کد خبر: ۴۷۸۳
۱۲۰۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ثبت نام نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي

۱۳۹۰/۹/۱۳
۱۸:۰۴
 

 

 

 

رییس ستاد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: نام نویسی از داوطبان نمایندگی این دوره از مجلس از سوم دی ماه آینده به مدت یك هفته شروع می شود.


پرویز آژیده روز شنبه در جلسه هماهنگی ستاد انتخابات استان افزود: بر اساس قانون انتخابات، ثبت نام از تمام افراد متقاضی برای نمایندگی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری ها و ستادهای انتخاباتی مستقر در استانداری ها و وزارت كشور صورت خواهد گرفت.

وی گفت: مهلت ثبت نام فقط یك هفته بوده و تمدید آن ممكن نیست و بر همین اساس باید كسانی كه قصد داوطلبی در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، در مهلت مقرر نسبت به نام نویسی خود اقدام كنند.

آژیده، با تاكید بر اهمیت این دوره از انتخابات، گفت: این دوره از انتخابات مجلس به دلیل تحولات سیاسی منطقه و مسایلی داخلی از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید همه مسوولان و دست اندركاران جریان برگزاری انتخابات و همچنین مردم همیشه در صحنه، كمك نمایند این صحنه سیاسی به بهترین شكل ممكن رقم بخورد.

وی اظهاركرد: روند اجرای مقدمات انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی توسط ستاد استانی آرام و سالم بوده و تمام برنامه ها به طور منظم پیش می رود و در این زمینه تمام تلاش مجریان، حضور حداكثری و برگزاری سالم انتخابات می باشد.

آژیده یاد آورشد: ستاد استانی، از مدت ها قبل فعالیت های مقدماتی خود را شروع كرده و هم اكنون در تمام شهرستان های 20 گانه استان، ستادها با كمیته های هفت گانه فعال شده و به طور مرتب جلسات خود را برگزار می كنند.

وی افزود: كمیته اجرایی، فنی و فناوری، اطلاع رسانی، آموزش، پشتیبانی و تداركات، امنیتی و انتظامی، حقوقی و حفاظت جزو كمیته های هفت گانه ستاد استانی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است كه هر كدام به تدریج و بر اساس تقویم ابلاغی وزارت كشور، فعال شده اند.

آژیده گفت: هیچ گونه دغدغه ای دررابطه با فراهم سازی تمهیدات برای برگزاری انتخابات باشكوه و پرشور در آذربایجان شرقی اعم از شهرها و روستاها وجود ندارد.

در این جلسه همچنین مسئولین کمیته های مختلف ستاد ضمن بیان اهم اقدامات خود، برنامه های کمیته های مربوطه را تشریح و بررسی کردند.

انجام نظرسنجی، برپایی همایش های عمومی و تخصصی، برگزاری نشستهای مشترک با هیئت های نظارت استان و شهرستان ها، و نحوه تجهیز سخت افزاری حوزه های رای گیری از جمله تصمیمات اتخاذ شده در جلسه ستاد انتخابات استان بود.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و 600 هزار نفر جمعیت و 20 شهرستان و 13 حوزه انتخابیه صاحب 19 كرسی در مجلس شورای اسلامی است.

نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوازدهم اسفند ماه امسال برگزار می شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز