کد خبر: ۱۲۳۴۲
۷۸۹ بازدید
۲ دیدگاه

ایجاد زندان باز در شهرستان میانه تا 3 ماه آتی

۹۲/۴/۱۱
۱۸:۰۵
 

پرداخت تسهیلات ۱۵۰ تا۲۰۰ میلیون ریالی به زندانیان برای اشتغال

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی از پرداخت تسهیلات ۱۵۰ تا۲۰۰ میلیون ریالی به زندانیان برای اشتغال پس از زندان خبر داد.

میرعلی اکبر بنی‌هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم کارخانه
در تبریز اظهار کرد: زندانیانی که بتوانند در زندان کارت مهارت فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های صنایع دستی و خود اشتغالی دریافت ‌کنند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی، ضعف اعتقادی را دومین علت وقوع جرم دانسته؛ از برگزاری دوره های اعتقادی، احکام، اخلاق، نهج البلاغه و قرآن کریم خبر داد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری نماز جماعت در زندان های این استان، از افتتاح دارالتحفیظ زندان تبریز در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

بنی هاشمی برگزاری هفت دوره آشنایی با مهارت های زندگی را از دیگر برنامه های تربیتی سازمان زندان ها بر شمرده، خاطرنشان کرد: برنامه های هنری و ورزشی مختلف در زندانهای استان برگزار می گردد.

وی فعالیت‌های کمیته بهداشت و درمان سازمان زندان ها را بر اساس طرح کلینیک مثلثی تشریح کرده و از برنامه های ترک اعتیاد به عنوان اصلی ترین روش کاهش احتمال بازگشت زندانیان یاد کرد.

برگزاری دورهای آموزش توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان و سازمان جهاد کشاورزی از دیگر برنامه های برگزار شده در زندان های استان است که بنی هاشمی با اشاره به آن ها، از افتتاح مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای در زندان تبریز در 2 ماه آینده خبر داد.

وی همچنین تولید کفش، سطل زباله شهری، لباس ایمنی و قالی را از تولیدات کارگاه های اشتغال زندانیان استان برشمرده و از پرداخت حقوق به زندانیان در ازای فعالیت های تولدی خبر داد.

مدیر کل سازمان زندان های آذربایجان شرقی با اشاره به ایجاد زندان باز در زندان مراغه از تلاش برای ایجاد زندان باز در شهرستان میانه تا 3 ماه آتی و برنامه ریزی برای زندان باز در تبریز و اهر در سال آتی خبر داد.

وی ارائه وام های اشتغالزایی و تداوم طرح های ترک اعتیاد را از دیگر برنامه های مراقبت های بعد از خروج دانسته و بازگشت زندانیان مورد حمایت این طرحها را سه درصد در سطح کشور و دو درصد در سطح استان عنوان کرد.

وی بیشترین فراوانی زندانیان استان را مجرمین مواد مخدر و سرقت عنوان کرده و از فعالیت های گسترده برای بهبود وضعیت عمرانی زندان های این استان خبر داد.

 کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۴/۱۱ ۲۰:۱۴
ایجاد زندان باز در مراغه است نه میانه
۹۲/۴/۱۱ ۱۷:۵۱
[quote name="مدیرکل زندان های آذربایجان شرقی"]
پرداخت تسهیلات ۱۵۰ تا۲۰۰ میلیون ریالی به زندانیان برای اشتغال
[/quote]
تشویق خوبیست تا جویندگان کار دنبال خلافی باشند و زندان بیافتند و 200 میلیون ریـال وام بگیرند چون بیرون از این خبرها نیست! :lol:

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز