کد خبر: ۴۳۱۳
۷۳۲ بازدید
۰ دیدگاه

کتابخانه‌های آذرشهر جوابگوی شهرستان نیستند

۹۰/۶/۲۷
۲۰:۱۴

 

خبرگزاری فارس: فرماندار آذرشهر با انتقاد از وضعیت کتابخانه‌های این شهرستان گفت: وضعیت کتابخانه‌های آذرشهر جوابگوی سطح فرهنگ این شهرستان نیستند.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اسماعیل آذریان عصر امروز در جلسه شورای نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی از ضرورت توسعه فضای کتابخانه‌ای در آذرشهر خبر داد.
وی اظهار داشت: این شهر دارای 9 باب کتابخانه است که این کتابخانه‌ها در نقاط مختلف این شهرستان وجود دارند.
فرماندار آذرشهر افزود: مساحت کل کتابخانه‌های این شهرستان 12هزار متر مربع است که 3 هزار متر مربع زیربنای این کتابخانه‌ها است که به ازای هر 100 نفر 3.6 فضای کتابخانه‌ای است.
وی یادآور شد: در کتابخانه اصلی این شهرستان بیش از 27 هزار جلد کتاب است که در روستاهای مختلف استان این کتابخانه‌ها فعال هستند.
آذریان تاکید کرد: این شهرستان دارای 75 هزار نفر باسواد است که با توجه به این تعداد افراد کتابخانه‌های استان جوابگو نیست.
وی اظهار داشت: استقبال از نمایشگاه‌های کتاب در آذرشهر مناسب بوده و بخش‌های مختلف اقدام به برگزاری این کتابخانه‌ها می‌کند.
آذریان از احداث کتابخانه جدید  در روستاهای تابع این شهرستان خبر داد و گفت: این کتابخانه با اعتبار 580میلیون ریال در حال احداث است.
فرماندار آذرشهر گفت:  122هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های این شهرستان نگهداری می‌شود و  در زمینه مراجعان نیز شاهد افزایش مراجعان بودیم و بیش از 40 هزار نفر مراجعه کننده  در مدت شش ماه نخست  سال داشته‌ایم.
وی گفت: افزایش کتب جدید، برپایی جلسات کتابخانه‌داران و نیز اختصاص منابع بیشتر به بخش کتاب از فعالیت‌های بخش کتابخانه‌ای این شهرستان است.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز