کد خبر: ۲۱۴۲۵
۸۳۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

تذکر کتبی حسینی به سه وزیر دولت

۱۳۹۳/۱/۲۶
۱۵:۱۰

 

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیأت‌ رئیسه مجلس قرائت شد.
به گزارش عرش نیوز، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز سه‌شنبه از سوی هیئت ‌رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

قاضی‌پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در حل مشکلات تعاونی‌های مسکن و مالکان زمین‌های مرادآباد و پونک تذکر دادند.

نقوی‌حسینی و قاضی‌پور نمایندگان ورامین و ارومیه به رئیس ‌جمهور در خصوص علت تصمیم دولت مبنی بر بازگرداندن نیروهای قراردادی به وزارت صنعت، معدن و تجارت به نیروهای شرکتی برخلاف مصوبات مجلس تذکر دادند.

فتاحی نماینده ارومیه به وزیر نیرو در خصوص اقدام لازم برای رفع مشکل آب آشامیدنی روستاهای مناطق عشایری ارومیه تذکر داد.

نیاز آذری نماینده بابل به وزیر کشور در خصوص تسریع در پرداخت خسارات کشاورزان به ویژه باغداران که در اثر سرمازدگی دچار حادثه شده‌اند، تذکر داد.

جلیلی نماینده مسجدسلیمان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در آغاز به کار راه میانبر مسجدسلیمان به اهواز و کمربندی شهر مسجدسلیمان با توجه به حادثه‌خیز بودن جاده فعلی و ترافیک سنگین درون شهری و به وزیر نفت در خصوص تسریع در آغاز و تجهیز فرودگاه شهرستان مسجدسلیمان که مجوز پرواز آن صادر شده، اما شرکت نفت برای تجهیز و آماده‌سازی آن اقدامی انجام نداده است، تذکر داد.

تأمینی نماینده رشت به وزیر نفت در خصوص ضعف گازرسانی به روستاهای گیلان تذکر داد.

احمدی‌لاشکی و فیاضی نمایندگان نوشهر و نور به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت عدم تعیین تکلیف بازرسان نظارت بر بازار 3500 نفر نیروهای طرح تشدید چیست تذکر دادند.

منوچهری نماینده پاوه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تغییر وضعیت نیروهای بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت و حفظ حق و حقوق آنها با توجه به حساسیت کاریشان تذکر داد.

بشیری و موسوی نمایندگان پاکدشت و اهواز به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در پرداخت وام ازدواج توسط بانک‌ها تذکر دادند.

موسوی نماینده اهواز به وزیر نفت در خصوص علت بی‌حرمتی مدیرعامل شرکت اروندان به دو نفر از مردم خوزستان در حین مراجعه به آنها تذکر داد.

آغاجری نماینده بندر ماهشهر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص فعال بودن تنها 32 تخت از بیمارستان 96 تختخوابی امام موسی کاظم (ع) ماهشهر با توجه به گذشت بیش از یک سال از آغاز فعالیت آن تذکر داد.

احمدی لاشکی و حسینی نمایندگان نوشهر و قائم‌شهر به وزیر نیرو در خصوص علت عدم اجرایی شدن پروژه نیروگاه سیکل 500 مگاواتی شهرستان نوشهر تذکر دادند.

محمدی نماینده قزوین به وزرای جهاد کشاورزی، کشور و رئیس‌ جمهور در خصوص ضرورت جبران خسارات ناشی از سرمازدگی فروردین‌ ماه در استان قزوین تذکر داد.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت کاهش پروازهای فرودگاه بجنورد با وجود استقبال خوب مردم و نیاز جدی استان بر خط پرواز هوایی و به وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی در خصوص علت عدم همکاری مسئولان ذیربط برای تأمین اعتبار شمش آلومونای جاجرم و کارخانه سیمان سمنگان در شهرستان مانه و سملقان تذکر داد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزرای جهاد کشاورزی و نیرو در خصوص جلوگیری از پرداخت تبعیض‌آمیز خسارات خشکسالی بین کشاورزان شرق و غرب اصفهان تذکر داد.

تأمینی نماینده رشت به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم توجه به تکمیل کمربندی شهر سنگر، کوچصفهان و دشت‌نشاء شهرستان رشت تذکر داد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از ادامه کار بازنشستگان شرکت فولاد مبارکه تذکر داد.

تأمینی نماینده رشت به وزیر ورزش و جوانان در خصوص عدم توجه و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزش استان گیلان و به وزیر علوم در خصوص ضعف عملکردی دانشگاه‌های پیام نور کشور تذکر داد.

حسینی نماینده میانه به وزرای دادگستری و صنعت، معدن و تجارت در خصوص نظارت و کنترل جدی در مسابقه افزایش قیمت کالاها و خدمات در ایام ثبت‌نام یارانه‌ها و زمان اجرای مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها به ویژه در تهران تذکر داد.

فتاحی نماینده شهر بابک به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت عدم پرداخت شرکت‌های پیمانکاری شرکت ملی صنایع مس ایران و عدم پرداخت این بدهی و جلوگیری از آلودگی آب و هوا در مراتع و باغات پسته شهر بابک که توسط کارخانه ذوب مس خاتون‌آباد ایجاد می‌شود، تذکر داد.

قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در اصلاح ساختار اداره کل جدید صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی تذکر داد.

میرمرادذهی نماینده سراوان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص بازرسی و ترمیم آسفالت سراوان کوهک که به دلیل خرابی تصادفات زیاد و جان شهروندان را گرفته تذکر داد.

خجسته نماینده همدان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعدیل قیمت عوارض دریافتی در آزادراه همدان، تهران و جلوگیری از تبعیض در بین آزادراه‌ها تذکر داد.

حسن‌پور نماینده سیرجان به وزیر کشور در خصوص اعزام هیأت حوزه به شهرستان‌ها بردسیر و سیرجان به منظور تعطیلی بی‌قید و شرط مهمانپذیر اتباع بیگانه و جمع آوری فوری اتباع سایر کشورها تذکر داد.

کوچکی‌نژاد نماینده رشت به وزیر ورزش و جوانان در خصوص علت عدم حمایت فدراسیون فوتبال از تیم داماش که سبب شکست این تیم شدند و به وزیر دادگستری با توجه به منابع موجود برای تقویت تیم داماش گیلان چرا بخشی از منابع را در اختیار باشگاه قرار نداده‌اند تذکر داد.

خجسته نماینده همدان به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم توجه به شأن نظام مهندسی جمهوری اسلامی در لغو روادید گردشگران خارجی تذکر داد.

فرهنگی نماینده تبریز به وزیر بهداشت درخصوص ضرورت تجدیدنظر در اعمال محدودیت‌های اخیر برای شرکت‌های بخش داروی استانی و رفع موانع ایجاد شده توسط سازمان غذا و دارو تذکر داد.

سعیدی نماینده تبریز به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از تبدیل وضعیت نیروهای بازرسی از قراردادی به شرکت تذکر داد.

حسینی نماینده قزوین به رئیس‌ جمهور در خصوص دستور پرداخت خسارت سرمازدگی به باغات استان قزوین که 400 میلیارد تومان است، تذکر داد.

جلیلیان نماینده اسلام‌آباد به وزیر نیرو در خصوص عدم رسیدگی به شبکه آبرسانی روستاهای بخش گهواره تذکر داد.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص علت عدم مراقبت و رصد وضعیت نابسامان شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی که مبالغ فراوان بی‌حساب و کتاب را دریافت می‌کنند، تذکر داد.

دواتگری نماینده مراغه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص ساماندهی عرضه آرد بین نانوایی‌های استان آذربایجان شرقی و تسریع توزیع نان بین مردم تذکر داد.

محمدی نماینده قزوین به رئیس‌ جمهور در خصوص اینکه چرا فرزندان شاهد و ایثارگر که در دولت سابق تمام مراحل استخدامشان طی شده است، ابلاغ نمی‌شود، تذکر داد.

برومند نماینده پارس‌آباد به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اینکه عده‌ای افراد زیرمجموعه آن وزارتخانه به صورت مافیایی با منافع ذرت‌کاران بازی نکنند، تذکر داد.

سرقلعه نماینده لردگان به وزیر علوم در خصوص عدم توجه به سرانه آموزش سرانه آموزش عالی، به وزیر بهداشت در خصوص عدم توجه به فضاهای فیزیکی بیمارستان لردگان، به وزیر نیرو در خصوص عدم توجه به زیرساخت‌ها و آبرسانی استان، به وزیر کشور در خصوص عدم توجه به پرونده فرمانداری خان‌میرزا و به وزیر تعاون در خصوص نرخ بیکاری بالای 30 درصد در شهرستان لردگان تذکر داد.

فلاحی باباجان نماینده اهر خواستار توضیح وزیر آموزش و پرورش در خصوص علت اضافه دریافتی 21 درصدی به جای 7 درصد از آموزشیاران انتقالی آموزش و پرورش از صندوق تأمین اجتماعی به خدمات درمانی شد.

سلطانی‌صبور نماینده رزن به رئیس ‌جمهور در خصوص ضرورت تجدیدنظر و ساماندهی مجدد توزیع سبد کالا و ضرورت شمول کشاورزان و کارگران فصلی برای سبد تذکر داد.

نوروزی، رجبی و نظری مهر نمایندگان علی‌آباد، مینودشت و کردکوی به وزیر ورزش و جوانان در خصوص علت عدم تعیین تکلیف برخی از فدراسیون‌های ورزشی تذکر دادند.

حسینی نماینده قائم‌شهر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای پروژه جاده سوادکوه که جان چند نفر از مسافران را گرفته و به وزیر کشور در خصوص شدت ورود باندهای قاچاق از مرزهای کشور و ایجاد اشکال برای تولیدکنندگان تذکر داد.

طبیب‌زاده نوری نماینده تهران به وزیر امور خارجه در خصوص عدم اقدام متقابل از سوی این وزارتخانه با توجه به عدم وصول اقساط طلب ایران تذکر داد.

مفتح نماینده تویسرکان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های راهسازی شهرستان تویسرکان تذکر داد.

 شوهانی نماینده ایلام به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص نارضایتی شدید از عملکرد بانک ملت در استان ایلام تذکر داد.

منوچهری نماینده پاوه به وزیر نیرو در خصوص تعیین تکلیف وضعیت سد جوانرود با توجه به نیاز شدید منطقه تذکر داد.

حسینی نماینده میانه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اقدام جدی در خصوص کم‌فروشی شرکت‌های اینترنتی که متأسفانه هیچ‌گونه کنترل و پیشگیری وجود ندارد تذکر داد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز