کد خبر: ۱۳۰۶۸
۴۸۸ بازدید
۰ دیدگاه

سهم تکواندو استان در اینچوان کره جنوبی با وجود مردان طلایی خطه قهرمان پرور میانه

۹۲/۵/۱
۱۶:۴۲

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت : تکواندو آذربایجان شرقی در اینچوان کره جنوبی سهم خواهد داشت و در راه شناسایی یوسف کرمی های دیگر گام بر می دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه ي آذربايجان شرقي، سید محمد شروین اسبقیان در جلسه تخصصی هیات تکواندو استان که با حضور معاون ورززشی ، کارشناسان ، رییس هیات و اعضاء هیات برگزار شد افزود :ورزش تکواندو آذربایجان شرقی همواره در ایران در صدر قرار داشته و افتخارات تکواندوکاران آذربایجانشرقی هیچگاه از یادها نخواهد رفت .

وی تصریح کرد : یوسف کرمی مرد طلایی ورزش آذربایجانشرقی و اولین مدال آور المپیکی استان و فرزاد عبدالهی دیگر تکواندوکار هر دو از خطه قهرمان پرور میانه نمونه بارز استعدادیابی ورزش استان هستند و این دو قهرمان ارزنده در قهرمانی ایران در جهان نقش تعیین کننده ای داشتند.

اسبقیان در خصوص هیات تکواندو استان افزود : برای جایگزین کردن قهرمانانی به جای یوسف کرمی، استعدادیابی و شناسایی آنان در سرلوحه اهداف هیات قرار دارد و در این نشست بیشترین تمرکز بر استعدادیابی است.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در خصوص اهداف هیات گفت : کلاسهای آموزشی و ارتقاء سطح مربیان و داوران خصوصا در بخش بانوان ، حضو افراد علمی در بدنه هیات ، حضور در لیگ های کشوری و میزبانی آنان و برگزاری لیگ تکواندو استانی از سال 92در راس برنامه های هیات خواهد بود.

مدیر کل ورزش و جوانان اذربایجانشرقی در خصوص حضور تکوندوی آذربایجانشرقی در بازیهای آسیایی اینچوان کره جنوبی گفت : تکواندو استان در راه پرورش استعدادهای جدید بوده و برای بازیهای اینچوان کره جنوبی چهره های جدید به تکواندو کشور معرفی خواهد کرد و این قهرمانان برای کسب مدال راهی این رقابتها خواهند شد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در نشست تخصصی هیات تکواندو آذربایجانشرقی گفت : طرح استعدادیابی تکواندو آذربایجانشرقی به زودی نهایی می شود.

سید محمد شروین اسبقیان در این نشست افزود : برای دست یافتن به اهداف برنامه های تدوین شده و اجرای دقیق سند راهبردی پنج ساله ورزش استان در تمامی بخشها نیاز است نقشه راه استعدادیابی در ورزش استان تدوین شود و ورزش تکواندو که قطب این رشته در آذربایجانشرقی است نیاز به این سند دارد.

وی افزود: استعداديابي موضوعي است که در دنياي ورزش اهميت ويژه اي دارد و شناسايي عوامل موفقيت راه را براي رسيدن به قله افتخار هموار مي کند و اين که مشخص شود چه ويژگي هايي ورزشکاران معمولي را از ورزشکاران نخبه متمايز مي سازد کاري بس دشوار است که موضوع پرداختن به استعداديابي را دشوارتر ساخته است .

سید محمد شروین اسبقیان در ادامه افزود : پيشرفت از سطوح ابتدايي به سطوح نخبگي در ورزش فرآيندي بسيار پيچيده است و اين فرآيند نيازمند شناسايي و انتخاب افراد با استعدادي است که شرايط لازم جسماني ، مهارتي و رفتاري براي موفقيت در يک رشته ورزشي خاص را داشته باشند و فرآيند کشف ورزشکاران با استعداديابي شرکت در يک برنامه تمريني سازماندهي شده ، يکي از مهمترين موضوعاتي است که امروزه در ورزش مطرح مي باشد . وی استعدادیابی در ورزش را به عنوان یک هنر کشف افراد بااستعداد و انتخاب آنها در سنين پايين ، سپس هدايت ، کنترل و ارزيابي آنها در صعود به بالاترين سطح از مهارت در ورزش دانست .

وی افزود : تکواندو آذربایجانشرقی باوجود قهرمانانی نامی همچون یوسف کرمی و فرزاد عبدالهی که مدال طلای جهان را در کارنامه درخشان خود دارند به قطبی برای این رشته در کشور تبدیل شده و میزبانی رقابتهای آسیایی و قهرمانی کشور در تبریز و میانه گواه این مدعاست.

سید محمد شروین اسبقیان با تاکید دوباره به ورزش شهرستانها و توجه به شهرستانها افزود : استعدادهای بالقوه ای در تکواندو استان و خصوصا شهرستان میانه وجود دارد و نیاز است تکواندو در تمامی شهرستانها به رشته ای بالفعل و بالقوه تبدیل شود.

نشست تخصصی هیات تکواندو آذربایجانشرقی با حضور کاظم طوفان بشخش رییس هیات ، کادر فنی ، معاون ورزشی اداره کل و کارشناسان حوزه ورزش در دفتر مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی برگزار شد.

در این نشست کاظم طوفان بخش رییس هیات تکواندو گزارشی از روند اجرای برنامه های هیات و برنامه های پیش روی هیات ارائه کرد.

وی در این نشست گفت : جای آذربایجانشرقی در لیگ برتری کشوری خالی است ولی برای رقابتهای سال 92 با 2 تیم در لیگ ثبت نام کرده ایم که امید است مشکلات اسپانسر و مالی به زودی بر طرف شود .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز