کد خبر: ۲۸۷۵۱
۱۹۸۷ بازدید
۱۱ دیدگاه (۹ تایید شده)

تشکیل جلسه شورای آموزش عالی با حضور حیدری آزاد و مددی

۱۳۹۳/۸/۲
۰۹:۰۰

اسماعیل حیدری آزاد در جلسه شورای آموزش عالی، مهمترین اولویت شهرستان را ایجاد مجتمع آموزش عالی سلامت عنوان کرده از اخذ موافقت های لازم برای ایجاد این مجتمع خبرداد وافزود: اگر بحث مکان برای ایجاد مجتمع به زودی مشخص و به تایید استان نرسد شاهد حذف این موقعیت با ارزش برای شهرستان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با تامین مکان موقت تا راه اندازی ساختمان مجتمع شاهد ایجاد امکانات و تامین اعتبارات لازم خواهیم بود اظهارامیدواری کرد که با همکاری و همراهی همه مسوولین شهرستان این مجتمع راه اندازی شده و در آینده ای نه چندان دور به دانشگاه علوم پزشکی تبدیل شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه بیشترین گلایه مردم در شهرستان میانه از حوزه بهداشت و درمان است گفت: تغییر مدیریتی چاره کار نیست بلکه تنها راه چاره تغییرات زیربنایی در این حوزه است.

محمدعلی مددی ایجاد مجتمع آموزش عالی سلامت در شهرستان را سبب تحولات اساسی و زیربنایی در حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد وگفت: تمامی مراحل ایجاد مجتمع سپری شده و فقط منتظر تامین مکان است که اگر این کار انجام نشود نخواهیم توانست از موقعیت خاص ایجاد شده در منطقه بهره برداری کنیم.

وی اظهار کرد: اگر مجتمع آموزش عالی تامین مکان شده و به مرحله انتخاب رشته تا بهمن ماه سال جاری برود دیگر مسائل آن به راحتی حل خواهد شد.

همچنین دراین جلسه مشاور دانشگاه ورییس اداره ارزیابی، عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی تبریزاز سیاست جدید وزارتخانه بهداشت و درمان برای جمع آوری واحدهای دانشگاهی متعدد در استانها و تجمیع آن در مرکز مادر خبرداد و افزود: سیاست قبلی وزارتخانه برگسترش مراکز آموزش عالی سلامت و درمان بود اما این سیاست در حال حاضر معکوس شده و تنها بهانه ای لازم است تا مجوز مجتمع آموزش عالی سلامت در میانه حذف شود که نباید گذاشت این موقعیت برای شهرستان به راحتی از بین برود.

دکترباب اله قاسمی ، تامین مکان و نیرو را نیاز اولیه برای راه اندازی مجتمع دانست و گفت: اقدامات لازم برای تامین نیرو و هیت علمی انجام شده و نیروی لازم تکمیل شده است که با تامین مکان حتی بطور موقت شاهد ایجاد مجتمع در راستای توسعه در حوزه بهداشت و درمان خواهیم بود.

همچنین در این جلسه مقرر شد مدرسه ای از آموزش و پرورش که نصف آن به دانشکده فنی حرفه ای اختصاص یافته است به مدت یکسال در اختیار مجتمع آموزش عالی سلامت قرار گیرد.

 

ایرنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۸/۲ ۱۷:۲۶
متاسفانه در بعضی از کارها مسعولین شهرستان خیلی کم کاری کردند مثلا در شهر 30هزارنفری رودسر ساختمان بانک سرمایه احداث شده در حالیکه شهر 110 هزار نفری میانه هنوز خبری نیست
۹۳/۸/۲ ۱۷:۲۱
بهترین مکان برای احداث دانشکده شهرک اندیشه است
۹۳/۸/۲ ۱۴:۳۴
بهترین مکان برای این دانشکده ساختمان بهورزی هومان زایشگاه قدیم است
۹۳/۸/۲ ۱۴:۳۳
البته باید حقیقت را گفت در زمینه آموزش عالی آقای مددی در شهرستان میانه تلاشهای وافری انجام می دهند و خداوند اجرشان را دهد
۹۳/۸/۲ ۱۳:۵۴
مددی : " تغییر مدیریتی (بهداشت و درمان)چاره کار نیست بلکه تنها راه چاره تغییرات زیربنایی در این حوزه است." آیا عدم تغییر مدیریتی فقط درباره شبکه بهداشت صادق است ؟

اخبار روز