کد خبر: ۲۵۰۹۹
۴۵۱ بازدید
۰ دیدگاه

معرفی ستارگان درخشان عملیات مرصاد ؛

شهید اصغر نیکی

۱۳۹۳/۵/۵
۱۹:۱۳

شهید اصغر نیکی در 11 شهریور 1348 هجری شمسی در شهرستان میانه متولد شد ولی جهت موقعیت کار پدرش در سن 9 سالگی با خانواده به تهران مهاجرت کرد و در شهرستان قرچک مسکن گزید و در جریان انقلاب و تظاهرات علیه رژیم شاه شهید اصغر نیکی با اینکه هنوز نوجوان بود با دانش آموزان دیگر به تظاهرات می رفت و با نوشتن شعار و چسباندن اعلامیه در انجام فرمان رهبری قدم برمی داشت.

او در سن 14 سالگی مدرک ابتدائی خود را گرفت و در این دوران بود که با خانواده منزل خود را به شهرک ولیعصر انتقال داده و در بسیج مقاومت شهرک ثبت نام کرد، او با آنکه محصل بود اما به کارکردن می پرداخت تا کمک خرجی برای خانواده باشد.

او در سن 17 سالگی مدرک سیکل خود را گرفت و بخاطر فقر خانواده مجبور به ترک تحصیل شد و چند ماهی مشغول کارکردن بود که بعد از مدتی اسم خود را در جبهه های حق علیه باطل نوشت و در پادگان راهیان قدس ورامین آموزش دید و بعد از چند ماه به غرب ایران سنندج به خاطر تکمیل آموزش فرستاده شد.

او در دوم خردادماه 1366 در اثر بمباران شیمیائی جبهه ها آسیب دید و به بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نقاهتگاه 8 شهریور منتقل شد و پس از بهبودی به جبهه حق علیه باطل برگشت و بعد از حدودا یک سال در تاریخ 11 مرداد 1367 در عملیان مرصاد و در پیکار با منافقین به شهادت رسید.

 

*************

به گزارش خبرنگار مهر، پنجم مردادماه سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد است، پذیرش قطعنامه 598 از سوی ایران همانگونه که عراق را در بن بست سیاسی و نظامی شدید قرار داد و  توطئه های وسیعی که از جانب استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی تدارک دیده شده بود را نقش برآب کرد، بر گروهک ها  و عناصر به اصطلاح اپوزیسیون نیز شوک شدیدی وارد ساخت.

در این میان منافقین به عنوان تنها گروهی که همه حیثیت و هستی سازمان خود را در گرو جنگ نهاده بودند بیشترین صدمه و لطمه را از پذیرش قطعنامه توسط ایران متحمل شدند، بنابراین برای خارج شدن از این بن بست توطئه مزبور که ماموریت آن به عهده سازمان محول شده بود توسط این گروه به مرحله اجرا درآمد.

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز