کد خبر: ۲۵۴۷۵
۷۶۳ بازدید
۷ دیدگاه

نشست صمیمی و 5 ساعته فرماندار با خبرنگاران و اصحاب رسانه + گزارش تصویری

۹۳/۵/۱۷
۱۹:۱۵
 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در نشستی صمیمی که بمناسبت روز خبرنگار پیشاپیش در محل دفتر فرماندار میانه برگزار شد، از خبرنگاران پر تلاش و اصحاب رسانه زحمتکش این شهرستان تقدیر و تجلیل کرد.

اسماعیل حیدری آزاد در جلسه تجلیل از خبرنگاران که بمدت چهار ساعت، در کمال صمیمیت و گفتگوهای دوطرفه بطول انجامید، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و تبریک و تهنیت گفتن روز خجسته خبرنگار، از خبرنگاران بعنوان چشم ناظر و دیدبانان جامعه یاد کرد و افزود: خبرنگاران بهترین عامل انتقال و چرخش اطلاعات روزمره در جامعه هستند، و از طریق خبرنویسان است که خدمات و مفاهیم مسئولین به گوش مردم می رسد.

وی افزود: بنده شخصاً به تمامی خبرنگاران مستقل اعلام می دارم و ابلاغ می کنم که تک به تک بازرس ویژه معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میانه هستند و در هر گوشه از جامعه ی شهرستان و بخصوص در ادارات و عملکرد مسئولین قصور و اشتباه تأثیرگذاری مشاهده کردند، هرجا حقّی ناحق شد و حقوقی ضایع گشت، وظیفه شرعی و قانونی دارند که من و مردم میانه را مطلع سازند.

حیدری آزاد با اشاره به تغییرات آشکار و محسوس در سیاست و فرهنگ شهرستان میانه با اطاعت از امر رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در سالی که توسط خود ایشان فرهنگ و اقتصاد نامیده شد، گفت: اینک در حوزه فرهنگ شاهد افزایش چشمگیر برنامه های نشاط آور و مفرح من جمله تئاترهای خیابانی و نمایش های طنز در سطح شهرستان، تشکیل بزرگترین اتاق فکر شهرستان با عضوگیری متخصصین عرصه های مختلف، و در حوزه اقتصاد برای سرمایه گذاری های کلان در حال رایزنی با سرمایه داران بزرگی هستیم. حتی حضور وزیران و معاونین این عزیزان در شهرستان بر هیچ کس پوشیده نیست، و چنین رفت و آمدهایی حتی با مرکز استان قابل مقایسه است که در گذشته بی گمان چنین نبوده و برای یک شهرستان بازدیدهای این چنینی مقامات و مسئولین کشوری یک آمار خوب و قابل قبول است.

وی با بیان این موضوع که خبرنگاران باید به رسالت روشن خود و وظایف محوله بخوبی آشنا باشند، اظهار داشت: خبرنگاران بایستی با انتقادات سازنده و پیشنهادات کاربردی و کارشناسانه خود به پیشرفت و توسعه شهر کمک کنند و با تحلیل عادلانه به بررسی شواهد و وضعیت روزانه شهر و عملکرد مسئولین بپردازند. اگر هدف صرفاً رفع مشکلات عامه مردم است دیگر نیازی به غوغاسالاری نیست، اما متأسفانه برخی افراد از شرایط های ویژه گاهاً سواستفاده کرده و به موج سواری سیاسی می پردازند.

 

 

فرماندار ویژه شهرستان میانه همچنین از خبرنگاران بعنوان پیشگامان فرهنگی جامعه و دیدبانان فرهنگ ساز و خدوم جامعه اسلامی یاد، و خاطرنشان کرد: خبرنگاران بایستی کاملاً مستقل بوده و وابسته به هیچ دستگاه و حزب و ارگانی نباشند و همواره قلم خود را در راه حق جویی و حق خواهی استفاده نمایند، البته خود ما نیز هر موقع اشتباه کردیم شهامت اقرار و عذرخواهی را خواهیم داشت.

معاون استاندار ضمناً با انتقاد از روند کند اعطای مجوز به NGOها گفت: باید روند صدور جواز برای سازمانهای مردم نهاد سریع تر گردد و افراد علاقه مند و متخصص در هر حوزه قانونی، بتوانند به فعالیت تحت نظر این سازمانها بپردازند.

حیدری آزاد در ادامه با اشاره به این موضوع که رفتار مسئولین قطع به یقین با خبرنگاران و تحلیل گران مرتبط است، اظهار داشت: خبرنگاران باید در راستای اعتمادسازی همراه با حرکت اعتقادی در این راه قدم گذاشته و تلاش کنند، و در سطح جامعه حضور خبرنگاران و تحلیل گران مسائل اجتماعی بسیار مؤثر و برای پیشبرد اهداف مهم، امری کلیدی است.

محمود زرین مسئول روابط عمومی معاونت استانداری و مشاور رسانه ای فرماندار ویژه شهرستان میانه، نیز در این جلسه با تبریک روز خبرنگار به این قشر ارزشمند و فرهیخته که همواره در کار ساختن جهانی آگاه و بالنده فعالیت می نمایند، گفت:  خبرنگاری کار دشواری است و امروز اطلاع رسانی بسیار متفاوت از گذشته شده، و اکنون در اطلاع رسانی نوین با تکنولوژی های پیشرفته، بالا رفتن سطح آگاهی مردم کار را دشوارتر می کند. لذا امروز خبررسانی در میان مردم ملزوم تخصص، آگاهی و به روز بودن و تجهیز گردیدن به تکنولوژی است.

زرین در ادامه با ارائه گزارشی جامع از عملکرد رسانه های شهرستان و حوزه فعالیت همکاران رسانه ای، میانه را شهری پویا خواند و افزود: در این حوزه همکاری مسئولین و مقامات، با بالا بردن آستانه تحمل و نقد پذیری از سوی این بزرگواران، و همچنین رعایت انصاف در قلم فرسایی از سوی اصحاب رسانه امری ضروری است.

وی همچنین در انتهای سخن، از مساعدت های معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در حمایت، پشتیبانی، ارزش دهی و ارتقاء جایگاه و تأمین امکانات برای خبرنگاران و دستور تشکیل کلاسهای آموزش خبرنگاری و تجهیز دفتر خبری صدا و سیمای استان در شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

 

معاون استاندار همچنین با به فال نیک گرفتن کسب مقام دوم جشنواره عکس اعتیاد دادگستری کل استان آذربایجان غربی، که توسط سالار پویان در روز خبرنگار حاصل شده و وصول خبر آن همزمان با پایان جلسه بود، این هنرمند جوان میانه ای را یکی از قطبهای هنری و فرهنگی شهرستان نامیده و از تلاش های وی در راستای ارتقاء و اعتلای فرهنگ و هنر شهرستان بصورت ویژه تقدیر کرد.

شعبانعلی حقی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه نیز در این جلسه با تبریک روز خبرنگار و تقدیر از فعالیتهای مثبت تلاشگران عرصه اطلاع رسانی شهرستان با تاکید بر حفظ حرمت ها در بیان اخبار و نشر آن در فضای جامعه، صداقت، امانت داری و انصاف و بی طرفی در انتشار اخبار را از اصلی ترین ارکان حرفه خبرنگاری برشمرد.

حقی با بیان اینکه آگاهی از دانش خبرنگاری می تواند در پیشرفت و آگاهی خبرنگاران و فعالیت حرفه ای آنان نقش موثری داشته باشد، از تشکیل کلاس های خبرنگاری در صورت استقبال مردم برای تکمیل ثبت نام دوره در آینده ای نزدیک خبر داد.

گفتنی است در این نشست صبحگاهی که با اهداء لوح سپاس و جوایز همراه بود، خبرنگاران خبرگزاری‌های مهر، ایرنا، ایسنا، فارس، صدا و سیمای استان، مطبوعات ابتکار و قافلان، و مسئولین سایت‌های خبری صدای میانه، میانالی و میانا حضور داشتند.

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۵/۱۸ ۱۲:۵۹
خدا وکیلی، چند نفر این آقایان مدعو کارت خبرنگاری دارند؟ فکر کنم آقایان حسن زاده، یزدانی جزو خبرنگاران رسمی شهرند. الیته حساب آقای رنگساز عزیز جداست...

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز