کد خبر: ۷۹۹۷۵
۱۰۰۴ بازدید
۳۱ دیدگاه

یادداشت یوسف کرمی ؛

مرگ به خاطر آب ،اين حق مردم ميانه نيست

۹۶/۱۱/۲۱
۲۲:۲۷

مرگ بواسطه ی اتفاقات پیش پاافتاده برای شهروندان میانه ای از جمله عادی ترین مسائلی است که  برای آنها خیلی عجیب نیست. تردد در جاده های مرگ میانه - تبریز ، میانه - زنجان و تصادفات منجر به فوت و جرح شدید برای مردم میانه جزو لاینفک زندگی آنها محسوب می شود که بتازگی مرگ توسط آب نیز به  لیست این اتفاقات ناچیز پیوست.

در تازه ترین این خطرات هفته  گذشته شهروندی در مسیر بازگشت تهیه آب از چشمه آب طبیعی قافلانکوه در نقطه حادثه خیز آچاچی-میانه دچار سانحه تصادف شده که متاسفانه منجر به مرگ وی می شود.

روبرو شدن با خطراتی همچون فوت و جرح برای شهروندان میانه با تردد در جاده های خطرناک مملو از صف طویل خوردوهای ترانزیتی برای تهیه آب شرب و بقول مسئولان شهر دارای سختی زیاد، حق مردم این شهر نیست.

بازگویی افتخارات کسب شده توسط مردم میانه برای استان و ایران در طول تاریخ تکرار مکررات است و بی فایده است. ولیکن آیا در قرن 21 سزاوار است که فرزندان میانه ای بخاطر آب آشامیدنی از نعمت داشتن پدر محروم شوند؟ 

این حق مردم میانه نیست!

یوسف کرمی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۱/۲۶ ۱۸:۲۸

آقای فرماندار کجا تشریف دارید ؟ به عنوان نماینده تام الاختیار دولت در بحث آب شرب مردم میانه ، چهار بانده کردن مسیر میانه تا سرچم یا جلوگیری از تردد تریلی ها و کامیون های ترانزیتی چرا اقدامی جدی و قاطع به عمل نمی آورید؟
نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی چرا از توان و نفوذ خود در این مباحث بهره گیری نمی کنید؟
خدای ناکرده اگر از عزیزان شما نیز در این جاده های میانه در روز روشن دچار حادثه می سدند این گونه بی تفاوت می ماندید؟
آقای فرماندار ، آقای نماینده لااقل برای دلجویی از خانواده های داغدیده کارمندان تصادف کرده اخیر خود دولت در میانه، خودتان یا معاونانتان دیداری می نمودید و ای کاش احوال این روزهای یتیمان خانواده های کارمندان متوفی را می دیدید و حال و روزشان را همانند امام جمعه محترم میانه می پرسیدید.
دنیا خیلی کوچکتر و فانی تر از آن هست که فکرشو می کنید!
همه از اوییم و همه به سوی او باز می گردیم.

۹۶/۱۱/۲۳ ۰۹:۱۶

اقای کرمی شما خودتان از بزرگان این مملکت هستین و مردم هم به حرف شما گوش می دهند می تونید یه کمپینی بگذارید بابت مشکلات مردم از جمله اب شهر و راههای این شهر پول جمع کرده و صرف مشکلات اصلی این شهر کنید هم ثوابش بیشتره و هم محبوبیت ویژه ای به شما می دهد ما خودمان هم می دانیم از دست نماینده ها بر نمیاد شاید خداوند یه در حاجتی برای این شهر باز کند.

۹۶/۱۱/۲۳ ۰۱:۴۵

جالب من از همت خود مردم میانه گفتم هیچکس لایک نکرد . این فرهنگ ماست همش نگاهمان به اینه که یکی دستمان بگیره. هیچ وقت دوست نداریم مشکلات کنار بزنیم باید حتما یکی داوطلب بشه. اصولا محافظه کاریم. بنشینیم خانه لم بدیم. یکی از مسئولان بیاد دم در مشکلاتمان بپرسه! حل بشه. مگرنه ما با این وضع نکبت «سازگاری» پیدا میکنیم

این خط و نشان شما به هیچ جا نمیرسید مگر اینکه همه پشت هم باشید پیگیری کنید.
یک نفر هم دیوانه نیست آینده شغل و مقامش را برای مردم بی تفاوت میانه بخطر بیندازد. روزی اگر به چنین بینشی رسیدید میانه بجایی خواهد رسید. مگر نه اگر خیال کردید کسی خبر سر درون از دل شما دارد بدانید هیچکس تا قیامت هم جز خدا نخواهد فهمید.
این تجربه من هست طی سالها طرحی که مردم پشتش نباشند نظاره گر باشند هیچ جا نمیرسد. حال من 4 سال دیگر سال 1400 یک مطلب مفصل خواهم گذاشت. انزمان خواهیم دید ایا آب امد، ایا بزرگراه چهار بانده زدند، ایا بیکاری درست شد.ایا مرکز تصویر برداری و پزشک درست شد.؟ بالاخره یکروز باید ریشه مشکل فهمید. شاید تعبیر بد باشد اما برای ترک اعتیاد یک معتاد اولین کار اینست که او بفهمد بیمارهست.چون اغلب معتادان میگویند ما معتاد نیستیم. مردم میانه هم باید بفهمند این بی تفاوتی و عدم مشارکت اجتماعی و عدم دید منافع عمومی شان باعث عقب ماندگی شده است.
اینرا بگم همه ما میانه ای ها خیالمان اینست دستمان توی جیب بگذاریم هیچ کاری نکنیم یکی پیدا شه کمک کنه. از. قدیم گفتند از تو حرکت از خدا برکت،
چرا 13 سال ازادراه منحرف شد ،ده سال سد شهریار افتتاح شد اما جایی نرسیدند. اقای نایبی و دوستان و همه میانه ای ها بدتان نیاید تا یک جامعه اراده نباشد نخبگان هرکاری کنند بهبود نخواهد یافت. شما مردم تبریز اردبیل بناب قزوین فقط یکبار مطالعه و مقایسه میانه بکنید انوقت میفهمید مشکل فرد نیست.نماینده و مسئول نیست. من دفتر نماینده ها بودم چند نفر واقعا مشکل اب میانه درخواست کردند؟ همگی جز عده معدود فقط برای پارتی استخدام و وام انواع پارتی می امدند.نماینده وقتی این بی تفاوتی میبینه. میگوید اینها که فقط منافع شخصی خود میبینند .چه بهتر من هم بفکر خود باشم.کاش یکروز این درخواست نامه ها منتشر میشد میدید خودش عالمی هست.چقدر ما میانه ای ها خودخواهیم

میانه ای ها ،از خودخواهی، کوته نظری، خودگرایی، دغل کاری ،دروغ گویی،ریاکاری ،یک روز ول کنید ویکروز منافع جامعه و اینده فرزندان خود بیندیشید .انروز اگر به این نقطه رسیدید میانه پیشرفت اغاز میشود.
مگرنه امثال مددی ها ،پروفسور و دکتر و.... خواهند امد رفت میانه هم به هیچ جا نخواهد رسید. میگوییم چرا اهر تبریز بزرگراه شده چون مردم پشتش بودند در قضیه معلم ها کشته شده، اما در میانه مردم واقعا کجایند.؟ یوسف کرمی ها و انواع نخبگان ورزشی و فرهنگی علمی سیاسی مان را ،مصدق دوم نکنیم. بندازیم جلو حمایت نکنیم. همین باعث تباهی اینده این افراد میشود.دیگران هم با این تجربه دیگر نخواهند امد.
اگر واقعا اراده حل مشکل دارید ،باید نخبگان و مردم باهمدیگر همزمان مطالبه کنند. بدون یکدیگر مشروعیتی ندارند. اگر این اتفاق نیفتاد بنظرم صدای میانه دیگر مطلبی درمورد اب، بزرگراه و...نگذارید چون 13 سال نوشتید چه شد؟ تا مردم اراده بهبود نکنند همه این شعار ها باد هواست.

حقیقت را باید گفت گرچه تلخ است. باید یک روز به این برسیم هر تغییر اول از تغییر خودمان شروع میشود.مقاله اقای مهدی چهره درمورد روحیات میانه ای ها انهم تا اندازه ای واقعیت هست .

