کد خبر: ۱۰۸۳۳
۱۷۰۳ بازدید
۰ دیدگاه

7 خبر از سایت فرمانداری ويژه میانه

۹۲/۲/۲۹
۱۶:۳۴

بخشدار بخش مرکزی میانه گفت: شوراها و دهیاران تاثیرگذارترین قشر جامعه روستایی در خلق حماسه سیاسی در عرصه انتخابات هستند
محمدرضا مشایخی در جلسه همایش اعضای شوراهای اسلامی روستاها ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش که با حضور معاون مدیرامور روستایی و کارشناسان این اداره کل در سالن جلسه فرمانداری تشکیل شد گفت: اعضای شوراها و دهیاران در جامعه روستایی بعنوان نخبگان آن جامعه مهم ترین و تاثیرگذارترین افراد در تمامی زمینه ها مخصوصاً در خلق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در عرصه انتخابات هستند و با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری که امسال را با نام حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری کرده اند وظیفه خطیری بر عهده دارند تا دین خود را شرعاً و قانوناً نسبت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا نمایند.
وی گفت: انشاء الله همه ملت ایران به کوری چشم دشمنان و با شور و علاقه و همت تمام در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری به پای صندوقهای رای آمده و انتخاباتی را خلق خواهند کرد که دشمن را خشمگین و تمامی توطئه های شوم آنها را نقش بر آب خواهد کرد.


دادستان میانه گفت: ایجاد جامعه ای سالم درگرو حمایت مادی و معنوی از خانواده های زندانیان است .
حسین محرمی در مجمع سالانه انجمن حمایت از زندانیان میانه ، توانمند سازی شغلی ، خوداتکایی و عدم وابستگی زندانیان به نهادهای خیریه را ز دیگر وظایف انجمن حمایت از زندانیان خوانده گفت: در انجام این امر نیازمند افراد خیر هستیم.
وی اظهار کرد : در سال گذشته این انجمن با کمک خیرین شهرستان موفق عمل کرده و توانست جزو سه انجمن برتر در سطح استان و سی انجمن برتر کشور شناخته شود.
حسینی مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان میانه در این مجمع از درآمدزایی 3 میلیاردو 760 میلیون ریالی انجمن در سال گذشته خبر داد و گفت: درآمدزایی انجمن نسبت به سال 90 بیش از 500 میلیون ریال افزایش داشته است که در راستای اشتغالزایی زندانیان و حمایت از خانواده های آنها هزینه شده است.

امام جمعه میانه با ذکر روایتی از امام رضا (ع) بر برآوردن حوائج مومنین تاکید کرد.

حجت الاسلام محمدرضا حامدی در جلسه انجمن حمایت از زندانیان میانه حرص در دستگیری از مردم را خصلت با ارزشی خواند و گفت: هیچ فضیلتی بالاتر از این نیست که از چهره غمناکی رفع غم کنیم .

وی با بیان اینکه عدم مشکل زندانیان از جمله بحث اشتغال آنها بر گرفتاریهای جامعه خواهد افزود بر یادگیری حرفه و فن در زندانها و اشتغالزایی زندانیان پس از خروج از زندان تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در میانه با دعوت از خیرین شهرستان بر دستگیری از زندانیان و خانواده های آنها ، سکه رایج مورد قبول خداوند در روز قیامت را دستگیری از مردم عنوان کرد.رییس سازمان زندانهای استان آذربایجان شرقی گفت: 70 درصد از زندانیان ما از اقشار کم درآمد و محروم جامعه هستند.
علی اکبر بنی هاشمی با حضور در مجمع سالانه انجمن حمایت از زندانیان میانه 60 درصد از زندانیان را از افراد کم سواد و بیسواد عنوان کرد .
وی بیان داشت : در زمینه آسیب شناسی اجتماعی وظیفه ماست که نقاط ضعف در مدت زمان زندانی شدن یک فرد را به نقاط قوت تبدیل کنیم.
بنی هاشمی ، توجه به بهداشت فردی ، سلامت روح ، تقویت بحثهای فرهنگی ، بحث اشتغال و مراقبت بعد از خروج را از مهمترین فرایندهای اصلاح و تربیت عنوان کرد.
وی از اختصاص وام 200 میلیون ریالی خود اشتغالی به زندانیان پس از خروج از زندان خبردادو گفت: زندان میانه در بحث اشتغالزایی برای زندانیان بعد از مراغه در ردیف دوم قرار گرفته است که جای بسی تقدیر دارد.
بنی هاشمی بر بحث دستگیری از خانواده های زندانیان تاکید کرده افزود: این عمل از سوی انجمن حمایت از زندانیان میسر بوده و انجمنها باید در راستای درآمدزایی خود تلاش کنند زیرا در غیر این صورت در حمایت از خانواده های زندانیان ناتوان خواهند ماند.

مدیر جهاد کشاورزی میانه گفت: با اجرای طرح بهینه سازی مصرف انرژی شاهد افزایش27 درصدی ظرفیت مرغداریهای گوشتی در این شهرستان هستیم.
به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی میانه رضا مظلومی افزود: طرح بهینه سازی مصرف انرژی در 24 واحد از مرغداریها گوشتی به ظرفیت 600 هزار قطعه اجرا گردیده که با اجرای آن به همت کارشناسان واحد امور دام این مدیریت ظرفیت جوجه ریزی افزایش یافته و همچنین میزان مصرف سوخت 28 درصد و برق 18 درصد کاهش یافته است .
وی اظهار کرد: مرغداران شهرستان میانه پیشتاز در عرصه اصلاح تاسیسات و تجهیزات مرغداری هستند که افزایش میانگین وزن زنده مرغ از 73/2 کیلوگرم به 100/3 کیلوگرم و کاهش طول دوره پرورش از 53 روز به 49 روز نشانگر این مطلب است.
مظلومی همچنین افزود : شهرستان میانه رتبه اول تولید گوشت سفید در استان را کسب کرده و با اجرای این طرح در مرغداریها موجب افزایش بهره وری در واحد سطح و کاهش هزینه های تولید در مرغداریهای گوشتی گردیده که در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز در سال 92 با تجهیز بقیه مرغداریها شاهد افزایش چشمگیر در تولید گوشت سفید خواهیم بود .
وی ضمن اشاره به اینکه شهرستان میانه رتبه اول جذب اعتبارات در سال 91 را داشته از ریاست و کارشناسان بانک کشاورزی میانه و بخشهای تابعه در راستای کمک به شهرستان برای کسب رتبه اول استانی در جذب اعتبارات فوق تقدیر و تشکر کرد.

نماینده مردم میانه خواستار برنامه ریزی مدون و منظم در بخش آب و کشاورزی با توجه به امکانات و پتانسیل مناسب در شهرستان از سوی مسئولین استان گردیدو گفت: برای نجات جامعه توجیه اقتصادی مفهومی ندارد.
محمدعلی مددی در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان میانه گفت: درخواستهای ما در راستای نیاز شهرستان در بخش آب با (مقدور نمی باشد ، توجیه فنی و اقتصادی ندارد )پاسخ داده می شود که این امر باعث شده علی رغم امکانات و وجود یک سوم آبهای جاری سطح استان در این شهرستان در بحث آب با معضل روبرو شویم.
وی خواستار فرهنگ سازی برای مشارکت اهالی و تحویل گرفتن زمینهای آماده در روستاها و نیز مشخص شدن حیطه کاری سازمان جهاد کشاورزی و آب منطقه ای در امور مشترک شد.
معاون فرماندار میانه نیز در این جلسه خواستار رسیدگی به مشکلاتی از قبیل تخریب زمینهای مرغوب روستای ممان و مخزن سد شهریار ، پایاب سد آیدوغموش با پیشرفت فیزیکی نامطلوب ، علاج بخشی به سد یالقوزآغاج ، خط انتقال آب از زنجان رود، پمپاژجعیر ، سد گرمی چای و آبرسانی به میانه ، فرار آب در برخی از سدهای کوچک در روستاها از سوی آب منطقه ای استان شد.
جمشید عبدالهی همچنین حل مشکلات احداث راههای دسترسی بین مزارع ، کمبود اعتبار سد حاج خلیل ، عدم تخصیص اعتبار برای مجتمع گلخانه ، سد کسلان ، بدهی کلوچه خالصه ، شبکه آبیاری تحت فشار صومعه علیا ، مطالعات پایاب سدهای نقاباد ، ونجان ، زاویه و جهندیز ، پایاب سد یالقوز آغاج و صومعه علیا و پایاب سد آیدوغموش با برنامه 15 هزار هکتاری که تنها 2000 هکتار از آن به زیر کشت رفته است و ... را از سوی سازمان جهاد کشاورزی خواستار شد.


مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی از اختصاص بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار امور آب در شهرستان میانه بعد از انقلاب خبرداده گفت: هر ساله 35 الی 40 درصد اعتبارات عمرانی امور آب استان در میانه هزینه می شود.
ارسلان هاشمی در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان میانه با بیان اینکه بیشترین حجم پروژه ها در این شهرستان اجراشده افزود: اولین جایی که در آنجا آبیاری مدن به اجرا درآمد روستای توشمانلو از توابع میانه بود.
وی همچنین از کاهش 30 درصدی اعبارات استان در بخش آب خبرداده اظهار کرد: علی رغم کمبود اعتبارات باید گفت که سازمان امور آب با تلاش شبانه روزی همکاران بیشتر از منابع تخصیص یافته در بخش امور آب هزینه کرده است .
هاشمی افزود: در سال جاری یک هزارو 240 میلیارد ریال اعتبار به امورآب استان اختصاص یافته است.
مدیرعامل آب منطقه ای استان از نمایندگان مردم میانه در جهت پیگیری مسائل حوزه آب شهرستان از پرداخت 85 درصدی اعتبارات گرمی چای ، 90 درصدی شبکه آیدوغموش و 74 درصدی آبرسانی میانه و ... تقدیر کرده اظهار امیدواری کرد که با تلاش مضاعف نمایندگان شاهد تامین یک هزارو 630 میلیارد ریالی از بابت سد شهریار ، 450 میلیارد ریالی برای سد گرمی چای ، 300 میلیارد ریالی در بحث آبرسانی و 400 میلیارد ریالی برای شبکه پایاب آیدوغموش باشیم.
وی از محمدعلی مددی یکی از نمایندگان مردم میانه درخواست کرد تا فروش اوراق مشارکت بین مرزی با عاملیت بانک مرکزی و تعهد بازپرداخت از سوی دولت در قانون بودجه سال 92 گنجانده شود.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در این نشست از پیگیری امور مربوط به جهاد کشاورزی میانه از سوی استان خبر داده گفت: در بحث راههای مواصلاتی بین مزارع سال گذشته هیچ اعتباری از سوی دولت تخصیص نیافت و ما در سال جاری پیگیر تخصیص اتبار برای این موضوع هستیم .
محمدیان کمبود اعتباررا سبب عدم تکمیل برخی از پروژه ها خواند ه افزود: در صورتی که اعتبارات لازم در اجرای پروژه ها تامین شود شاهد شتاب بخشی در روند اجرای پروژه ها خواهیم بود.

 

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز