کد خبر: ۱۹۸۳۴
۸۱۷ بازدید
۱ دیدگاه

فرمانداران جلفا و مرند معرفی می شوند + بیوگرافی

۹۲/۱۲/۳
۰۰:۴۵

 

 
زاهد محمودی فرماندار جلفا می‌شود + بیوگرافی

استاندار آذربایجان‌شرقی فردا زاهد محمودی را به عنوان فرماندار جدید شهرستان جلفا معرفی می‌کند.

خبرگزاری فارس: زاهد محمودی فرماندار جلفا می‌شود + بیوگرافی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی فردا سوم اسفند با سفر به شهرستان جلفا و شرکت در شورای اداری این شهرستان زاهد محمودی را به عنوان فرماندار جدید شهرستان جلفا معرفی و از خدمات و تلاش‌های 20 ماهه مختار سیفی در پست فرمانداری شهرستان جلفا قدردانی می‌کند.

پیش از این استاند‌ار آذربایجان‌شرقی از 21 فرمانداری استان 7 فرماندار را به ترتیب: رحیم شهرتی‌فر را به عنوان فرماندار تبریز، حسن یحیوی را به عنوان فرماندار هریس، علی وفادار را به عنوان فرماندار ورزقان و ظفر محمدی را به عنوان معاون استاندار و  فرماندار ویژه مراغه و مرتضی علیخوانی را به عنوان فرماندار شهرستان اسکو، اسماعیل حیدری‌آزاد را به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند معرفی کرده و رضا صدیقی را نیز در سفر به شهرستان اهر ابقا کرد.

بدین ترتیب 14 فرمانداری دیگر باقی و در لیست انتظار تغییر هستند تا فرمانداران آن تغییر پیدا کنند.

سوابق محمودی فرماندار جدید شهرستان ویژه مرند

- متولد 1352 اهل خلخال

- مدرک تحصیلی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی

- کارشناس تحقیقات سیاسی استاندار آذربایجان شرقی

- بخشدار خداآفرین

- بخشدار مرکزی جلفا

- کارشناس و کارگزین اداره مالی و اداری استاندار آذربایجان‌شرقی

شهرستان جلفا با وسعت 1670 کیلومتر مربع (3.7 درصد مساحت استان) در 120 کیلومتری تبریز و به صورت نوار باریکی در مرز شمالی ایران واقع شده است.

این شهرستان از سمت شمال با کشورهای جمهوری ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان، از سمت شرق با شهرستان خداآفرین، از سمت غرب با استان آذربایجان غربی و از سمت جنوب با شهرستان‌های ورزقان و مرند هم‌مرز است.

طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان جلفا دارای دو بخش به نام‌های مرکزی (شامل دهستان‌های شجاع، ارسی و داران) و سیه‌رود (شامل دهستان‌های دیزمار غربی و نوجه‌مهر)، سه نقطه شهری به نام‌های جلفا، هادی‌شهر و سیه‌رود و 61 آبادی است.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1390، جمعیت شهرستان جلفا در حدود 55 هزار و 166 نفر (1.5 درصد جمعیت استان) و جمعیت مرکز این شهرستان 5هزار و 628  نفر برآورد شده است.

جمعیت شهری این شهرستان 37 هزار و 756 نفر و جمعیت روستایی آن 17 هزار و 410 نفر و تعداد خانوار آن 16 هزار و 128 خانوار است.

منطقه آزاد ارس که بخش بزرگی از آن در شهرستان جلفا واقع شده با برخورداری از مرز مشترک با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان و وجود خطوط ارتباطی با اروپا و منطقه قفقاز، ‌ترکیه و حوزه مدیترانه و قرارگیری در کریدورهای بین‌المللی حمل و نقل، پیشینه تاریخی اقتصادی قابل توجه، اقلیم مناسب، منابع غنی آب، مراتع و ذخیره‌گاه‌های جنگلی، قابلیت‌های توسعه گردشگری در زمینه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی و ورزشی بین‌المللی و ظرفیت بالای رشد و توسعه صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی و علمی و آموزشی به طور بالقوه نقش حائز اهمیتی را در ارتباط با چشم انداز 20 ساله به خود اختصاص داده است.

وجود معادن غنی و ایجاد صنایع وابسته و نزدیکی به شبکه‌های زیربنایی، زمینه‌های توسعه تکنولوژی‌های نوین، (بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی وIT) بستر را برای حضور مؤثر در عرصه ملی در جهت رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی و کسب جایگاه اول اقتصادی،‌علمی و فن آوری در منطقه، فراهم می‌آورد.

‌همچنین سابقه تاریخی مرکزیت تجاری منطقه و توانمندی‌های بالای صادراتی و با فراهم‌سازی زیرساخت‌‌های توسعه، فعالیت‌های بازرگانی در کنار گمرکات و مراکز تخلیه و بارگیری کالا می‌تواند بسترساز تعامل سازنده با جهان باشد.

توسعه این شهرستان به ترتیب بخش های بازرگانی، خدمات و صنعت است. وجود منطقه آزاد صنعتی تجاری ارس در جوار شهرستان جلفا به عنوان بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری صنعتی است.

 

****************

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان‌شرقی فردا سوم اسفند با سفر به شهرستان مرند و شرکت در شورای اداری این شهرستان تقی کرمی را به عنوان فرماندار جدید شهرستان مرند معرفی و از خدمات و تلاش‌های بهنام رضوانی در پست فرمانداری شهرستان مرند قدردانی می‌کند.

پیش از این استاند‌ار آذربایجان‌شرقی از 21 فرمانداری استان 7 فرماندار را به ترتیب: رحیم شهرتی‌فر را به عنوان فرماندار تبریز، حسن یحیوی را به عنوان فرماندار هریس، علی وفادار را به عنوان فرماندار ورزقان و ظفر محمدی را به عنوان معاون استاندار و  فرماندار ویژه مراغه و مرتضی علیخوانی را به عنوان فرماندار شهرستان اسکو، اسماعیل حیدری آزاد را به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند معرفی کرده است و رضا صدیقی را نیز در سفر به شهرستان اهر ابقا کرد.

سوابق تقی کرمی فرماندار جدید شهرستان ویژه مرند

- متولد 1347 در یکانات شهرستان مرند

- دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل

- کارشناس دفتر ریاست جمهوری در زمان هاشمی رفسنجانی

- کارشناس معاونت سیاسی و بین‌الملل نهاد ریاست جمهوری

- کارشناس دفتر مطالعات سیاسی وزارت کشور

- کارشناس سیاسی انتظامی بخشداری خوی

- کارشناس ارشد وزارت کشور در سال 1378

کارشناس سیاسی، انتظامی استانداری استان آذربایجان غربی

- معاون فرماندار شهرستان شاهین دژ

- معاون فرماندار شهرستان مرند

- فرماندار شهرستان شبستر

- مدرس دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام نور شهرستان‌های مرند، شبستر و خوی

- عضو هیئت حل اختلاف کارگران و کارفرمایان شمال استان آذربایجان‌غربی

- آخرین مسئولیت وی کارشناس ارشد فرمانداری شهرستان ویژه خوی

موقعیت جغرافیایی

شهرستان مرند با وسعت 3286 کیلومتر مربع (7.2 درصد مساحت استان) در 60 کیلومتری تبریز واقع شده و از سمت شمال با شهرستان جلفا، از سمت شرق با شهرستان‌های ورزقان، از سمت غرب با استان آذربایجان غربی و از سمت جنوب با شهرستان شبستر هم‌مرز است.

تقسیمات کشوری

طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان مرند دارای دو بخش به نام‌های مرکزی (شامل دهستان‌های دولت‌آباد، بناب، کشکسرای، میشاب، زنوزق، هرزندات غربی و هرزندات شرقی) و یامچی (شامل دهستان‌های ذوالبین و یکانات)، 5 نقطه شهری به نام‌های مرند، بناب، زنوز، کشکسرای و یامچی و 121 آبادی می‌باشد.

جمعیت

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1390، جمعیت شهرستان مرند در حدود 239 هزار و 209  نفر (6.4 درصد جمعیت استان) و جمعیت مرکز این شهرستان 124 هزار 323 نفر برآورد شده است. جمعیت شهری این شهرستان 148 هزار و 875 نفر و جمعیت روستایی آن 90 هزار و 334  نفر و تعداد خانوار آن 69 هزار و 512 خانوار است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۱۲/۳ ۰۵:۰۵
[quote]پیش از این استاند‌ار آذربایجان‌شرقی ... اسماعیل حیدری‌آزاد را به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند معرفی کرده [/quote]
[list][*]میانه نه مرند![/list]

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز