کد خبر: ۱۱۵۹۳
۷۱۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

وضعیت مطالعات بافت فرسوده در میانه از زبان اشرف نیا

۱۳۹۲/۳/۲۰
۲۰:۴۸

 

 

 

مطالعات سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه نشینی در تبریز انجام گرفته و برای شهرهای مراغه و مرند در حال انجام است و پیش بینی های لازم برای عقد قرارداد جدید در سال 92 برای شهرهای میانه و اهر نیز انجام گرفته است.

 

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از اجرای مطالعات بافت فرسوده در شهرهای مراغه، مرند و اهر خبر داد.

محمد اشرف نیا با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: در راستای توجه جدی به بافت های فرسوده استان به مساحت 5389 هکتار، محدوده این بافت شناسایی و تصویب شده و تاکنون به بیش از 16 هزار واحد مسکونی در تبریز و پنج هزار واحد مسکونی در سایر شهرهای استان، تسهیلا بانکی به ارزش حدود 2970 میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین به میزان 2850 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای احیای بافت های فرسوده دارای طرح موضعی در شهر تبریز برای پروژه های عتیق، آیسان و میارمیار به فروش رسیده است که در مراحل اجرای پروژه هستند و در محدوده میدان شهید بهشتی نیز در سطح حدود شش هکتار با اعتبار 1500 میلیارد ریال نوسازی گردیده است.

اشرف نیا با بیان این که تعداد شش پروژه معماری فاز اول در مساحت 23 هکتار و تعداد هفت پروژه معماری فاز دوم در مساحت 19 هکتار، جزو برنامه های کاری سال جاری محسوب گردیده است، گفت: تا کنون برای شهرهای تبریز و میانه، مطالعات بافت فرسوده انجام گرفته و برای شهرهای مراغه، مرند و اهر در حال اجرا است و پیش بینی های لازم برای عقد قرارداد جدید در سال 92 برای شهرهای بناب، عجب شیر، آذرشهر، سراب و هادی شهر انجام گرفته است. 

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مطالعات سکونتگاه های غیر رسمی و حاشیه نشینی در تبریز انجام گرفته و برای شهرهای مراغه و مرند در حال انجام است و پیش بینی های لازم برای عقد قرارداد جدید در سال 92 برای شهرهای میانه و اهر نیز انجام گرفته است.

اشرف نیا با بیان این که 14 پروژه توانمندسازی و ساماندهی در سکونتگاه های غیررسمی تبریز با اعتبار بیش از 110 میلیارد ریال از محل منابع بانک جهانی و منابع داخلی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران اجرا شده است؛ اظهار داشت: به منظور ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی تبریز از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری، 41 هکتار زمین به شرکت عمران و بهسازی شهری منطقه شمال غرب کشور واگذار شده است. 

وی گفت: در اجرای سند ملی توانمندسازی برنامه انتقال و اسکان مجدد سه هزار خانوار از ساکنین مناطق پرخطر سکونتگاه های غیررسمی تبریز، با اخذ مجوز احداث سه هزار واحد مسکن مهر از وزارت راه و شهرسازی در دست اقدام است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز