کد خبر: ۲۲۹۶۳
۱۰۲۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اهدا 5 جهیزیه توسط کمیته امداد میانه

۱۳۹۳/۳/۸
۲۳:۱۸

 

 

صبح امروز در مراسم تحویل جهیزیه به نوعروسان بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد توسط ستاد جهیزیه خیرین شهرستان میانه، پنج نو عروس با جهیزیه کامل اهدائی خیرین راهی خانه های بخت شدند.
رئیس کمیته امداد شهرستان میانه در این مراسم ضمن تبریک به همه نوعروسان و آرزوی خوشبختی برای تمام جوانان عزیز میهن، عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در طول سال 92، با تأمین جهیزیه 405 نوعروس با هزینه ای بالغ بر 514 میلیون تومان؛ بانی ازدواج جوانان بی بضاعت بسیاری شده و امروز نیز به یاری پروردگار یکتا با تأمین جهزیه 5 نوعروس با هزینه ای در حدود 14 میلیون تومان شاهد ازدواج و شروع زندگی مشترک این عزیزان هستیم.
وی در ادامه با تشکر از خیرین ستاد جهیزیه شهرستان میانه، گفت: هم اکنون 120 نو عروس از خانواده های بی بضاعت در نوبت تحویل جهیزیه هستند که امیدواریم انشاا... با کمک عزیزان خیّر، جهیزیه این نوعروسان نیز فراهم شود.
جعفری در پایان سخنانش با اشاره به شرایط سخت خانواده ها برای ازدواج فرزندان، گفت: از خانواده ها خواهشمندیم در پیرو فرمایش و سفارشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ازدواج آسان جوانان عزیز و تشکیل خانواده، شرایط را برای ازدواج جوانان سهل، و برای تشکیل زندگی ایشان از چشم و هم چشمی ها و تجملات پرهیز نمایند، زیرا که در هر شرایط خداوند متعال اجر بسیاری برای این تازه جوانان که خواستار تشکیل زندگی مشترک هستند در نظر می گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده نیز با حضور در این مراسم ضمن آروزی خوشبختی و توفیق برای همه جوانان کشور اسلامی ایران، و آرزوی فزونی برکت در زندگانی تمامی خیرّین میانه ای، گفت: از صمیم قلب برای تمام خیّرین خوشحال هستم و قطعاً دعای خیر بنده و مردم پشت سر آنهاست که این نوعروسان را به خانه بخت می فرستند.
 وی همچنین ضمن تصدیق سخنان رئیس کمیته امداد خمینی(ره) در خصوص سهل و آسان نمودن مسیر ازدواج برای جوانان با پایین آوردن توقعات و شروط خانواده ها، افزود: متأسفانه امروزه برخی خانواده ها با چشم و هم چشمی و تجملات بی جا مانع تشکیل خانواده و آغاز زندگی مشترک جوانان عزیز می شوند و بهتر است که با سهل گیری شرایط برای جوانان، آنها را برای تشکیل خانواده و زندگی مشترک ترغیب نماییم تا اینکه خدایی ناکرده با سنگ اندازی ها بخاطر مسائل بی اهمیت و بسیار ناچیز، جلوی فرهنگ ازدواج را که سنّت پیامبر اسلام(ص) است، سدّ کنیم.
 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز