کد خبر: ۴۰۶۷۲
۸۰۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

همزمان با شهرستان های استان ، سینمای دیجیتال میانه افتتاح شد

۱۳۹۴/۲/۳۰
۱۵:۴۱

به گزارش صدای میانه به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این آیین افتتاح که به صورت نمادین در شهرستان شبستر برگزار شد با اشاره به اینکه طرح ایجاد 10 سینمای دیجیتال در سطح استان از اولویت‌های این اداره کل بوده است، گفت: برخورداری یکسان از خدمات حوزه فرهنگ و هنر برای اقشار مختلف مردم در سراسر استان از مهمترین رویکردهای این اداره کل بوده و طرح ایجاد سینماهای دیجیتال در 10 شهرستان نیز بر همین اساس برنامه‌ریزی شده است.

علی‌اکبر صفی‌پور بیان کرد: امروز همزمان با سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به استان در پنج شهرستان به طور همزمان پنج سینمای دیجیتال افتتاح شد که آیین نمادین آن در شهرستان شبستر و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وی شهرستان شبستر را دارای قابلیت‌های بالقوه در حوزه فرهنگ و هنر و ادب برشمرد و گفت: طرح بزرگداشت مفاخر آذربایجان در این شهرستان نیز با دستور مقام عالی وزارت اجرا خواهد شد و براساس دستور ایشان همایش بین‌المللی بزرگداشت شیخ محمود شبستری در اولویت برنامه‌های اداره کل خواهد بود.

صفی‌پور برگزاری آیین بزرگداشت عاشیق قشم را از دیگر برنامه‌های موثر در این شهرستان عنوان کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به آذربایجان شرقی سفر کرده و حضور در آیین افتتاح پنج سینمای دیجیتال در سطح استان و آیین افتتاح بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان از جمله مهمترین رویدادهای این سفر محسوب می‌شود.

براساس این گزارش بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان با هدف رشد و تعالی فرهنگی جامعه و بسط و توسعه پیام و فرهنگ انقلاب اسلامی در جامعه جهانی و توسعه هویت اسلامی ایرانی و توجه به نقش و جایگاه بی‌بدیل فرهنگ و زبان محلی و منطقه‌ای در انسجام ملی و برای اصول مندرج در قانون اساسی به ویژه فصول دوم و سوم و تحقیق و پژوهش و ترویج مطالعه در زمینه فرهنگ، زبان، ادبیات و تاریخ آذربایجان، تاسیس شده است.

سینماهای دیجیتال نیز در شهرستان‌های مرند، میانه، مراغه، بناب و شبستر افتتاح می‌شوند و آیین نمادین آن در شهرستان شبستر برگزار شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز