کد خبر: ۱۱۰۲۵
۶۲۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

4 خبر از سایت فرمانداری ویژه میانه

۱۳۹۲/۳/۴
۱۸:۵۹

 

 

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه ی شهرستان میانه- امام جمعه شهرستان میانه در خطبه های این هفته نماز عبادی-سیاسی جمعه بااشاره به 3 خردادماه سالروز آزاد سازی خرمشهر خاطر نشان کردند:آزاد سازی خرمشهر یک خاطره ی روشنی بود که درذهن ها حک شد. جوانان غیور مملکت اسلامی باحماسه ی خود برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی ثبت کردند.

ایشان درادامه افزودند: وقتی مقام معظم رهبری تاکید برحماسه ی سیاسی دارند نگاهی به حماسه ی آزادسازی خرمشهر دارند که نشان دهنده ی این است که این ملت همان ملت است که با تقدیم خون های پاک حماسه آفرید و امروز نیز بارای دادن نیز می تواند حماسه ساز باشد.

خطیب جمعه ی شهرستان بااشاره به برنامه ریزی غرب و استکبار جهانی وکارشکنی هایش برای باشکوه برگزار نشدن انتخابات پیش رو تاکید کردند: در این ملت نیز باید اراده ای قوی تر وجود داشته باشد که حماسه ای متفاوت تر و متمایز تر از حماسه های قبلی بیافریند.

ایشان بااشاره به احراز صلاحیت نهایی 8 کاندیدای محترم ریاست جمهوری از طریق شورای محترم نگهبان وتقدیر از پایبندی به قانون برخی از کاندیداهایی که احراز صلاحیت نشدند تاکید کردند: کسانی که واقعا احساس تکلیف کردند با عدم احراز صلاحیتشان تمکین به قانون نمودند ونظر شورای محترم نگهبان را پذیرفتند و برخی از کسانی که حرفهای معترضانه میزنند معلوم میشود که احساس تکلیف آنها واقعی نبوده است.

خطیب جمعه ی شهرستان در ادامه افزودند: ما باید با مطالعه از برنامه های کاندیداها مطلع شده و باتحقیق و در نظر گرفتن ملاک ها و معیارهایی که مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان تاکید کردند یک شخص مناسب و اصلح را بعنوان رییس جمهور یازدهم انتخاب کنیم.

ایشان در انتهای خطبه ها بااشاره به انتخابات شوراهای شهر وروستا افزودند: دررای دادن حجت شرعی لازم است تا بتوانیم فردای قیامت در محضر پروردگار پاسخگو باشیم.

ونیز اشاره کردند: ملاک های شخصی و طایفه ای به هیچ وجه حجت شرعی نیست ونظر بعضی ها که در خیال خویش، خود را محتاط فرض کرده و نظر بر رای سفید یا قصد عدم شرکت در انتخابات دارند اصلا قابل قبول نیست.درانتخابات کسانی نامزد شده اند که باید از بین آنها انتخاب شود.

به مناسبت ولادت با سعادت نهمین پیشوای شیعیان حضرت امام محمد تقی جواد الائمه (ع) مراسم بزرگداشتی همزمان با سالروز ولادت آن حضرت با حضور گسترده کارکنان پایور و وظیفه تیپ 36 میانه در نمازخانه پادگان برگزار گردید در این مراسم ابتدا مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مولودی خوانی پرداختند و سپس ریاست محترم عقیدتی سیاسی تیپ حاج آقا تأملی سخنانی را در شأن و منزلت حضرت جواد (ع) بیان نمودند و سپس نماز ظهر و عصر به امامت حاج آقا تأملی برگزار گردید .
به مناسبت ولادت با سعادت مولی الموحدین، امیر المومنین حضرت علی (ع) روز پدر و سالروز آزاد سازی خرمشهر مراسم بزرگداشتی در نمازخانه تیپ 36 میانه برگزار گردید.

در این مراسم با قرائت زیارت عاشورا در صبح پنجشنبه دوم خرداد ماه شروع شد و بعد از قرائت زیارت عاشورا ابتدا مداحان اهل بیت عصمت وطهارت (ع) در شأن و منزلت امام علی (ع) اشعاری را قرائت و مولودی خوانی نمودند سپس ریاست محترم عقیدتی سیاسی تیپ 36 میانه حاج آقا تأملی سخنانی را در شأن و منزلت حضرت علی (ع) ، امام اول شیعیان و جایگاه ایشان در نزد رسول گرامی اسلام بیان نمودند و در ادامه سخنان خود به تبیین و تشریح عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد پرداختند و در پایان مراسم به برندگان مسابقه آفتاب ولایت و به کسانی که به اسامی و القاب امام علی (ع) ملقب بودند به قید قرعه جوایزی اهداء گردید همچنین مراسم مشابهی در حسینیه کوی سازمانی شهید صیاد شیرازی برای خواهران ، در شب ولادت امیرالمومنین (ع) برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه ی شهرستان میانه- مراسم پرفیض و معنوی اعتکاف در میانه از اذان صبح روز جمعه 13 رجب آغازشد.

مسئول هماهنگ کننده ی ستاد برگزاری اعتکاف شهرستان افزود: بااستقبال پرشور و عمومی مردم متدین ، حدود 500 نفر از برادران و خواهران مومن در این برنامه که باثبت نام قبلی انجام شده بود شرکت کرده اند.

ابوالقاسم زاده خاطرنشان کرد : مراسم اعتکاف امسال همچون سالهای گذشته بابرنامه های متنوع ویژه اختصاصی و عمومی همراه خواهد بود که می توان به سلسله سخنرانی های استاد اخلاق حجت الاسلام داداشی و حلقه های معرفتی و اعمال ام داود اشاره کرد.

گفتنی است این مراسم معنوی از نماز صبح 13 رجب(روز جمعه) شروع شده و تا نماز مغرب15 رجب(روز یکشنبه) ادامه خواهد داشت.

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز