کد خبر: ۲۹۷۵۲
۶۰۷ بازدید
۵ دیدگاه

خبرهای جدید مددی از تصمیمات شورای رقابت درباره قیمت خودروها

۹۳/۸/۲۲
۱۳:۵۱

علی مددی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به اینکه قبلا قیمت خودروهایی که شرکت مدیران خودرو عرضه می‌کرد توسط شورای رقابت تعیین شده بود، اظهار کرد: با وجود تعیین قیمت برای خودروهای این شرکت، قیمت فروش آنها با قیمت‌های مصوب شورای رقابت بین 50 تا 70 میلیون ریال تفاوت داشته و به نوعی گران‌تر به مشتریان عرضه می‌شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا علاوه بر رعایت قیمت مصوب شورای رقابت توسط این مجموعه، عدم پیش فروش محصولات، فراهم آوردن امکانات فروش اینترنتی و آنلاین برای مشتریان در دستور کاری مدیران این مجموعه خودرویی قرار گیرد.

مددی گفت: شورای رقابت تعیین قیمت 5 نوع از محصولات مدیران خودرو را بر عهده دارد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر گذشت 8 ماه از سال و عدم تعیین قیمت خودرو گفت: خودروسازان موظف هستند قیمت محصولاتی را که عرضه می‌کنند بر پایه قیمت شورای رقابت عرضه کنند.

وی تصذریح کرد: اگر محصولی را پیش فروش کرده‌اند در صورت داشتن اختلاف با قیمتی که شورای رقابت تعیین خواهد کرد، حتی اگر اختلاف قیمت با مبنای کاهش مواجه شود مبلغ اضافی را که از مشتری گرفته‌اند به وی عودت خواهند داد.

وی درباره اختلاف مجلس و شورای رقابت در تعیین قیمت خودرو نیز عنوان کرد: مجلس و شورای رقابت به توافق رسیده‌اند تا شورای رقابت قیمت خودرو را تعیین کند.

شرکت صنایع خودروسازی مدیران " MVM " با هدف تولید، واردات و صادرات انواع خودروهای سبک و سنگین همچنین تحقیق، توسعه، گسترش و انتقال علوم و تکنولوژی ساخت و قطعات صنعتی تجهیزات حمل و نقل در زمینه خودرو و صنعت خودروسازی در سال 1381 در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم راه‌اندازی شد.

شرکت مدیران خودرو که به صورت شرکت مشترک با شرکت «چری چین» اداره می‌شود نخستین محصول خود را اواخر سال 1383معرفی و انتظار می‌رود ظرفیت تولید این کارخانه به 100 هزار دستگاه در سال افزایش یابد.

شرکت مدیران خودرو تاکنون مدل‌هایی نظیر  MVM 110، MVM530، X33، MVM315 و ... را به بازار عرضه کرده است‌.

براساس گزارش مدیران خودرو، این مجموعه قطعات برخی از محصولات ارائه شده توسط مدیران خودرو بین 65 تا 80 درصد در داخل تولید و مونتاژ شده و به بازار داخلی عرضه می‌شود.

بر مبنای همین گزارشات فروش این واحد خودرویی امسال با 70 درصد رشد مواجه بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به رقم 100 هزار دستگاه برسد.

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۸/۲۶ ۱۹:۵۰
جناب مددی مشکلات میانه کمتر از شورای رقابت نیست به مشکلات شهر مان توجه کنید مردم شما را برای حل مشکلات شهر شان انتخاب کرده بودند آن قولهای دروغین چه شد
۹۳/۸/۲۵ ۱۶:۳۶
این ملت هنر شورای رقابت را دیدند که چطور با خودروسازان بر سر این ملت گرانی رو کوبیدند برای همین خبرهای اون شورا هیچ ارزشی برای مردم نداره
۹۳/۸/۲۴ ۱۰:۳۴
تو کشور ما ازمجلس تا ریاست جمهری همه فامیل هستن. ایران شده کشور برادران لاریجانی وگروه هاشمی رفسنجانی. فقط یک نفر مسول ومتعهد هست واون جناب اقای نادر قاضی پور اذربایجانی است،یاحسین. یادم است یک بار وقتی درصحن علنی مجلس صحبت میکرد واقای لاریجانی حواسش نبود باقدرت وبدون هیچ ترسی گفت هوی لاریجانی با تو هستم.
۹۳/۸/۲۴ ۰۹:۲۴
اینا برا جوانان کار شد یا نون
۹۳/۸/۲۲ ۲۰:۲۴
ظاهرا شورای رقابت که قدرت ندارد/

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز