کد خبر: ۳۹۱۵۶
۱۳۲۱ بازدید
۴ دیدگاه (۳ تایید شده)

گفتگو با فرزانه عسگری، بانوی ملی پوش تیر و کمان معلولان ؛

توانمندی‌هایم را با ورزش شناختم

۱۳۹۴/۲/۷
۱۰:۴۱

فرزانه عسگری، بانوی ملی پوش تیم تیر و کمان معلولان، ورزش را ابزاری دانسته که وی را با توانایی هایش آشنا کرده است.

به گزارش صدای میانه ،  بانوی ملی پوش تیم تیر و کمان معلولان با پایان یافتن اولین مرحله از تمرینات تیم ملی در سال جدید گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولان پیرامون شرایط این اردو و آمادگی خود انجام داده است.

عسگری در خصوص روی آوردن به رشته تیر و کمان گفت: سال ۸۶ از طریق بهزیستی شهرستان میانه، به همراه تعدادی از ورزشکاران ناشنوا به هیات تیر و کمان معرفی شدیم و شروع فعالیتم در این رشته از این هیات است.

بانوی کماندار تیم ملی در ادامه گفت: از ابتدا تا سه سال در رشته ریکرو فعالیت می‌کردم و به عنوان نایب قهرمانی استان هم دست یافتم، سپس در مسابقات قهرمانی کشور جانبازان و معلولان از طریق آقای کهتری تشویق شدم تغییر رشته بدهم و پس از آن در کامپوند فعالیتم را ادامه دادم و در مسابقاتی که سال ۹۰ در فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار شد به عنوان نایب قهرمانی دست یافتم.

وی با اشاره به اولین اعزام برون مرزی به همراه تیم ملی افزود: سال ۹۲ برای اولین بار در اعزام برون مرزی با تیم ملی حضور داشتم و در مسابقات جهانی تایلند ۲۰۱۴ تا مرحله یک هشتم نیز پیش رفتم و در شمار هشت نفر اول قرار گرفتم که این دستاورد برای من با توجه به اولین تجربه برون مرزی بسیار حائز اهمیت و یک نقطه عطف بود.

وی پیرامون مسابقات پاراآسیایی اینچئون گفت: برای حضور در ترکیب تیم ملی در بازی های پاراآسیایی، موفق به کسب حد نصاب لازم نشدم اما در مسابقات رکوردگیری تیم ملی که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد، توانستم با بهبود رکوردهایم به عنوان یکی از مدعوین تیم ملی به تمرینات راه یابم.

ملی پوش تیم تیروکمان در ادامه افزود: من علاوه بر اینکه به عنوان یک ورزشکار در این رشته فعالیت دارم، مربیگری نیز می کنم و در محل سکونتم مربی هیات تیر و کمان نیز هستم. این پیشرفت در تیر و کمان و علاقه برای ادامه دادن مسیر را مدیون خانواده ام هستم که از من حمایت کردند و کمک کردند تا در این رشته پیشرفت کنم.

فرزانه عسگری ملی پوش تیروکمان معلولان

بانوی ملی پوش تیم تیر و کمان در پایان تصریح کرد: آرزو می‌کنم بتوانم در مسابقات پیش رو سهمیه پارالمپیک را به دست بیاورم و نتیجه زحمات این سال‌ها را بگیرم و آرزو می کنم شرایط به گونه‌ای پیش رود که افراد علاقمند به خاطر کمبود امکانات و نبود تجهیزات از فعالیت در رشته تیر و کمان بازنمانند.

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۲/۷ ۲۳:۲۵
به بانوی ورزشکار خانم عسگری خسته نباشید وخدا قوت می گویم
۹۴/۲/۷ ۱۴:۱۶
به امید کسب سهمیه پارالمپیک توسط خانم عسگری .
براي اين بانوي بزرگوار ارزوي موفقيت داريم

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز