کد خبر: ۴۷۷۱
۱۰۶۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

عزاداری پایوران سپاه میانه در چهارمین روز از ماه محرم

۱۳۹۰/۹/۱۱
۲۳:۰۰

 

 

 

مراسم عزاداری اباعبدا... الحسین (ع) در چهارمین روز از ماه محرم با زیارت عاشورا شروع و با سینه زنی و عزاداری با مداحی و روضه خوانی حاج تقی خاتمی برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این مراسم مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه میانه، علل قیام اباعبدا... (ع) و حادثه عظیم عاشورا را تشریح نموده و گفت: دلیل و فلسفه نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) بر پایه آیات قرآنی است و آن حضرت در طول ده روزه قیام 352 آیه قرآن را در خطبه هایشان استفاده کرده اند.

حجت الاسلام تقوی آزاد با اشاره به انحرافات دین پس از رحلت پیامبر (ص) و روی کار آمدن افراد ظاهرساز و افزایش مادیگرایی خاطر نشان کرد: ریشه عاشورا در پیمان سقیفه است، پس از غصب خلافت دو دیدگاه مادی و بینش الهی در اسلام میان مسلمانان بوجود آمد، در دیدگاه اول گروهی اسلام را برای منافع شخص و مادی خود می خواستند و هرجا با منافعشان مغایر بود، ارزشها را زیر پا گذاشته و ضد ارزشها را توجیه می کردند. اما دیدگاه دوم بینش الهی بود که این گروه معتقد بودند برای حفظ دین و عزت دین باید جان و مال را فدا کرد، مسلمانان گروه اول سعی می کردند امام را از قیام منصرف کنند حتی نامه های اکثر کوفیان که عهدشان را شکستند با دیدگاه مادی بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز