کد خبر: ۱۰۷۱۴
۲۸۴۸ بازدید
۱ دیدگاه

افتتاح بزرگترین کارخانه ایران خودرو در استان

۱۳۹۲/۲/۲۵
۱۹:۰۰

 

 


در سالروز آزادی خرمشهر صورت می‌‌گیرد : افتتاح بزرگترین کارخانه ایران خودرو در آذربایجان‌شرقی

بزرگ‌ترین کارخانه خودروسازی در شمال‌غرب کشور همزمان با سالروز فتح خرمشهر به بهره‌برداری خواهد رسید.

خبرگزاری فارس: افتتاح بزرگترین کارخانه ایران خودرو در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، پس از بازدید دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از کارخانه ایران خودرو آذربایجان اعلام شد که بزرگ‌ترین کارخانه خودروسازی در شمال‌غرب کشور همزمان با سالروز فتح خرمشهر به بهره‌برداری خواهد رسید.

علی علیلو، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور در مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شبستر صبح امروز در بازدید از شرکت ایران خودرو آذربایجان، خواستار تسریع در راه‌اندازی خط تولید این کارخانه خودروسازی شدند.

وی در حاشیه این بازدید در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با ابراز تاسف از عدم افتتاح شرکت ایران خودرو آذربایجان گفت: شرکتی با ظرفیت عظیم و با استفاده از آخرین متدهای جهانی که حتی در برخی بخش‌ها پیشرفته‌تر از خطوط ایران خودرو و سایپا بوده و آماده‌ بهره‌برداری است، متاسفانه به علت وجود برخی موانع تاکنون افتتاح نشده و این مسئله جای تأسف دارد.

عضو کمیسیون صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مصوبات اخیر هیئت دولت افزود: مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز مدیران ایران خودرو با توجه به مصوبه هیئت دولت در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان آذربایجان‌شرقی به افتتاح این مجموعه در سوم خرداد ماه اهتمام داشته باشند تا یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های صنعت خودروسازی در استان ما به بهره‌برداری برسد.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروزه بحرانی که در خصوص این صنعت در کشور با آن مواجه هستیم ناشی از کاهش ظرفیت تولید خودرو در کشور است.

وی تاکید کرد: ایران خودرو آذربایجان به عنوان یکی از راه‌های درمان این موضوع ظرفیت آن را دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود کارخانه، میزان تولید خودرو در کشور را بالا برده و سامان‌دهنده این بحران باشد.

علیلو تصریح کرد: از این رو جا دارد تا دست‌اندرکاران تلاش بیشتری برای راه‌اندازی این مجموعه داشته باشند.

میرهادی قره‌سیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این راستا گفت: تأکید مستقیم شخص رئیس جمهور راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این شرکت بود.

وی با اشاره به برخی شائبه‌ها در خصوص انتقال این کارخانه به استان‌های دیگر گفت: شائبه‌ای وجود داشت که این امکانات و امکانات خودروسازی از تبریز به استان‌های دیگری منتقل شود که پیگیری‌های نمایندگان مجلس و به خصوص مدیرعامل ایران خودرو آذربایجان موجب شد تا در روزهای آتی شاهد شکوفایی این کارخانه عظیم خودروسازی در شمال‌غرب کشور باشیم.

قره‌سیدی افزود: براساس مصوبه هیئت دولت مبنی بر افتتاح این مجموعه در روز سوم خرداد که روز با برکتی است، امیدواریم که افتتاح این مجموعه موجبات خوشحالی مردم استان شهیدپرور و انقلابی آذربایجان را فراهم سازد.


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۲/۱۰ ۱۴:۰۱
چی میشه منم تو این بزرگترین کارخانه کار کنم.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز