کد خبر: ۱۰۲۵۵۲
۳۱۹ بازدید
۶ دیدگاه

اهمیت راه آهن اردبیل - میانه برای کشور و منطقه از دید نماینده اردبیل

۹۹/۱۰/۱۱
۰۷:۴۴

 

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین و رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به پروژه راه آهن اردبیل به میانه گفت: این طرح یک پروژه استراتژیک برای کشور و منطقه  و از مطالبات مردم عزیز استان اردبیل است که در مجلس دهم به طور جد پیگیر این پروژه بودیم که دولت به ویژه رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به این طرح عنایت ویژه ای داشت.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: عملیات اجرایی راه‌آهن اردبیل به میانه به طول تقریبی ۱۷۵ کیلومتر از سال ۸۴ شروع شده است که متاسفانه این پروژه چندین سال راکد مانده بود که خوشبختانه از سال 96 و 97 سرعت اجرایی خوبی به خود گرفت و مشکل اعتبارات آن حل شد که امید است در پایان دولت دوازدهم این پروژه به بهره برداری رسیده و این مطالبه مردم اردبیل به سرانجام برسد.

وی افزود: خوشبختانه طی بازدیدی که از راه آهن اردبیل به میانه صورت گرفته، روند قابل قبولی داشته که  قطعه 3 این پروژه به طول 20 گیلومتر با 27 دستگاه تونل به طول 10 کیلومتر با دو پل خاص از جمله پل آرپاچی و پل کیلومتر 351 با پیشرفت بالای 73 درصد در حال اجرا می باشد.

رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس یادآور شد: اهدافی که برای راه آهن اردبیل وجود دارد، اهداف فرامنطقه ای و اهداف فرا استانی است؛ لذا از مسئولان دولتی به ویژه سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت راه و شهرسازی درخواست می شود که اعتبارات لازم پروژه های راه آهن در استان اردبیل را تخصیص داده تا در موعد مقرر، پروژه ها به بهره برداری برسند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۰/۱۳ ۰۰:۰۶

کاش یه فکری هم به حال کارگرانی که تو شرکتهای این راه آهن کار میکنند بکنند که چندین ماه حقوق نمیگیرن بکنند

۹۹/۱۰/۱۲ ۱۹:۳۲

ادمین گرامی ای کاش در نظرسنجی صدای میانه هیچکدام یا سایر موارد راهم لحاظ می کردید چون تبلیغات بیشتر سایر موارد آزار میدهد.

۹۹/۱۰/۱۱ ۱۴:۴۶

این پروژه باعث خروج اردبیل از بن بست میشود و ترانزیت بین المللی می شود و از آنجا که میانه هم چهارراه ریلی می شود اهمیت این طرح برای استانهای شمال غرب کشور فوق العاده خواهد بود.

۹۹/۱۰/۱۱ ۱۳:۳۸

ترکیه وچین خط اهن ایران رودورزدند.مابیست ساله نمیتونیم راه اهن بکشیم

۹۹/۱۰/۱۱ ۱۱:۱۵

هنوزچندکیلومترحفرولایتینگ تونلهاباقی مانده(حوالی دربندمشکول)

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز