کد خبر: ۴۷۵۹
۱۴۶۳ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

دولت از قانون منع واردات میوه تخطی کرده است

۱۳۹۰/۹/۸
۱۸:۳۲

 

 

 

عضو کمسیون کشاورزی مجلس از تخطی دولت و به خصوص وزارت جهاد کشاورزی به‌عنوان متولی اصلی از قانون منع واردات میوه خبرداد.

 

خبرگزاری فارس: دولت از قانون منع واردات میوه تخطی کرده است

محمدرضا حاجی‌اصغری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: بررسی وضعیت واردات میوه به کشور و تخطی دولت در این خصوص در قالب قانون آیین‌نامه داخلی ماده 233 امروز در دستور کار کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی قرار گرفت.
وی افزود: از آنجا که اگر رئیس جمهور، وزیر یا معاونان وزیر در اجرای قانون کوتاهی کرده یا استنکاف از قانون صورت گرفته باشد، کمیسیون مربوطه یا 15 نفر از نمایندگان می‌توانند پیگیر ماجرا باشند، این جلسه از ساعت 12 تا 16 با حضور وزیر جهاد کشاورزی، قائم‌مقام وزیر صنعت و تجارت، معاون وزیر در امر توسعه توسعه و تجارت همچنین رئیس کل گمرگ ایران تشکیل شد.
نماینده مردم میانه در مجلس گفت: چون در بحث واردات بی‌رویه میوه به کشور نقض قانون شده بود از مسئولان خواستیم در این جلسه کمیسیون حاضر شده و به ایرادات وارده پاسخ بدهند.
وی تصریح کرد: در این خصوص مشخص شد که برخلاف قوانین سنواتی و ماده 16 قانون افزایش بهره‌وری همچنین برخلاف بند «ب» ماده 145 قانون برنامه پنجم توسعه عمل شده است.
حاجی‌اصغری افزود: گردش کاری در این زمینه صورت گرفته و کمیسیون در راستای اجرایی شدن قانون 233 گام برداشته که پس از این جلسه با توجه به نتایجی که به دست آمده، مشخص شد دولت در اجرای قانون قصور کرده و برای احراز رای، این امر در صحنه علنی مطرح شده و در رای پیگیری قضایی خواهد شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۰/۹/۹ ۰۳:۴۹
آقای نماینده تا شما دست بکار شوید بازار پر از میوه وارداتی شده و در نهایت هم هیچ کاری از دست شما بر نمی آید.

اخبار روز