کد خبر: ۱۰۸۶۵۱
۳۶۷ بازدید
۴ دیدگاه (۴ تایید شده)

جزییات محدودیت ترافیکی در جاده قدیم زنجان- میانه-تبریز

۱۴۰۰/۴/۲۸
۰۸:۲۴

محدودیت ترافیکی در محور قدیم تبریز-میانه- زنجان اعمال می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: از ۱۰ مرداد تا پایان شهریور ماه محدودیت برای تردد خودروهای سنگین از جاده قدیم تبریز- زنجان اعمال می‌شود.

اروجعلی علیزاده روز یکشنبه در حاشیه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این محدودیت ترافیکی با توجه به افزایش ترافیک و میزان تصادفات در محور تبریز- بستان آباد-  میانه- سرچم جهت کاهش تصادفات جاده ای اعمال می شود./ایرنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۴/۲۸ ۱۱:۰۷

در مدت حدود 15 سالی که اتوبان زنجان تبریز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است چندین بار ممنوعیت عبور کامیون و تریلی از جاده قدیم اعمال و پس از مدت کوتاهی با اعتراض رانندگان سنگین، این ممنوعیت لغو شده است.

در استانهای قزوین و زنجان، جاده قدیم و اتوبان به موازات هم و به فاصله کمی از هم قرار دارند بطوریکه در حدفاصل این دو شهر که حدود 170 کیلومتر می باشد در دهها نقطه خودروها میتوانند از جاده قدیم به اتوبان یا از اتوبان به جاده قدیم وارد و خارج شوند.لذا اعمال ممنوعیت کامیون در جاده قدیم این دو استان بسیار راحت تر از مسیر تبریز میانه سرچم در استان آذربایجان شرقی است چون اگر کامیونی در بستان آباد وارد جاده قدیم شود به لحاظ فاصله زیاد اتوبان و جاده قدیم از همدیگر، تا سرچم که حدود 170 کیلومتر می باشد هیچ ورودی و خروجی وجود ندارد. با این اوصاف در استانهای قزوین و زنجان هیج وقت ممنوعیت کامیون در جاده قدیم اعمال نشده است لکن قسمتهای زیادی از جاده قدیم در این دو استان به بزرگراه تبدیل و بقیه قسمتها هم درحال تعریض و تبدیل به بزرگراه است.

۰۰/۴/۲۸ ۱۰:۴۴

اخیرا نماینده ی محترم میانه آقای اسماعیلی قول‌های را درمورد عملیاتی شدن چهار خطه شدن
جاده سرچم میانه دادند لطفا درمورد اقدامات انجام شده اطلاع رسانی فرمایند.

۰۰/۴/۲۸ ۱۰:۳۰

همه می دانیم که این طرح ها قابل اجرا نیست و فقط روی کاغذ است

۰۰/۴/۲۸ ۰۹:۵۶

بجای اینکه صورت مسئله را حل کنید چرا خود مسئله را حل نمی کنید.

وقتی عوامل زیاد دست به دست هم می دهند که خودروهای سنگین از این جاده عبور نمایند چرا برنامه کارشناسی شده برای کم کردن تصادفات  حل مشکلات نقاط حادثه خیز در این محور انجام نمی شود. 

در کشورهای غربی شرکت های بیمه ای برای پایین آوردن آمارهای تصادفات اقدام به اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده های مواصلاتی می نمایند. در کشور ما هم این اقدامات می تواند مخصوصاٌ در جاده قدیم تبریز سرچم انجام شود. متاسفانه راه های مواصلاتی شهرستان میانه یکی از جاده های هستند که نقاط حادثه خیز زیادی دارند که باعث ایجاد تصادفات و حادثه های ناگوار برای خانواده شده و می شود. وقتی مدیر و مسئول محترم شهرستانی یک کار ساده که یکی از مهمترین مسائل است یعنی خط کشی جاده ها را نمی تواند بدرستی انجام دهد خوب مطمئن باشید مدیران ارشد هم بجای حل مسئله، صورت مسئله را پاک خواهند نمود.

جناب آقای اروجعلی علیزاده مدیرکل محترم راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی آیا مسئول و مدیر شهرستانی شما در شهرستان میانه در این چند سال عملکرد مثبت در انجام وظایف قانونی خود داشته است؟

اخبار روز