۹۶/۱۱/۲۲ ۲۱:۱۲

سلام

میانه بدترین شرایط تاریخی خویش را سپری می کند ! اب گرمی چای برای مردم میانه به یک رویا تبدیل شده است !! جاده میانه به تبریز جاده 50 سال پیش به جولانگاه تریلر ها تبدیل شده است ! بیکاری در شهر موج می زند ! شهری که می توانست بیش از نیم میلیون نفر را در خود جای دهد تقریبا خالی از سکنه خواهد شد !امکانات درمانی شهر در حد صفر ! از چه بگوییم !

۹۶/۱۱/۲۲ ۲۰:۰۱

با پولهای ترکیه گرجستان دبی چی .چرا همش گیر دادین به سفر کربلا

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۹:۵۸

میانه نیازمندان توانمند وغیرتمند هست تا باهمت خود وزیر را به پای سدگرمی چای ها وآب شرب ها بیاورند.....مدیر توانمند ونترس وباشهامت نیاز هست.. کی دستگاه ام آی آر... کجایند مردان بی ادعا

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۹:۳۶

http://instagram.com/yousefkaramitkd

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۷:۵۰

لطفا مطالعه کن بعد حرف بزن بعدش هم از مسولین نخواستیم از خود مردم خواستیم ۸میلیارد پول صندوق در یکسال آیا یکهزارم چهاربانده شدن سرچم میانه نمیشه؟؟؟؟ مشکل ما از...دشمن میانه یا از شهرهای اطراف یا همان شهرهاییکه باعث شدن اتوبان از میانه دور بشه لطفا به سایتهای شهر خودت سر بزن نه میانه صندوق صدقات هم با جاده سازی شغل ایجاد میشه میگن به جای ماهی ماهیگیری یاد بده لطفا بیسوادها حرف نزنن شما حتی مصرف صندوق را نمیدانید

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۷:۴۶

شما تعداد فوت شدگان در طول یکسال فقط در شهر میانه را حساب کنید
همچنین پول شام و ناهار یکی از این مرحومین را حساب کنید
همچنین تحقیق کنید فلسفه اینکه چرا در زمان پیامبر(ص) در حق متوفی بصورت ناهار و شام احسان می دادند؟
به نظر بنده در آن زمان اصلی ترین دغدغه مردم پر کردن شکم خود و فرزندان بود و مثل امروز مشکل بیکاری و تصادفات و سایر مشکلات امروزی وجود نداشت همچنین امروز افرادی را که برای ناهار و شام در حق متوفی دعوت می کنیم بیش از 90 درصدشان هر روز مثل همان غذا را در منزلشان تناول می فرمایند و به هیچ عنوان دغدغه پر کردن شکم خود و فرزندانشان را ندارند

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۶:۴۸

اولا که چنین همتی از چنین مسولانی بعید است درثانی استفاده صدقات واحسنها ونذورات در غیر محل مصرف مورد نظر صاحبان احسان اشکال دارد ثالثا این مبالغ کفاف یکصدم حتی یکهزارم هزینه چهاربانده شدن بقول شما را نمی کند

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۵:۴۱

بهتره از هیات امنای گلزار مومنین خواست تا با جمع آوری پولهایی که تو ختمها جمع میشود تا پولی را به ساخت پل حصار که باعث ایجاد ترافیک سنگینی در پنجشنبه ها میشود اقدامی انجام دهد قطعا تا زمانیکه از پل حصار استفاده میشود ثواب آن به متوفیان نیز میرسد

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۴:۳۲

به نظر من یک کمیته ای متشکل از تعدادی از ورزشکاران خوشنام مانند آقای یوسف کرمی ، امام جمعه، نماینده هیات امنای گلزار مومنین و نمایندگانی از هیاتها و حسینیه های میانه تشکیل شود و پولهایی را که این هیاتها در ماه محرم و سایر مناسبتها جمع می کنند و اغلب به لحاظ عدم نیاز هیات و حسینیه سالها در بانک می ماند در راستای رفع مشکلات عمومی مردم مثل چهار بانده شدن جاده های میانه خرج شود.

همچنین امام جمعه محترم و امامان جماعت مساجد منطقه می توانند با تشویق مردم مبنی بر اینکه به جای احسان در حق متوفی بصورت ناهار و شام این احسان را بصورت پول نقد جهت رفع مشکلات عمومی مثل تعریض جاده به کمیته فوق اهدا نمایند

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۴:۱۹

درود
متاسفانه يكي از دلايل نابساماني شهرمان، عدم استفاده از پتانسيل منابع ونيروهاي انسانيست، قسمتي از مطلبتان اشاره كرده ايد كه ما چه زماني از پتانسيل اقاي ميداني در امر كمك به معضل اب سالم ميانه در خواست كرده ايم!!؟؟؟ و ايضاً ساير همشهريان بانفوذ، شناخته شده و صاحب منصب ، بلكه به بهانه هاي مختلف و با نگرش هاي تك بعدي و يكسويه بيشتر باعث دلسردي و دوري هر چه بيشتر نخبگان عرصه هاي مختلف از موطن شان شده ايم.
چند سال پيش كه هيات دولت به استان تشريف اورده بودند، وزير ورزش به نمايندگي از دولت به ميانه امده بودند، كوچكترين كار ميتوانست اين باشد كه از يوسف كرمي به عنوان برافتخارترين ورزشكار تاريخ استان دعوت نمايند كه خواست جوانان و ورزشكاران ميانه را كه به حق از قطب هاي ورزش كشور ميباشد،را از وزير مطالبه كند...
ميانه در عرصه هاي مختلف اعم از سياسي وهنري وعلمي و وفرهنگي و ورزشي كمبود منابع انساني ندارد، مشكل عدم حمايت و بعضاً تخريب شخصيتها به جاي اتحاد وهمگرايي در راستاي اهداف مشخص هست.
بايد بيشتر روي فرهنگسازي و حمايتهاي معنوي از همديگر كار كنيم، فرهنگسازي كاريست كم هزينه ولي بر ثمر
مثلا به بهانه هاي مختلف پاي ميانه ايهاي موفق را دوباره به ميانه باز كنيم
در موسم هاي مرتبط (بدون سياسي بازي )با برگزاري مراسم تجليل از فرهنگيان، صنعتگران، علماء،ورزشكاران،پژوهشگران،فعالين اقتصادي وسياسي و اجتماعي و غيره با يك لوح تقدير وتنديس ميشود قدرداني وحمايت معنوي مردم را نسبت به همشهريان موفق وخدمتگذار نشان داد، هم انرژي مثبت واشتياق براي حضور در ميانه را بيشتر نمود و هم به فرزندان ميانه نشان داد كه ميانه اي جماعت حامي و پشتيبان نخبگانش هست .

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۳:۴۰

دوست عزیز
پروژه انتقال اب از خلیج فارس به کرمان رو شرکت مهندسی توسعه آب آسیا انجام میده که 100 درصد سهمش متعلق به شرکت های فعال معدنی در استان کرمانه

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۳:۳۸

با پولهای عیاشی وسفر به ترکیه....چطور؟

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۳:۲۸

https://instagram.com/p/BfBgGJTlVhn/

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۱:۵۹

من برای گرفتن حقم منتظر این نیستم کسی بیاید حقم را بدهد خودم صف ها را کنار میزنم. جملاتی از بزرگان

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۱:۵۷

تا مردم خود بیدار نشوند هیچکس نمیتواند کاری بکند . مردم میانه یکروز باید تصمیم بگیرند ایا میخواهند وضعشان بهبود بیابد یانه ؟
یک نفر تنهایی کاری نمیتواند بکند. باید همه پشت او باشند ،حمایت واقعی کنند .

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۱:۰۴

با پول های یه سال سفر به کربلا و مکه مردم میانه میشه اب رسانی کرد.والله ثوابش هم بیشتره.

۹۶/۱۱/۲۲ ۱۱:۰۳

سلام بزرگترین گناه نابخشودنی ما عدم اعلام اسم واقعی مان است چرا با نام کاربر میهمان می نویسیم از چه می ترسیم چرا این قدر ملاحظه کار هستیم مگر حرف بدی می زنیم آیا گرفتن حق و حقوق جرم است !

۹۶/۱۱/۲۲ ۰۹:۴۱

باتشکرازیادداشت اقای یوسف کرمی قهرمان ارزنده کشور.
حالاوقت عمل هست مردم مشکلات رامیدانند, استین هاروبایدبالازد.مردم میانه چندین دهه هست فقط شعارمیشنوند.اقای کرمی شماپیشروباش به این مسولان امیدی نیست.

۹۶/۱۱/۲۲ ۰۹:۱۰

جناب اقای یوسف کرمی قهرمان ارزنده کشور
مطالب جنابعالی به صورت خلاصه وصادقانه ویکی از مشکلات اساسی مردم فهیم میانه است.یکی از اساسی ترین وظایف هر حکومت تامین آب سالم .میباشد

اب سالم واشامیدنی تبریز ازکجا تامین میشود در زمان مدیریت مهندس کیافر اجرایی شد. الان اب از خلیج فارس به استان کرمان پروژه انتقال تی رایک شرکت میانه ای انجام میدهد با 800 میلیون دلار علت عدم سرمایه اساسی برای اباشامیدنی میانه عدم پیگیری مناسب نماینده گان مجلس دوره های قبل وفعلی ومسولین استانی است
بعد از وزیر معاون ایشان مهندس میدانی شخص اول در این موضوع میباشد چه کار وکمک انجام داده .آیا ازایشان کسی کمک خواسته ... به نظر بنده امثال جنابعالی این پروژه ملی انسانی خوب کلید زده اید با راه اندازی کمپین حمایتی با استفاده تمام ظرفیت
های میانه ای در سراسر ایران آبرسانی به شهر میانه
در اسرع وقت عملی خواهد شد 50 میلیارد تومان برای دولت پولی نیست.یک همت عمومی یک یا علی دیگر...انشاالله این کار شدنی وعملی است
نمایندگان محترم الان درمجلس در حال تصویب بودجه هستید در چند روز بودجه نویسی برای پروژه های میانه از جمله اباشامیدنی .. پایاب سد ایدغموش ..شهریار.چهار باند کردن سرچم به میانه
......اقدام نمائید فردا دیر خواهد بود......

۹۶/۱۱/۲۲ ۰۰:۴۶

...معمولا وقتی شهرها را بحران میزنه ورزشکاران آستین بالا میزنند و جهت رفع مشکل پیش‌قدم میشوند وقتی زلزله بوئین زهرا اتفاق افتاد پهلوان تختی آستین بالا زد و کمک از مردم جمع کرد وقتی بم زلزله اومد ورزشکارانی دیگر مقل علی پروین و وقتی کرمانشاه زلزله اومد علی دایی اگر شما قهرمانید شما و هر ورزشکار یا امام جمعه از این دیارید به خاطر شهر بحران زده میانه فراخوانی به مردم بدهید حداقل مردم خودشان پول بدهند و این جاده را بسازند تو تبریز صدقه تو صندوق نریختن صندوقها را جمع کردن حالا سالیانه ۸ میلیارد پول صدقه میانه را معلوم نیست تبریز چکار میکنه اگه در طول این ۱۲سالی که اتوبان از میانه دور شده مردم میانه پولشان را به جای صندوق برای جاده کشی صرف میکردن و اشتغال ایجاد میکردن فقر ریشه کن میشد راستش و گفتن به جای ماهی، ماهیگیری یاد بده راستی ۸میلیارد در طول ۱۲ سال چقدر میشود؟؟؟ نه فقط سرچم میانه تمام‌میشد بلکه مقداری از تبریز هم بزرگراه میشد قهرمان کرمی مردم هم حرف بزنند و گله کنند و قهرمان یک شهر هم گله کند؟؟؟ قهرمان یک شهر باید آستین بالا بزند

۹۶/۱۱/۲۱ ۲۳:۵۴

آقای مددی نماینده سابق میانه چند سال پیش در نشریه ملت و امت اعلام کردند که مشکل آب شرب را حل کرده‌اند
حالا اگر کسی به ایشان دسترسی دارد از ایشان توضیح بخواهد و منتشر کند

۹۶/۱۱/۲۱ ۲۳:۵۲

مسئولان که فقط شعار بلدن

۹۶/۱۱/۲۱ ۲۳:۳۸

هرگل نو زگلشنی یاد همی دهد ولی

دیده ی اعتبار کو .......

۹۶/۱۱/۲۱ ۲۳:۱۳

باعث سربلندیه مسولین شهرستان میانه

۹۶/۱۱/۲۱ ۲۳:۱۳

با سلام و سپاس از امعان نظر قهرمان شهرمان،
متاسفانه این ویرانی و عقب ماندگی میانه چندین دهه است که دست به دست به عنوان ارثیه شومی برای آیندگان باقی مانده است.
کجایند مسئولان ،ریش سفیدان و نمایندگان ؟

اخبار روز