کد خبر: ۲۲۷۱۴
۶۴۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اختصاص 2 هزار میلیارد ریال برای راه آهن تبریز ـ میانه

۱۳۹۳/۳/۱
۱۸:۳۹

 

 معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در اتمام پروژه راه‌آهن تبریز ـ میانه گفت: تاکنون بیش از 80 درصد عملیات اجرایی این طرح با بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار انجام شده است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدصادق پورمهدی در نشست شورای فنی استان، اظهار داشت: تاکنون بیش از 80 درصد عملیات اجرایی این طرح با بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار انجام شده و بقیه کارهای آن با جدیت دنبال می شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه از جمله پروژه‌های نادر کشور است که همه مسائل فنی و اصولی  در آن از مرحله مطالعه تا اجرا رعایت شده است.

پورمهدی از استقبال وزیر راه و شهرسازی از طرح اتصال خط آهن تهران ـ تبریز به پروژه قطار شهری تبریز خبر داد و گفت: در این سفر مقرر شد که با قید فوریت و برای آغاز کار مشاور طرح انتخاب و نسبت به ارائه آن اقدام شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه از شورای فنی استان به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیر در ارتباط با مسایل فنی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی یاد کرد و گفت: این شورا در دوره جدید فعال‌تر شده و قرار است هر ماه جلسه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: به موازات فعال سازی شورای فنی و تشکیل منظم نشست‌های آن، برنامه بازدید از پروژه‌ها و نظارت را توسعه خواهیم داد و به طور مرتب گزارش‌های فنی را دریافت و بررسی خواهیم کرد.

پورمهدی تصریح کرد: این شورا علاوه بر نقش نظارتی مستمر و فنی باید عاملی برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های عمرانی و مرجعی برای حل مشکلات باشد و ما در استان چنین رویکردی را برای شورا قائل هستیم.

وی گفت: شورای فنی استان باید به گونه‌ای عمل کند که نه تنها بخش دولتی که بخش‌های غیردولتی و خصوصی هم از دانش فنی و خدمات آن برخوردار شوند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ارتقای کیفیت پروژه‌های عمرانی، خواستار عملیاتی شدن سیستم مدیریت پروژه در دستگاه‌های اجرایی شد.

وی در خصوص لزوم اجرای این سیستم گفت: اگر چه این طرح تاکنون در بسیاری از پروژه های استانی اجرا شده، اما باید توسعه یابد و به صورت هماهنگ در تمام نهادها و ادارات استان عملیاتی شود.

پورمهدی اهمیت رعایت نکات ایمنی در محیط‌های کارگری و کارگاه‌های عمرانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این ارتباط باید برنامه‌های آموزشی مورد توجه قرار گیرد و این مهم به گونه‌ای مدیریت شود که در جامعه به یک فرهنگ و ارزش تبدیل شود.

در این جلسه تازه‌ترین وضعیت برخی پروژه‌های عمرانی مهم استان از جمله خط آهن تبریز ـ میانه، مراغه ـ ارومیه، دوخطه کردن راه آهن تهران- تبریز و راه آهن سراب مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به رفع مشکلات این طرح ها و تسریع در اتمام انها تصمیماتی اتخاذ شد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز