کد خبر: ۲۹۰۰۸
۴۶۰ بازدید
۱۲ دیدگاه

حیدری آزاد در جمع اعضای کمیته برنامه ریزی :

میانه باید نماد عینی و واقعی دروازه استان شود

۹۳/۸/۷
۲۲:۱۹

معاون استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت ایجاد کشتارگاه صنعتی دام و طیور ویژه صادرات در شهرستان بزرگ و پرجمعیت میانه تاکید کرد.

اسماعیل حیدری آزاد عصر چهارشنبه در جمع اعضای کمیته برنامه ریزی شهرستان ویژه میانه با تاکید بر اینکه باید میانه را به جایگاه واقعی خود در شمال غرب کشور رساند، افزود: میانه باید نماد عینی و واقعی دروازه استان شده و در شان مردم آن توسعه یابد چراکه این شهرستان ورودی آذربایجان به شمار می رود.

وی همچنین با اشاره به اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های زیاد سرمایه گذاری در میانه وجود دارد، گفت: باید زمینه جذب و ورود آسان سرمایه گذار به این منطقه را فراهم کرد.

فرماندار ویژه شهرستان میانه در ادامه از تصویب یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای توانمندسازی طرح های مورد قبول و اشتغالزا در این شهرستان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خبر داد و گفت: نبود توجه به پتانسیل های شهرستان از جمله در حوزه گردشگری، صنعت، معدن و کشاورزی دلیل اصلی توسعه نیافتگی این منطقه است.

وی با بیان اینکه باید هرچه زودتر برای چهار باند کردن جاده میانه - قره چمن و آرموداق- نیر اعتبارات لازم جذب شود، ادامه داد: این جاده جوابگوی نیازها نیست و با بهره برداری از پروژه چهار باند کردن می توانیم شاهد خبرها و اتفاقات خوبی در این شهرستان باشیم.

حیدری آزاد با تاکید بر کم آبی این شهرستان گفت: زمین های منطقه کاغذ کنان با قابلیت کشت زعفران و پسته نیازمند آب است و با این حال سد شهریار میانه پشتیبان سفیدرود گیلان شده است.

وی همچنین خواستار ایجاد امکانات زیربنایی برای منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان شد و اظهار داشت: باید فضا و شرایط را برای سرمایه گذاران منطقه فراهم کنیم.

مهر

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۸/۸ ۰۰:۰۰
خدا قوت دکتر حیدری آزاد
۹۳/۸/۷ ۲۳:۵۸
با تشکر از فرماندار ویژه شهرستان میانه آقای فرماندار عزیز توسعه و پیشرفت میانه آرزوی همه میانه ای هاست ولی در عمل هیچوقت تحقق نیافته ولی ما به تلاشهای شما امیدواریم مشکلات میانه بسیار زیاد است ولی با وجود پتانسیل های انسانی و منطقه ای نباید اینقدر عقب مانده باشد میانه به عنوان چهارمین شهرستان استان از نظر جمعیت و اولین شهرستان شمالغرب کشور از نظر مساحت هنوز با معیار یک شهرستان ویژه بودن فاصله دارد: 1- میانه اداره میراث فرهنگی ندارد 2- میانه با وجود ملاک های تاسیس اتوبوسرانی هنموز سازمان اتوبوسرانی ندارد 3- میانه با انکه در کل کشور مطرح است ولی هنوز اتوبوس های بین شهری برای شمال و جنوب و غرب کشور ندارد و ترمینال مسافربری آن یک نماد است 4- میانه هنوز دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن در بیمارستانهای خود ندارد 5- میانه هنوز یک درمانگاه تخصصی ندارد با آنکه قرار بود در ساختمان هلال احمر راه اندازی شود ولی خبری نیست 6- شهر میانه با توجه به وسعت در حال افزایش آن هنوز با یک شهردار اداره می شود در حالیکه وجود دو منطقه شهرداری از ضروریات آن است 7- متاسفانه بعضی از بانک ها نظیر: پارسیان،پاسارگاد،بانک شهر،بانک سرمایه آنهم با وجود 3000 معلم و فرهنگی - بان سرمایه بانک فرهنگیان است- ندارد 8- میانه برای نمونه هم شده یک پل روگذر خودرو ندارد در حالیکه بستر آن مهیاست ( ورودی شهرک اندیشه ) از طرف خیابان ارتش و متاسفانه آبروهای مسیل شهری تبدیل به زیر گذر شده اند که واقعا" در حد نام میانه نیست 9- میانه رادیوی شهری ندارد و نگارنده از آنجا که اطلاع دارد مکان دانشکده فنی مهندسی وابسته به دانشگاه تبریز در محل پارک جنگلی به نام صدا و سیمای میانه ساخته شده است 10- با وجود اینکه روستاهای چسبیده به شهر باید جزو شهری شوند ولی به صورت روستای مستقل اداره می شوند( سبز،اسلام آباد راه آهن ،گلنگدر)
۹۳/۸/۷ ۲۳:۵۲
آقای فرماندار.این که میانه نمادعینی و واقعی دروازه استان شود هیچوقت عینیت نخواهد بخشید چرا که مشکلات عظیم وموجود شهرمان باید بماند تاخوراک تبلیغاتی نمایندکان درسال آینده شودمگر اینکه انشاالله سال آینده مردم نجیب وقانع شهرمان با انتخاب شایسته گان این اتفاق حاصل سود
۹۳/۸/۷ ۲۳:۲۶
امیدوارم منطقه ویژه اقتصادی میانه زود مصوب شود
۹۳/۸/۷ ۲۳:۲۵
ایجاد امکانات زیربنایی برای منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان شد آیا منظور این است که هنوز زیرساخت تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان میانه وجود ندارد؟
۹۳/۸/۷ ۲۳:۱۷
حالا که هشترود خود را دروازه آذربایجان معرفی کرده، اگر از سمت روستای طوق اتوبان را به سمت تبریز بروید می بینید نزدیک هشترود تابلویی کنار اتوبان زده " به دروازه آذربایجان خوش آمدید . فرمانداری هشترود"
۹۳/۸/۷ ۲۲:۴۴
آخر معلوم نیست میانه منطقه ویژه اقتصادی می شود یا نه؟
۹۳/۸/۷ ۲۲:۴۲
آقای فرماندار! یکی از این پتانسیل ها وجود بزرگ ترین معدن مولیبدن خاورمیانه در روستای سیه کمر است که در صورت استخراج و تولید شمش حداق 5000 نفر مشغول کار خواهند شد. یاعلی

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز