کد خبر: ۳۸۵۳۸
۱۳۵۰ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

مدال طلای اصغر عزیزی در مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی آسیا – چین تایپه

۱۳۹۴/۱/۲۸
۱۹:۰۶

اولین دوره مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی آسیا با کسب 5 مدال رنگارنگ توسط نمایندگان کشورمان به پایان رسید و تیم ملی ایران در میان کشورهای حاضر در رقابتها بهترین عملکرد را به نام خود ثبت کرد.

تصویر صدای میانهبه گزارش صدای میانه به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، اولین دوره مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی آسیا (G4) امروز (جمعه) به میزبانی چین تایپه و در سالن "دانشگاه تایپه" برگزار شد که در پایان هر 5 نماینده کشورمان موفق به کسب مدال شدند تا تیم ملی ایران بهترین عملکرد این دوره از مسابقات را از آن خود کند.

باتوجه به اینکه پاراتکواندو از سال 2020 به پارالمپیک اضافه شده است، این دوره از مسابقات 40 امتیازی (گرید 4) بود و امتیاز آن در رنکینگ پارالمپیکی هوگوپوشان کشورها لحاظ شد. همچنین کشورهای سایر قاره ها نیز مجاز به حضور بودند اما گرید مسابقات برای این ورزشکاران، 2 محاسبه شد. ضمن اینکه کاپ تیمی به کشورها تعلق نگرفت و تنها مدال آوران هر بخش معرفی شدند.

تیم ملی پاراتکواندوی کشورمان که با 6 هوگوپوش راهی چین تایپه شده بود، در پایان کلاس بندی، 5 هوگوپوش بودند که مجوز حضور در مسابقات را دریافت کردند و حامد حق شناس در کلاسبندی این رقابتها جای نگرفت.

بدین ترتیب شاگردان حسین مدانلو با ترکیب سعید صادقیان پور و احمد نریمانی در وزن 61- کیلوگرم (کلاس 42)، مهدی پوررهنما و محمود جعفرزاده در وزن 75- کیلوگرم (کلاس 44) و اصغر عزیزی در وزن 75+ کیلوگرم (کلاس 44) در چین تایپه بر روی شیاپ چانگ رفتند که در پایان موفق به کسب 2 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز شدند.

مهدی پوررهنما با شکست محمود جعفرزاده در راند طلایی و نماینده امارات (20 بر یک) طلایی شد، اصغر عزیزی نیز با غلبه بر تکواندوکاران ازبکستان (9-2) و 2 نماینده از آمریکا (3-صفر و 15-12) با شایستگی بر سکوی نخست ایستاد، سعید صادقیان پور با پیروزی مقابل قزاقستان (12-صفر) و احمد نریمانی (7-1) راهی فینال شد اما در این مرحله، 16 بر 14 نتیجه را به مغولستان واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد. احمد نریمانی و محمود جعفرزاده نیز بر سکوی سوم ایستادند و مدال برنز را به گردن آویختند.

همچنین محمود جعفرزاده که در وزن 75- کیلوگرم و در کلاس 42 نیز مجوز مبارزه داشت به دلیل عدم حضور شرکت کننده و طبق قوانین؛ 40 امتیاز این رده را نیز به رنکینگ پاراتکواندویی خود اضافه کرد.

این رقابتها برای هوگوپوشان قاره آسیا؛ دارای گرید 4 بود و به نفرات اول 40 امتیاز، نفرات دوم 24 امتیاز و نفرات سوم 14.40 امتیاز در راه کسب سهمیه پارالمپیک 2020 تعلق گرفت. نفرات اول تا سوم سایر قاره ها نیز به ترتیب 20، 12 و 7.20 امتیاز بدست آوردند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱/۲۹ ۱۰:۳۶
عرض تبریک خدمت دوست بزرگوارمان آقای اصغرعزیزی
ضمن عرض تبریک به قهرمان ارزنده شهرمان آقای اصغر عزیزی که پیش از این نشان طلای جهانی را دو بار به دست آورده است ، برایشان آرزوی موفقیت های بیشتر داریم.

اخبار روز