کد خبر: ۱۶۰۸۹
۸۷۳ بازدید
۰ دیدگاه

فاز دوم بزرگراه تبریز- ورزقان - خاروانا - نوردوز بزودی عملیاتی می شود

۹۲/۸/۹
۲۲:۴۲

تین نیوز | نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: با صدور دستور وزیر راه و شهرسازی، بزودی فاز دوم بزرگراه تبریز - ورزقان - خاروانا - نوردوز عملیاتی می شود.

 الله وردی دهقانی افزود: طی دیداری که با وزیر راه و شهرسازی برای بررسی مشکلات و موانع حوزه راه های ورزقان داشتیم، دستورات لازم برای رسیدگی به مشکلات این حوزه در شهرستان ورزقان صادر شد.

 
وی گفت: در این جلسه همچنین تامین اعتبار لازم برای اجرای طرح هادی روستاهای زلزله زده و بازسازی راه های شهرستان نیز به عنوان خواسته مردم منطقه به وزیر راه و شهرسازی اعلام شد.

 
دهقانی اضافه کرد: انجام روکش آسفالت جاده های اصلی و روستاهای ورزقان نیز در این جلسه مهر تایید برای رسیدگی و اقدام لازم از سوی وزیر راه و شهرسازی دریافت کرد.

 
وی همچنین با اشاره به زلزله 21 مرداد ماه سال گذشته در این منطقه و خسارات وارده به زیرساخت های منطقه از جمله راه های اصلی و فرعی اظهارکرد: به دلیل اقدامات ساخت و سازی که در منطقه صورت گرفته و به دلیل تردد بیش از ظرفیت در جاده های ورزقان، راه های موجود در آن جوابگوی تردد وسایل نقلیه سواری و باری نبوده و نیازمند توجه و انجام امور اساسی برای بازسازی آنهاست.

 
وی از انجام آسفالت جاده ورزقان - تبریز خبر داد و گفت: آسفالت روکش جاده ورزقان - تبریز و تعدادی از روستاهای شهرستان ورزقان در حال انجام است که امیدواریم تا زمان بارش های زمستانی تمام و برای تردد مهیا شود.

 
دهقانی همچنین از توجه ویژه وزیر راه و شهرسازی برای بازسازی راه های حوزه انتخابیه اش تقدیر کرد.

 
در اثر زلزله 6.2 ریشتری 21 مرداد ماه سال 91و پس لرزه های آن خسارتی به ارزش 560 میلیارد ریال به راه های شهرستان های متاثر از این حادثه وارد شده که پنج کیلومتر راه اصلی، 125 کیلومتر راه فرعی و 410 کیلومتر راه روستایی تخریب شد.

 
از این حجم خسارت 55 کیلومتر راه فرعی و 150 کیلومتر راه روستایی معادل 160 میلیارد ریال راه های ورزقان تخریب شدند.

 
استان آذربایجان شرقی با 13 هزار و 331 کیلومتر راه اصلی، فرعی، آزاد راه، بزرگراه و راه روستایی جزو یکی از راهدارترین استان های کشور محسوب می شود و از این میزان 220 کیلومتر آزاد راه، 299 کیلومتر بزرگراه، یک هزار و 30 کیلومتر راه اصلی، یک هزار و 723 کیلومتر راه فرعی محسوب می شود که 10 هزار و 60 کیلومتر آن نیز راه روستایی است.

 
طرح بزرگراه خواجه - ورزقان - خاروانا - نوردوز یکی از مسیرهای اصلی در منطقه محسوب می شود که بخشی از آن در شهرستان ورزقان قرار دارد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز