کد خبر: ۴۴۰۴
۱۶۱۶ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

36 روستاي آذربايجان شرقي تبديل به شهر مي شود

۱۳۹۰/۷/۱۱
۱۷:۱۷

رئيس شوراي اسلامي آذربايجان شرقي اظهار داشت: به زودي 36 روستا در استان به شهر تبديل مي شوند.

محمدحسين منافي روز دوشنبه در بازديد از غرفه ايرنا در نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري هاي تبريز به خبرنگار اين خبرگزار گفت: تعداد 36 روستا در استان براي تبديل شدن به شهر واجد شرايط تشخيص داده شده و از طريق استانداري آذربايجان شرقي براي طي شدن مراحي قانوني به وزارت كشور پيشنهاد شد كه دو مورد از تحقق يافته است.
وي افزود: بر اساس ارزيابي تيم سنجشي كه به بررسي عملكرد شوراهاي استان ها پرداختند، شوراهاي آذربايجان شرقي رتبه نخست را از جهات مختلف از جمله عدم انحراف از قانون، عدم انحلال شوراها، فعاليت هاي دبيرخانه اي و فعاليت هاي فرهنگي در سطح كشور از آن خود كردند.
وي در خصوص نمايشگاه كتاب تبريز نيز گفت: امسال حضور انتشارات مختلف و محافل علمي در اين نمايشگاه افزايش يافته ولي هنوز هم كمبود كتاب هاي تخصصي احساس مي شود.
وي ادامه داد: شوراهاي استان با هماهنگي شهرداري ها در نظر دارد نمايشگاه هاي دائمي كتاب را در پارك هاي عمومي بر پا كند.
وي اضافه كرد: اجراي اين طرح در شهرستان مختلف تاكنون نتايج مثبت فراواني در پي داشته است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۰/۷/۱۱ ۱۲:۲۱
آقای خلفاپور در مصاحبه ای که با صدای میانه داشتند ، گفتند که پیگیر تبدیل دو روستای آچاچی و صومعه (از بخش ترکمنچای)به شهر هستند ، از ایشان بارها تقاضا شده و این بار هم بهترین موقع و فرصت هست تا درخواست بحق مردم این روستاها توسط ایشان به گوش مسئولین ذیربط برسد .
متن مصاحبه با فرماندار:

http://www.vom.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=4248:1390-06-08-17-41-09&catid=1:1390-05-18-09-06-38&Itemid=19

اخبار روز