کد خبر: ۴۴۰۵
۱۷۸۴ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

قدمت 7هزارساله کاغذکنان نباید به فراموشی سپرده شود

۱۳۹۰/۷/۱۱
۱۷:۲۴

نماینده مردم میانه در مجلس گفت: کاغذکنان شهرستان میانه با 7 هزار سال قدمت و تمدن بشری نباید به فراموشی سپرده شود.

 گزارش خبرگزاری فارس از میانه، محمدرضا حاجی‌اصغری ظهر امروز در نشستی با اهالی «قره‌بلاغ» از توابع بخش کاغذکنان شهرستان میانه اظهار داشت: تا چند سال پیش ما مشکل آب آشامیدنی داشتیم اما امروز عمیق‌ترین چاه آب مشروب استان در «قره‌بلاغ» به ثمر رسیده و مشکل آب حل شده است.
وی گفت: امید می‌رود که در بخش گازرسانی هم بتوانیم به به حد مطلوب دست یافته و اقتصاد منطقه را با تامین تمام زیرساخت‌ها رونق دهیم.
نماینده مردم میانه در مجلس در ادامه با اشاره به اینکه نباید فراموش کنیم که کاغذکنان با 7 هزار سال قدمت و تمدن بشری از مهم‌ترین بخش‌های تاریخی شهرستان محسوب می‌شود، افزود: کاغذکنان بزرگ‌ترین گمرک تجاری اقتصادی به شمار می‌رفت و پایگاه اقتصادی منطقه در کنار جاده ابریشم بود که در این راستا امیدواریم با مدیریت صحیح با تامین آب، گازرسانی و زیرساخت‌های دیگر در منطقه شاهد رونق اقتصادی در این منطقه باشیم.
حاجی‌اصغری با اشاره به اینکه در دهه کرامت واقع شده‌ایم، افزود: در سایه فرزندان تربیت شده اسلامی و با خون هزاران شهید این انقلاب باید اسلام ناب محمدی به ثمر برسد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، عزم عمومی را ضرورت مهم توسعه و آبادانی شهرستان خوانده و افزود: مسئولان منطقه باید با همکاری و همیاری‌های لازم در تلاش شبانه‌روزی بخش کاغذکنان را به جایگاه اصلی خود برسانند.
وی اضافه کرد: دفاع دیروز ما در صحنه هشت سال جنگ تحمیلی بود و دفاع امروز ما در صحنه‌های اقتصادی است و در این صحنه چنان باید بدرخشیم تا دشمن توان هرگونه ایستادگی در برابر ما را از دست بدهد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۰/۷/۱۴ ۰۵:۵۱
ای کاش قبل از همه چیز یه فکری به حال وضعیت اسفناک درمانگاه آقکند میکردید تا اول میتونستیم سالم بمونیم بعد کاغذکنانو آباد ممیکردیم.

اخبار روز