کد خبر: ۲۳۷۵۰
۲۴۱ بازدید
۰ دیدگاه

ایجاد دومین سینمای دیجیتال استان آذربایجان‌شرقی در مراغه

۹۳/۳/۳۱
۱۶:۳۷

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی از ایجاد دومین سینمای دیجیتال استان در مراغه خبر داد.

خبرگزاری فارس: ایجاد دومین سینمای دیجیتال استان آذربایجان‌شرقی در مراغه
    •  
 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مهدی دواتگری در دیدار با معاون توسعه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تا یک سال آینده آمفی تئاتر و سالن اجتماعات عبدالقادر مراغه‌ای به سینمای دیجیتال تبدیل می‌شود.

وی در ادامه از برگزاری جشنواره، سراسری تئاتر تدبیر، جشنواره ملی ادبیات آیینی و دومین همایش بین‌المللی عبدالقادر مراغه‌ای در این شهرستان خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده مراغه و استاد حیدر عباسی شاعر توانای مراغه‌ای از حمایت مالی این وزارتخانه برای چاپ ترجمه ترکی و کتاب شرح الانوار این شاعر مراغه‌ای خبر داد.

علی‌اصغر کاراندیش افزود: این دو اثر از آثار فاخر مذهبی و عرفانی کشور است که به زبان آذری چاپ و در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.

ترجمه و تفسیر کتاب‌های نهج البلاغه و مثنوی معنوی (شرح الانوار) به زبان آذری با تلاش حیدر عباسی شاعر مشهور مراغه در مدت 42 سال انجام شده و هم اکنون در مرحله ویرایش نهایی است.

حیدر عباسی در سال 1322 در شهر مراغه به دنیا آمده و تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در این شهر و تحصیلات عالی را در دانشگاه آذرآبادگان با اخذ لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی به پایان رسانده است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز