کد خبر: ۸۸۳۵
۸۰۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

صعود 40 پله ای فولاد میانه در بین غول های اقتصادی

۱۳۹۱/۱۲/۱۲
۱۹:۳۸

 

 

 

نصر نیوز: شرکت ها و بنگاه های اقتصادی آذربایجان شرقی تنها موفق شدند 14 جایگاه 400 شرکت برتر کشور را به خود اختصاص دهند.

 

به گزارش نصر نیوز، جایگاه 400 شرکت برتر و بزرگ ایران که از آنها به عنوان بزرگترین بنگاه های تجاری و صنعتی ایران یاد می شود، در حالی یکم اسفند ماه امسال مشخص شد که پیش از این و برای نخستین بار به همت سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی 100 شرکت برتر و بزرگ منطقه آذربایجان نیز ماه گذشته طی همایشی در تبریز معرفی شدند.

در پانزدهمین همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران شرکت های برتر بر اساس اطلاعات سال مالی 1390 و با احتساب حجم فروش انتخاب شدند.

در این رتبه بندی در بین 10 شرکت نخست جدول اثری از نام شرکت های بزرگ آذربایجان شرقی نبود و تنها نام دو بنگاه اقتصادی در بین 100 شرکت اول این رتبه بندی به چشم می خورد که حکایت از پایین بودن میزان فروش و در آمد این شرکت ها نسبت به سایر شرکت های کشور دارد.

به طور کلی در بین 400 شرکت برتر کشور نام 14 شرکت و بنگاه اقتصادی بزرگ آذربایجان شرقی به چشم می خورند که اغلب آنها نیز در بین 100 شرکت برتر منطقه آذربایجان مورد تقدیر قرار گرفته بودند.

شرکت پالایش نفت تبریز با 7 پله صعود نسبت به دوره گذشته طرح رتبه بندی جایگاه سیزدهم را به خود اختصاص داده است که از این لحاظ نخستین شرکت آذربایجان شرقی است که دارای بالاترین میزان فروش و درآمد می باشد.

شرکت ایران خودرو تبریز دیگر شرکت از این استان، بدون تغییر نسبت به دور قبل جایگاه 79 را به خود اختصاص داده است.

شرکت پتروشیمی تبریز با هشت پله سقوط رتبه 105 و شرکت هلدینگ تراکتورسازی ایران با 19 پله سقوط جایگاه 130 را به خود اختصاص داده اند.

شرکت فولاد آذربایجان با 40 پله صعود نسبت به دور قبل جایگاه 154 و شرکت مهندسی و تامین قطعات تراکتورسازی تبریز با 8 پله صعود در جایگاه 194 این جدول قرار گرفته اند.

شرکت تولید نیروی آذرخش نیز با 61 پله صعود نسبت به دور قبل در جاگاه 199، شرکت هلدینگ صنایع آذرآب با 21 پله صعود در جایگاه 220، شرکت مخابرات آذربایجان شرقی با 18 پله سقوط در جایگاه 243، شرکت موتوژن با 9 پله سقوط در جایگاه 266، شرکت به پخش آذربایجان شرقی با 8 پله سقوط در رتبه 289، شرکت چرخشگر با 5 پله سقوط در جایگاه 310، شرکت ریخته گری تراکتورسازی ایران با 58 پله سقوط در جایگاه 338 و در نهایت موتورسازان تراکتور سازی ایران با 33 پله سقوط در رتبه 359 کشور قرار گرفته است.

گزارش نصر نیوز می افزاید، با وجود اینکه در سال های گذشته نام برخی از شرکت ها و بنگاه های بزرگ اقتصادی آذربایجان شرقی در میان شرکت هایی که بیشترین صعود ، بیشترین رشد فروش، و بالاترین ارزش افزوده به چشم می خورد ولی در این دوره اثری از نام شرکت های آذربایجان در این جدول ها نیست.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز