کد خبر: ۱۰۸۸۱۷
۲۱۹۷ بازدید
۹۵ دیدگاه

سایه ابطال یا اصلاح بر سر صندوق های انتخابات شورای شهر میانه

۱۴۰۰/۵/۴
۱۹:۵۸

انتخابات شورای شهر میانه با شبهات و ابهامات فراوانی برگزار شد و مجریان انتخابات در مقابل اعتراض نامزدها مبنی بر تخلف در انتخابات سکوت کردند تا صدای آنها به استان برسد و با دستور هیئت نظارت استان، برای نخستین بار، شمارش مجدد آرا آغاز گردد.

به گزارش صدای میانه، لااقل 37 نامزد بطور رسمی و مکتوب، نسبت به برگزاری انتخابات شورای شهر میانه معترض بوده و اعتراض خود را به مقامات شهرستانی، استانی و کشوری ارسال کرده اند. بر همین اساس، آقای جوانپور به عنوان دبیر هیئت نظارت استان، به فرماندار میانه دستور داده است تا 10% صندوقها را بازشماری کنند اما فرماندار میانه پس از 4 روز مقاومت، اعلام کرده است: این دستور باید توسط رئیس هیئت نظارت اعلام گردد. لذا آقای راستی به عنوان رئیس هیئت نظارت مجدداً به فرماندار میانه دستور داده است تا مجدداً 10% از صندوق ها را بازشماری کنند اما فرماندار میانه در انجام این دستور نیز 8 روز وقفه ایجاد کرده تا با اعتراض گسترده نامزدها، پس از دو هفته تأخیر، به این دستور تمکین کرده اما اعلام کند: نامزدهای معترض حق ندارند در شمارش مجدد آرا حضور داشته باشند! که با اعتراض مجدد معترضین با وقفه نیم روزه، بازبینی و بازشماری آرا آغاز شد.

هیئت نظارت و هیئت اجرایی شهرستان میانه، "صندوق سیار" را به عنوان یک صندوق راندمی و اتفاقی، بازبینی و بازشماری کرد، اما آنچه در بازبینی ها اتفاق افتاد باور کردنی نبود:

  • وجود آرایی با 2 رنگ قرمز و آبی
  • وجود آرای زیادی با یک یا دو دستخط
  • اضافه شدن اسم نامزد به برگه

فساد این صندوق چنان محرز بود که بلافاصله این صندوق ابطال شد.

سراغ صندوق دوم رفتند: "صندوق مهدیه" به عنوان صندوق اتفاقی انتخاب شد. تخلفات این صندوق کمتر از صندوق سیار نبود و رأی گسترده یک یا دو نامزدی که خانواده نزدیک ایشان در آن صندوق ناظر بودند، چشمگیر بود و تخلفاتی مانند دو رنگه بودن خودکار، وجود دهها رأی با یک دستخط و ... نیز در این صندوق بسیار زیاد بود اما در کمال تعجب این صندوق ابطال نشد. دلیل آن مشخص است: اگر 2 صندوق اتفاقی از دهها صندوق انتخاب گردد و ابطال گردد، مشخص می شود که نتیجه انتخابات شورای شهر میانه یا باید ابطال گردد و یا چند نامزد باید تعویض شوند و این کار برای مجری انتخابات یعنی فرمانداری میانه عواقب سنگینی داشت.

به هر حال نتیجه انتخابات شورای شهر میانه برخلاف نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و مجلس، هنوز تأیید نشده است و قرار است صندوق های دیگر با حضور کارشناس خط استان، بازبینی شود، که با گذشت زمان زیاد و نزدیک شدن به آغاز کار شورای شهر جدید هنوز این امر اتفاق نیافتاده است.

 

شاید امروز تنها کسی که بتواند با یک تصمیم قاطع و تاریخی، این شبهه و اعتراض را با عدالت پایان دهد، شخص دادستان میانه باشد. ایشان می توانند دستور دهند با ورود یک کارشناس خط از استان و با نظارت شخصی خود، چه با تأیید انتخابات و چه با رد انتخابات و چه با اصلاح انتخابات، یک یادگاری تاریخی از خود در این شهرستان به جای بگذارند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۵/۹ ۱۲:۵۱

آره والله صدها تن از اعضای شورای شهر کشور بازداشت هستند بدلیل تخلفات میلیاردی و رانت و رشوه و ...
کاش دولت جدید این شوراها را که اضافی هستند حذف کند.

۰۰/۵/۹ ۱۲:۴۹

از کاندیداها که کادر یکی از ادارات بوده حتی در پیش ستاد اجرایی در ساختمان فرمانداری کار می کرده اون روز

۰۰/۵/۸ ۱۱:۲۹

بله قطعا همینطور..فردای قیامت حساب و کتابی هست...حق وحقوق مردم به آسانی ضایع گردید وای بر مسولین سست پیمان

۰۰/۵/۶ ۲۳:۱۶

یعنی اینقدر نظارت کشک و دوغی بوده که فامیل طرف سر صندوق رفته ؟ ! یکی بیاد منو بلند کنه دارم غش میکنم ....

۰۰/۵/۶ ۱۸:۵۲

سانسورچی نماینده خاص نه نمایندگان.
اتفاقققققی یا هدفمند رفتن سر صندوقها اگه راس میگی چرا صندوق ۳۷ باطل نشد بابت حضور پدر خانم یکی از کاندیداها بعنوان عوامل اجرایی داداش نون یکیش ۲۵۰ تومنه

۰۰/۵/۶ ۱۲:۱۲

با سلام لطفا پیامها رو بصورت گزینشی توکانال نذارین مشخصه یه کار مهندسی شده هستش وخیلی ها میدونن جریان از چه قراره امیدوارم دادستان محترم وامام جمعه دلسوز ورود کنن وحق رو به حقدار بدن خیلی چیزها رو نمیشه گفت وبگیم هم تو کانال درج نمیشه منتها تاریخ غیر قابل تحریفه و گذر زمان همه چیز رو مشخص میکنه

۰۰/۵/۶ ۱۲:۱۰

صراحت ماده قانونی اشاره داره افراد سببی ونسبی در محل اخذ صندوق رای حضور نداشته باشند ناظر- چطور امکان داره پدرخانم نامزد انتخاب شده را در شعبه ...... مسولیت داشتند وبه نغع داماد رای جمع کردند تکلیف چیست

۰۰/۵/۶ ۱۰:۰۴

اين نشان ظاهر است اين هيچ نيست

تا به باطن در روى بينى تو بيست

اين نشان ظاهر است اين هيچ نيست

چو با تخت منبر برابر کنند

همه نام بوبکر و عمر کنند

هرچند تن آدمى آشكار است، اما حقيقت آدمى پنهان است؛ چراكه لايه هاى بطون آدمى بسيار است، بیشتر افرادی که تخلف می کنند افرادی هستند که ...

۰۰/۵/۶ ۰۷:۵۴

در صورت ابطال صندوق، بایستی با متخلفین (اعضای متخلف صندوق ، کاندید متخلف و ...) برخورد قانونی و انقلابی صورت گیرد

۰۰/۵/۶ ۰۷:۴۴

ایمانم را فدای مصلحت نخواهم کرد!!!!!!!!!!!!!!!

۰۰/۵/۶ ۰۰:۵۵

به نظر من کلا انتخابات شورا از قانون اساسی حذف بشه و بودجه اون برای ساختن توالت عمومی هزینه بشه....

۰۰/۵/۵ ۱۶:۳۳

آقای صدای میانه اگر این لیست سر کار بود جرات میکردی هر خبری رو منتشر کنی میکردی هم نظرات مخالف رو سانسور میکردی سانسورچی نمایندگان شهر

۰۰/۵/۵ ۱۵:۵۱

این آقایون کم نقاشی کردن در و دیوارو ،میخوان دوباره نقاشی بکشن .میتونین از داوطلبان یه امتحان بگیرین ،امتحان برنامه ریزی شهری ،مدیریت شهری. ببینید ۱ نفرم نمیدونه شهر و شهرداری یعنی چی .

۰۰/۵/۵ ۱۵:۲۲

به نکته خیلی،خوبی،اشاره کردید
نماینده محترم جناب اسماعیلی فهرست های چندگانه از عملکرد خود در این ایم گذرانده در کسوت نمایندگی در همین صدای میانه گذاشته که میشه گفت همه شون روی کاغذه.
به نظر میاد مردم را گرفته

۰۰/۵/۵ ۱۰:۵۹

یکی از منتخبین در صحفه اینستا خود از تایید انتخابات خبر داده بود ضمنا این دوره برای اولین بار در مهدیه صتدوق بوده است وقتی منزل دو نامزد با محل رای گیری کمتر از 100 متر فاصله داشته باشد باید شاهد تخلفات نیز بود

۰۰/۵/۵ ۱۰:۴۸

شما بین این هفت نفر یه فرد کاربلد و متخصص نشون بده برای شهر!!!!
وای به حال شهرمممممم

۰۰/۵/۵ ۱۰:۴۶

مگه شیخ در آباد و دوزنان خودش شورا نداره؟؟؟؟
میانه رو گرفتار کردن

۰۰/۵/۵ ۱۰:۴۴

عملکرد آقای اسماعیلی نماینده در این مورد واقعا ضعیف و دور از انتظار بود.
کاملا ناامید شدیم.
به درود حاج مهدی

۰۰/۵/۵ ۱۰:۴۲

رییس محترم ... سالهاست دارید مدام از مطالبه گری و لیاقت صحبت میکنید. این بود لیاقت و مطالبه گری شما؟؟؟ یه اقدام عملی و انقلابی نشون بدین

۰۰/۵/۵ ۱۰:۴۰

برادر و خواهر کاندیدا در صندوق مهدیه حضور فعال داشتند. یه بررسی ساده از دوربین ها و تحقیق میدانی کافیه تا ثابت بشه.
بررسی ته برگ آرا هم خیلی از مسایل رو مشخص میکنه.
واقعا چرا اقدامی صورت نمیگیره؟؟!!

۰۰/۵/۵ ۱۰:۳۴

آقای ... که به چند نفر سپرده بود تا جلوی مراکز رای گیری براش رای جمع کنن. و دو عزیز هم که در عکس مشاهده میشه کمتر از ایشان خرج نکردن. یکی از نامزد ها هم که رای شهرک های کناری شهر رو  خریده و در این هیچ شکی نیست که شاهد قضیه هم بوده ایم.. اقای ... و ... هم که نه تبلیغی و نه نیروی کافی برای تبلیغ و نه اسمی و نامی بین نامزد ها چگونه شد که میز شورا را تصرف کردن؟ دختر نوجوانی که جلوی مرکز رای گیری مشغول تبلیغ و التماس بود و تبلیغ یکی از نامزد ها رو میکرد و اکثر مسن ها و بی سواد ها رو همراهی میکرد و رای آنها را به سود این نامزد می نوشت. و وقتی جویا از اون شدیم گفت آن نامزد پدرم هستند.

۰۰/۵/۵ ۱۰:۲۳

سلام. بنده عضوی از هیات نظارت بر انتخابات بودم و در کنار بنده دو نفر هم بودند ۱۲ نفر اعضای اجرایی شعبه و ۲ نفر اعضای ناظر شورای نگهبان و چند نفر هم عوامل انتظامی جمعا بیست نفری میشدیم در همه شعبه ها هم هیات نظارت که رئیسشون این اطلاعات را به شما داده و خودش هم اطلاع داره چند نفر ناظر داشته جهت نظارت بر نحوه اجرای انتخابات پس چطور هیئت نظارت برای تخریب فرماندار عملکرد خودشو به حاشیه برده. هیات نظارت اگر هم خللی در انتخابات بوده اولین نفر به عنوان برنامه ریز ناظرین شعب خودشان هستند که نصف اعضای ناظر از دبیرستان آمده بودند و آگاهی کاملی از انتخابات نداشتند

۰۰/۵/۵ ۱۰:۲۰

1دستور دادستان مبنی بر براورد خسارت وارد به شهر توسط شهرداری و وصول آن از متخلفین نامزد های مجلس و شورا در چه مرحله ای هست؟(ظاهرا در حد دستور ماند و ....).
2-اگر صندوقی باطل شده و تخلفی صورت گرفته متخلف یا متخلفان چی میشوند .یعنی محاکمه صورت میگیرد یا نه ؟
3-احساس میشود که تصمیم قاطعی نمیخواد صورت بگیره و به مرور زمان سپرده شده .
4 -تشریف آوردن روستائیان همجوار برای رای دادن به فامیل آیا جرو هست یا نه ؟

۰۰/۵/۵ ۰۹:۱۳

با سلام و احترام .باید عرض کنم این دوره از انتخابات میانه انتخاب نبود فضاحت انتخاباتی بود شخص فرماندار با توجه به اینکه اواخر دوره اش بود کلا داشت برا آینده برنامه ریزی میکرد ودر صدد جمع آوری فیلم و عکس حضور خود در فلان جا و فلان بود.به همین خاطر شهر رو کلا ول کرده بود.روز انتخابات شهر جولانگه کسانی بود که پول داشتند وبرای جمع آوری رای دست به جیب شده بودند.حال که با اعتراض چندی معترض از ۱۰ درصد آرای ماخوذه دو صندوق ایراد دارد واگر دل می دادند باید باطل می شد.یعنی ۳۵ درصد کل آرا ایراد داره که اگه مثبت بنگریم وتخلفات خرید رای رو ور نظر نگیریم خود این مسئله باعث ابطال رای کل شهر میشه. ولی کو گوش شنوا.فرماندار برا خودش کوک میکنه و سایرین هم تا میخایی حرف بزنی میگن صلاح اینطور بوده تا کجا صلاح بر حق مقدم شده.تا کجا باید تخلف رو پوشش داد . این چنین کارهایی بقیه رو هم خراب میکنه. بجای اصلاح امور داریم روش رنگ مصلحت می زنیم.ای مشکل کار و مسئولین این شهره.ازخدا برای همه توفیق خدمت صادقانه رو میخام. الله هاممزی هدایت السین.

۰۰/۵/۵ ۰۳:۲۴

باید انتخابات این دوره شورا لغو شود من مطمئنم تخلف صورت گرفته مخصوصا در صندوق مهدیه

۰۰/۵/۵ ۰۲:۳۶

دقیقا کار این شورا چی هست که این همه برایش سر و دست میشکنند؟!!

اگر نظارت و بازرسی بر شهرداری و شورای شهر باشد.بعید میدانم این تعداد نفرات مشتاق خدمت به مردم باشند.

نمایندگی و خدمت به چند صد هزار مردم جسارت و توان و ویژگی های بالایی میخواهد.نباید هر کسی با داشتن مدرک یا سمت و یا مشخصه های دیگر جرئت و بار حق الناس را بر گردن بگیرد.

۰۰/۵/۵ ۰۱:۱۶

وافعا مایه تاسفه این همه تخلف مسولین شهر میانه خسته نباشید خدا قوت😏😏

۰۰/۵/۵ ۰۱:۰۲

ميانه مگه فرماندار داره ؟! كي انتخاب شد ؟! والا تا جاييكه يادمه اخرين نفر شكري بود كه اونم زياد خاطرم نيست !

فكر نكنم هنوز فرماندار براي اين شهر انتخاب شده باشه !

يكي دو هفته برق نرفت ! امروز دوبل برق رو بردن !

اب رو هم به سلامتي دارن قطع ميكنند !

اون نيروگاه خراب شده اقكند رو براي كي ساختين ؟!

از طرفي دولت بي تدبير و بي اميد هم داره از طريق راهنمايي رانندگي بشدت كسري بودجه هاي دولت هاي بعدي رو هم تامين ميكنه ! امروز در كسري از ثانيه نگه داشتن كه خودم داخل ماشين بودم و راهنما زدهب ودم حركت كنم س ام اس جريمه اومد رفتم پيش اوني كه جريمه كرده و اعتراض كردم كه گفت مجبوريم دستور داريم !شما وظيفه داري وقتي من تو ماشينم بياي به من تذكر بدي حركت كنم ! اونم اگر خودم داشتم حركت ميكردم !

از طرفي شهر پر شده از پلاك غريبه !

تمامي اين موارد از عدم انتصاب فرماندار براي اين شهر هستش !!!!!!!!!!!

۰۰/۵/۵ ۰۰:۵۸

کاش باطل کنن وحق وعدالت رو برپا کنن

۰۰/۵/۵ ۰۰:۵۴

وقتی که قبل تجمیع کامل آراء لیست منتخبین اومد بیرون فاتحه انتخابات سالم خونده شد

۰۰/۵/۵ ۰۰:۵۳

هیات نظارت قاطعیت خوبی نداشت متاسفانه اگر داشت همون فردای انتخابات تکلیف متخلفین مشخص میشد.

۰۰/۵/۵ ۰۰:۵۱

بدون شک ابطال آرای نامزدهای متخلف و سو استفاده گر تجربه خوشایندی برای انتخابات آینده خواهد بود.

۰۰/۵/۵ ۰۰:۴۳

طبق مطالب نوشته شده، اولین کسی که باید جوابگوی تخلفات باشه شخص فرمانداره

امیدوارم مسئولین شهر و استان در برابر این تخلفات سکوت نکنند و این انتخابات پر از تخلف رو ابطال کنند

جای دکتر فرمند خالی... الان اگر بجای اسماعیلی نماینده بود، قطعاً این انتخابات رو ابطال میکرد

۰۰/۵/۵ ۰۰:۳۲

کسانی که سر صندوقها کارهای اجرایی میکردند این افراد اکثرا معلم و کارمندان ادارجات بود که تخلفات رو آنها کردند یعنی اضافه کردن نام شواری خودشان به برگه های رای
از دادستان محترم خواهشمند است این افراد رو محاکمه کند و سالهای دیگه از این برای کار اجرایی انتخابات استفاده نشود

۰۰/۵/۵ ۰۰:۰۳

نامزدهای این چنینی نیز باید رد صلاحیت شوند تا نقره داغ شده و بفهمند! که خیانت به مردم و شهر فرجام خوبی ندارد!

۰۰/۵/۴ ۲۳:۴۹

برخی آقایان با شاسی بلند عصر پنج شنبه ۲۷ خرداد برگه های کوچک نام و کد خودشان ر در بسته های نایلونی به نفراتشان!! تحویل می دادند به همراه ...!!؟؟ تا جمعه پخش کنند این آقایان کی با این حجم تخلفات می توانند به فکر شهر ، مردم و شورا باشند؟؟؟؟

۰۰/۵/۴ ۲۳:۴۶

روز رای گیری در روستاهای مذکور از بس کل اهالی روستا به شهر هجوم آورده بودن! رای دهنده ای نبوده یا خیلی کم بوده اند! این چه بساطی هست که عده ای درست کرده اند؟؟؟؟

۰۰/۵/۴ ۲۳:۳۹

حضور بستگان سببی و نسبی درجه یک پای صندوق های رای طبق قانون خلاف است.

۰۰/۵/۴ ۲۳:۳۸

با بررسی دوربین های اطراف صندوق های رای خیلی از مسائل روشن خواهد شد. هر کس رای مردم را بخرد شهر را خواهد فروخت

۰۰/۵/۴ ۲۳:۳۷

باید برای رای دادن اهالی روستاهای اطراف محدودیت گذاشت به ویژه شیخ در آباد - دوزنان - گلنگدر

۰۰/۵/۴ ۲۲:۵۰

تو شهر شایع شده در بررسی صلاحیت ها هم دقت نشده بعضی از منتخبین کارهای انجام داده در (...) واقعا مایه تاسفه

۰۰/۵/۴ ۲۲:۴۸

از اقاي دادستان خواهشمنديم هر چه سريعتر اين معضل رو حل كند واين روند و همه گير شدن تخلفات رو براي هميشه قطع كند تا در مراحل و انتخابات بعدي كسي جرات تخلف كردن نداشته باشد

۰۰/۵/۴ ۲۲:۳۷

آراء هدایت شده از شیخ در آباد و دوزنان و گلنگدر و کرامه باید تعیین تکلیف گردد.

۰۰/۵/۴ ۲۲:۳۵

رئیس محترم هیأت نظارت لطفا گزارش ارائه فرمایند سرانجام تخلفات عدیده انتخاباتی به کجا انجامید؟؟ آیا قرار است شهر جولانگاه متخلفین و متقلبین باشد؟؟

۰۰/۵/۴ ۲۲:۲۵

با توجه به ورود روستاییان برای حمایت از هم ولایتی خود و داشتن کرسی در شورای شهر و همچنین خرید رای و وجود دو صندوق معلوم الحال که یکی ابطال شده و دیگری میخواد بررسی بشه و در هر مرحله از رسیدگی چندین روز وقفه ایجاد میشه آیا امیدی به رسیدگی میتوان داشت شاید بعید باشد!‌.‌.. ولی بایستی گفته شود که دادستان میانه انسانی آگاه و کاردرستی هستش اگر ورود کند شاید امیدی باشد.

۰۰/۵/۴ ۲۲:۱۵

... به نظر من باید امام جمعه و روحانیون وارد شوند و اگر واقعا چنین اتفاقی افتاده حق را به حقدار بدهند.

۰۰/۵/۴ ۲۲:۱۳

صندوق مهدیه سریعا ابطال شود...واقعا حق به حقدار برسد همین آقایان با این تخلفات چطور مشکلات شهر دلسوزانه خدمت خواهند کرد..فرماندار محترم رسیدگی فرمایید

۰۰/۵/۴ ۲۲:۰۷

حقیقت مطلب همین است..روستای شیخدرآباد.دوزنان..وچندروستای دیگر علنا با هزینه ایاب ذهاب وارد میانه..و رای بی عدالتی خود را صندوق میانه ریختن..
سوال مطرحه..صندوق روستای شیخدراباد و دوزنان بررسی کنید اهالی روستا چرا محل اقامت خود رای ندادند درحالیکه انتخابات شورای روستا هم برگزار شده است..کل جمعیت روستا را سریعا بررسی کنید

۰۰/۵/۴ ۲۲:۰۵

وای بر شهری که منتخبانش با حیله و فریب بر کرسی شورای شهرش بنشینند،وای بر مردمی که خود را ارزان فروختند،وای بر افراد تاثیر گذاری که پای صندوق نیامدند.وای بر شهرم ...

۰۰/۵/۴ ۲۱:۴۵

تجربه چندین ساله نشان داده که اعضای شورای شهر عموماً به دنبال ارتقای موقعیت های اجتماعی، شهرت و ... هستند و هرگز آبادانی و رشد شهر دغدغه و اولویت اول ایشان نیست و نخواهد بود.
حالا هرکسی عضو شورا شود فرق چندانی به حال شهر میانه نخواهد کرد.

۰۰/۵/۴ ۲۱:۴۳

عیبی یوخ.
مردم مشکلات بزرگترازاین دارند.
علی یاولی!!فرقی یوخدی هامسینین قارنی وار،یمغه گلیربا!!

۰۰/۵/۴ ۲۱:۳۵

میانه منتظر اقدام انقلابی نماینده انقلابی حاج مهدی اسماعیلی

۰۰/۵/۴ ۲۱:۳۴

خرید رأی=فروش شهر

۰۰/۵/۴ ۲۱:۳۳

هدایت ساکنان روستاهای اطراف به سطح شهر در این انتخابات واقعا قابل توجه بود.
شورای میانه بود یا شورای روستاهای میانه؟؟؟

۰۰/۵/۴ ۲۱:۳۰

فرقی ندارد اما افراد متخلف به جامعه معرفی میشود

۰۰/۵/۴ ۲۱:۲۹

کمی انصاف داشته باشیم و در خصوص تخلفات گسترده این انتخابات تصمیم قاطعانه بگیریم.
خرید رأی = فروش شهر

۰۰/۵/۴ ۲۱:۱۸

واقعا مایه تاسفه چقدر کارشکنی میکنن چرا نمی‌توانند دربرابر قانون تمکین کنند هیات نظارت استان نامه زده کارشناس خط بیاد باید بیاد از چی میترسن خدا عاقبت و آخر ما را ختم به خیر کند
دوره سوم شوراها رای قطعی حکم دیوان عدالت مبنی بر عضویت غیر قانونی دو عضو شورا را اجرا نکردن الان هم میخواهن دوره ششم را گرفتار کنن

۰۰/۵/۴ ۲۱:۱۰

من به شخصه خزید رای توسط افراد آقای ... رو در شهرک ولیعصر مشاهده کردم وای بر حال این شهر

۰۰/۵/۴ ۲۱:۰۱

یکی از اعضای یکی از شعبه های مهم رای گیری میگفت خود نامزد شورا وایستاده بود سر صندوق میگفت به من رای بدید.ببینید دیگه وضعیت رو

۰۰/۵/۴ ۲۰:۵۵

یا ابلفضل، اگه انتخابات باطل بشه برای انتخابات بعدی، دوباره همینا میان عکسشونو به چندجا که سالم مونده بود میچسبونن

۰۰/۵/۴ ۲۰:۴۰

حسن نشد حسین. چه فرقی برای ما داره

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز