقبال می کنند.

 

۹۶/۹/۱۱ ۱۳:۱۳

سپاس از شهردار محترم و با آرزوی موفقیت در کارها

از شهردار محترم فقط خواهش میکنم پیگیری کنن و پیمانکاران و کارمندانی که در مورد زیر سازی و آسفالت کوچه ها و خیابانها کم کاری میکنند که در مدت بعد از دوماه از زیرسازی خراب میشود و آسفالت از بین میرود برخورد جدی داشته باشن و جبران خسارت نمایند.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز