کد خبر: ۳۶۵۲۶
۷۲۶ بازدید
۳ دیدگاه

صحبتهای مسئولین شهرستان و استان در نشست امور آب وفاضلاب برای حل مشکل آب شرب میانه

۱۳۹۳/۱۲/۱۸
۱۸:۴۵

سید بهلول حسینی روز دوشنبه در نشست امور آب و فاضلاب شهری و روستایی این شهرستان گفت: برخی از قوانین و بوروکراسی اداری نقش بازدارنده دارند، اما مسوول توانمند باید بتواند با هنر ریسک پذیری خود بسیاری از این موانع را از سر راه رشد و توسعه منطقه خود بردارد.

وی مشکل آب آشامیدنی میانه را از مشکلات دیرینه مردم عنوان کرد و افزود: مجموعه شهرستان با وحدت و همراهی پیگیر حل این مشکل هستند.

حسینی همچنین با تاکید بر اینکه دولت و مجلس باید درمورد یارانه ها تصمیم درستی اتخاذ کنند، گفت: امور اقتصادی کشور حل نخواهد شد، مگر با تعیین تکلیف یارانه ها و مدیریت وضع موجود که امیدواریم با هدفمندی صحیح یارانه ها شاهد بهبود اوضاع اقتصادی جامعه باشیم.

مدیر کل امور آب استان آذربایجان شرقی هم در این جلسه از حفر و اتصال دو حلقه چاه به سامانه آب آشامیدنی با تامین 30 الی 40 درصد آب مصرفی میانه خبر داد و گفت: اگر سه تا حلقه از چاه های آب آشامیدنی فولاد آذربایجان که از سد آیدوغموش تامین می شود به این سامانه اضافه شود، میانه ای ها از لحاظ کمیت در آب آشامیدنی تا زمان آبرسانی از سد گرمی چای دچار مشکل نخواهند شد.

غلامرضا هاشمی اولویت اول شهرستان میانه را تامین آب از سد گرمی چای خواند و افزود: با پیگیری های مستمر اقدامات مطلوبی صورت گرفته و با اجرایی شدن این طرح تمام روستاهای مسیر نیز بهره مند از آب خواهند شد.

دیگر نماینده مردم میانه در خانه ملت نیز در این جلسه گفت: هدف ما از خدمت، اصلاح و پیشرفت امور است.

محمدعلی مددی با اشاره به اینکه تامین آب آشامیدنی از وظایف دولت است، افزود: دولت با تامین آب می تواند به ماندگاری مردم در منطقه کمک شایان توجهی نماید.

وی اخذ مجوز حفر چاه از سوی استان را سبب بهره مندی اکثر روستاهای شهرستان از آب آشامیدنی خواند و افزود: برخی از مواقع نیاز است مصلحت فدای حقیقت شود.

وی از تصویب 150 میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب میانه از سد گرمی چای و اخذ مجوز 56 در این جهت خبر داد و گفت: باید این مشکل در سریعترین زمان ممکن با همراهی و تعامل همه جانبه مسوولان رفع شود.

وی همچنین از اختصاص 14 میلیارد ریال اعتبار برای حل مشکل فاضلاب راه آهن خبر داد.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه بحران آب در منطقه به دغدغه و مشکلی بزرگ تبدیل شده است، گفت: بحران آب می تواند امنیت منطقه را تحت تاثیر قرار دهد.

اسماعیل حیدری آزاد با تقدیر از زحمات مسوولان امور آب و آب و فاضلاب شهری و روستایی در حل مشکلات خط شهرک ساحلی و آچاچی در محدوده شهر میانه و اصلاح و توسعه خط راه آهن در داخل محدوده شهر، پیمان سپاری اصلاح خط راه آهن و خط 500 اندیشه به خط 160 پادگان افزود: در این حوزه ها با مشکلاتی روبرو هستیم که فقط با وحدت و همبستگی قابل حل خواهد بود.

وی بر لزوم توسعه خط 400 از راه آهن تا ایستگاه پمپاژ تاکید کرد و گفت: لزوم اصلاح خروجی مخزن قدیم به طول 500 متر از ضروریات است.

حیدری آزاد همچنین خواستار اصلاح و بازسازی 25 کیلومتر خط آب میانه و شهرهای تابعه و لزوم افزایش تعمیر و مرمت خطوط و تامین پیمانکار مربوطه در این وضعیت با توجه به کاهش امکان بهره وری و خدمات دهی مناسب به مردم شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۲/۱۹ ۱۲:۲۳
اب میانه مشکل نداره درست برنامه ریزی نمیشه
۹۳/۱۲/۱۸ ۲۱:۵۵
با تشکر از کلیه مسئولینی که در راستای عمران و آبادانی شهرمان قدم بر میدارن و خبر شادی آوری که دکتر مددی در رابطه با جذب اعتبار 14 میلیارد ریالی برای حل مشکل فاضلاب راه آهن اختصاص داده شده که سبب خوشحالیمان شد که واقعا مردم این منطقه در عذاب بودند من خود از نزدیک مخصوصا در فصل تابستان شاهد تاثیر بسیار منفی این موضوع بر کیفیت زندگی ساکنین این منطقه از میانه بودم.
۹۳/۱۲/۱۸ ۱۹:۰۹
چه شد 20 میلیارد تومان به 15 میلیارد کاهش یافت؟! خوف اینست آن مبلغ باقی مانده هیج نتیجه ای برای آبرسانی نداشته باشد!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز