کد خبر: ۱۰۹۲۰
۷۰۱ بازدید
۰ دیدگاه

زمان رسمی تبلیغات شوراها

۹۲/۲/۳۱
۲۱:۰۳
جانشین ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از آغاز فرصت یک هفته‌ای تبلیغات چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۱۶ خرداد خبر داد.

ایوب حقیقی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس مواد ۲۶ تا ۳۰ قانون انتخابات شوراها، صلاحیت داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، از سوی هیئت‌های اجرایی، جهت بررسی به هیئت های نظارت مربوطه اعلام شده است.

وی افزود: هیئت‌های نظارت هفت روز مهلت داشتند تا نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان اعلام نظر کنند که این مرحله نیز با همکاری صمیمانه دست‌اندرکاران در موعد مقرر تا تاریخ ۲۸ اردیبهشت به سرانجام رسید.

حقیقی در ادامه در خصوص اعلام نظر هیئت نظارت، گفت: بر اساس جدول زمان‌بندی انتخابات، ۲۸ اردیبهشت، نظر هیئت نظارت توسط فرمانداران و بخشداران به داوطلبان اعلام شد.

وی در خصوص نحوه رسیدگی به اعتراضات داوطلبان ردصلاحیت شده، اظهار داشت: طبق قانون افراد ردصلاحیت شده از تاریخ ابلاغ، چهار روز مهلت دارند تا اعتراض و تقاضای رسیدگی مجدد را به هئیت نظارت مربوطه ارائه کنند.

حقیقی با بیان این که داوطلبان روستایی اعتراض خود را به هیئت نظارت شهرستان و داوطلبان شهری به هیئت نظارت استان باید تسلیم کنند، ادامه داد: هیئت‌های مذکور موظف هستند تا ظرف مدت ۱۰ روز نظر نهایی خود را از طریق فرمانداران و بخشداران به اطلاع داوطلبان برسانند.

جانشین ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: فرمانداران و بخشداران بعد از اتمام این مرحله، در مدت زمان سه روز اقدام به انتشار آگهی از اسامی تایید شدگان خواهند کرد و بر اساس جدول زمان‌بندی، تبلیغات کاندیداها از ۱۶ خرداد آغاز و تا ۲۴ ساعت مانده به زمان رای‌گیری ادامه خواهد داشت.

منبع:ایسنا

 

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز