کد خبر: ۱۰۵۲۴
۶۷۸ بازدید
۰ دیدگاه

تشکیل ستاد «یاران هاشمی» در تبریز

۱۳۹۲/۲/۱۹
۲۰:۱۹


نصر نيوز: ستاد مردمی استقبال از آیت الله هاشمی رفسنجانی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی با عنوان « یاران هاشمی» با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های تبریز تشكیل شد.

هیچ عنوانی انتخاب نشده
هیچ عنوانی انتخاب نشده

به گزارش نصر نيوز به نقل از ايلنا، در نخستین بیانیه این ستاد خطاب به مردم آذربایجان آمده است: ستاد مردمی استقبال از آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی در پی اظهارات امیدواركننده اخیر آیت الله هاشمی، به منظور دعوت گسترده مردمی از ایشان و استقبال از آن، با حضور تعدادی از اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های تبریز تشكیل شد.

باید گفت کاندیداتوری آیت الله هاشمی رفسنجانی در شرایط فعلی کشور که انبانی از مشکلات داخلی و خارجی را بر دوش می‌کشد، موهبتی بزرگ برای انقلاب اسلامی، فرصـت و حمایتی بی‌­بدیل برای نظام و همچنین غنیمتی ارزشمـند برای دوره آینده اجرایی کشور می باشد.

همگان واقفند هاشمی‌رفسنجانی از جمله مردان روزگار است که عمر خود را وقف سربلندی کشور کرده و برایشان اهمیت ندارد که مخالفانش در داخل و خارج کشور چه درمورد او می‌گویند البته نباید تعجب کرد چون او سال‌ها در کنار امام خمینی(ره) برای پیروزی و پیشرفت انقلاب تلاش کرد و بسیار از خمینی کبیر آموخت.

همچنانکه امام راحل فرموده اند:« بدخواهان بایدبدانند هاشمی زنده‌است چون نهضت زنده‌است.» (صحیفه امام، جلد ۷، صفحه ۴۹۵) و نیز مقام معظم رهبری می فرمایند: « آقای هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی از اصلی‌ترین و جدی ترین افراد نهضت و بعد از انقلاب هم از مؤثرترین شخصیت های همراه امام بوده و بارها تا مرز شهادت پیش رفته است ضمن اینکه پس از رحلت امام بزرگوار هم، تا امروز در کنار رهبری بوده است. آقای هاشمی قبل از انقلاب، اموال خود را صرف مبارزه می کرد و در سی سال اخیر هم با به عهده گرفتن مسئولیت های فراوان، در حساس ترین مقاطع در خدمت انقلاب و نظام بوده و هرگز از انقلاب برای خودش، مالی نیاندوخته است و مردم و به خصوص جوانان، باید به این حقایق توجه داشته باشند.(خطبه های نماز جمعه آخرین جمعه خرداد ۱۳۸۸).

شاید هیچ یک از سیاسیون قبل و بعد از انقلاب به اندازه آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی خود را در معرض آرای مردم قرار نداده باشد او با مردم بوده و در همین راستا می‌خواست تا بداند اقبال مردم نسبت به او چه میزان است البته این تنها یک دلیل فرعی برای ثبت‌نام در انتخابات‌است هاشمی می‌خواهد تا به‌مثابه پدری دلسوز و نگران از آرمان‌های نظام و انقلاب مراقبت کند و هر کجا که احساس کرد، همانند همیشه برای دفاع از ایران و اسلام سینه سپر نمود.

بدون تردید اگر او بیاید قطعاً از او استقبال خواهد شد چون حتی منتقدان سال‌های اخیر او به‌خوبی دریافته‌اند، کلید حل بسیاری از مشکلات همان چیزی است که هاشمی بارها به آن اشاره کرده است و نامی جز اعتدال ندارد.

باید گفت رییس جمهور آینده کشور باید کسی باشد که هم توان مدیریت فضای پرتلاطم اقتصاد، فرهنگ و سیاست داخل را داشته باشد و هم بتواند بعنوان یک مهره تعیین کننده و قابل تکیه برای نظام بین الملل مطرح شود.

مقام معظم رهبری یکی از ملاک های اصلح بودن را توجه نامزد مورد نظر به دین، انقلاب، معیشت و عزت مردم دانسته و فرموده اند: «در پیدا کردن نامزد مورد نظر دقت کنید. به کسى گرایش پیدا کنید که به دین مردم، به انقلاب مردم، به دنیاى مردم، به معیشت مردم، به آینده‌ى مردم و به عزت مردم اهمیت مى‌دهد.»

رییس جمهور آینده ایران باید با تدبیر و براساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت در سیاست داخلی و بین المللی، فردای ایران را به فردایی بهتر برای کودکان امروز بدل کند.

براساس آنچه بیان شد، شاید مهم ترین خصیصه رییس جمهور بعدی را بتوان عالم بودن دانست رفتار عالمانه، بینش خردمندانه، اندیشه حکیمانه و روشی همراه با مدارا و صداقت و در عین حال «قدرت»، اصلی ترین نیاز فضای امروز کشور است و آیت الله هاشمی در فضای امروز ایران تنها کسی است که با وجود تمام انتقاداتی که بر وی وارد می آورند، موجب کاهش بی اعتمادی میان مردم و دولت شود، همین امر هم تنها عاملی است که می تواند مقبولیت را در عرصه داخلی و بین المللی برای نظام به همراه داشته باشد.

هاشمی کسی است که این روزها را پیش بینی کرده و راههای برون رفت را نیز نیک می داند. چنانچه خود او دولت آینده را دولت مشکلات نامیده و معتقد است کسی باید سکاندار اجرا در کشور شود که پرتلاش و دلسوز باشد. وی می گوید: «متأسفانه به دلیل تلف شدن منابع مالی و انسانی كشور و سوءمدیریت‌ها در دوره اخیر، اداره كشور در دوره جدید اجرایی با مشكلاتی همراه است كه اگر فردی با وجهه داخلی و بین‌المللی و مشاركت بالای مردم، بتواند سكاندار قوه مجریه شود، می‌توان امیدوار بود كه در یك دوره سخت و پرتلاش به تدریج مشكلات داخلی و خارجی كشور مرتفع شود. تعهدات سنگینی كه به دولت جدید منتقل خواهد شد و مطالباتی كه بدون پشتوانه اقتصادی برای دوره جدید ایجاد شده است، دشواری كار در آینده را مضاعف می‌كند.»

امروز فرصت تسویه حساب های سیاسی نیست، باید به امنیت ملی و ایجاد آرامش در جامعه توجه کرد. اشتباهات را پذیرفت و بدنبال کسی بود که اهل شعار نیست و بزعم ما، هاشمی ظرفیت تجمیع تمام نیروهای دلسوز، متخصص و کارآمد را در فضای خدمت به میهن دارد هاشمی مرد بحران هاست و قابل اعتماد، لذا کسی باید سکان اجرایی کشور را بدست بگیرد که ظرفیت آن را هم داشته باشد

ستاد مردمی استقبال از آیت الله هاشمی رفسنجانی برای حضور در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی که با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه های تبریز تشكیل شده است ضمن اعلام موجودیت خود که با هدف تحقق حماسه سیاسی مدنظر مقام معظم رهبری در آذربایجان شرقی تشکیل یافته است در صورت اعلام رسمی كاندیداتوری امیرکبیر انقلاب اسلامی، ستادهای مردمی تبلیغاتی خود را در سرتاسر استان فعال نموده و تلاش خواهد نمود ضمن بالابردن شور و شعور انتخاباتی، کاندیدای اصلح مورد نظر خود را به مردم معرفی نماید.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز