کد خبر: ۱۰۰۳۳
۵۶۸ بازدید
۰ دیدگاه

میانه - میاندواب آماده بهره برداری در سفر رییس جمهور

۹۲/۲/۴
۱۶:۴۱

 

 

 

تبریز- مدیر كل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: طرح های مهر ماندگار در حوزه راه و شهرسازی این استان 60 درصدطرح های مهر ماندگار در حوزه راه و شهرسازی آذربایجان شرقی 60 درصد پیشرفت داردپیشرفت فیزیكی دارند.

' اروجعلی علیزاده ' روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، تعداد طرح های مهر ماندگار در این حوزه را 29 طرح اعلام كرد و افزود: برای اجرای این طرح‌ها 10 هزار و 300 میلیارد ریال هزینه شده و برای تكمیل آنها نیز به 12 هزار و 377 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینكه بیمارستان های سراب، ورزقان و چاراویماق توسط راه و شهرسازی استان در قالب طرح های مهر ماندگار در دست اجراست، گفت: بیمارستان مرند تكمیل شده و در مرحله تجهیز قرار دارد.

علیزاده قطعه اول آزاد راه تبریز- زنجان را از دیگر طرح های بهره برداری شده در قالب طرح های مهر ماندگار اعلام كرد و افزود: كنار گذر غربی تبریز هم بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.

وی با اعلام اینكه 90 كیلومتر از محور میانه - میاندواب تا شهرستان چاراویماق تكمیل شده است، گفت: با نصب علایم و تجهیزات در سفر آتی رییس جمهوری اسلامی ایران به استان امكان بهره برداری از این طرح وجود دارد.

علیزاده میزان پیشرفت باند دوم محور صوفیان - شبستر به طول 25 كیلومتر را 85 درصد اعلام كرد و افزود: تا آخر خرداد این پروژه تكمیل می شود.

وی گفت: در صورت تامین اعتبار لازم، قطعات یك و سه بزرگراه تبریز- اهر هم تا پایان خرداد تكمیل می شود.

علیزاده با اشاره به اینكه امكان بهره برداری از دو تقاطع غیر همسطح در بزرگراه تبریز- اذرشهر و در محور خسروشهر - اسكو تا پایان خرداد وجود دارد، گفت: باند دوم سراب - بستان آباد تا پایان تیر بهره برداری می شود.

وی با اعلام اینكه 35 كیلومتر از محور تبریز - اسپیران در قالب طرح های مهر ماندگار اجرا می شود، افزود: برای سفر هفته آینده رییس جمهوری اسلامی ایران به استان امكان بهره برداری از 15 كیلومتر این محور وجود دارد.

مدیر كل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی احداث 752 كیلومتر راه روستایی را از دیگر طرح های قرار گرفته در زمره طرح های مهر ماندگار عنوان كرد و گفت: 200 كیلومتر از این پروژه در مرحله روسازی و آسفالت است.

استان آذربایجان شرقی هفته آینده میزبان دكتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز