کد خبر: ۵۰۸۸
۱۱۶۴ بازدید
۴ دیدگاه

حاجی اصغری:

اقتصاد ایران باید بر پایه کشاورزی باشد

۹۰/۱۰/۲۲
۲۳:۲۶عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: افراد سودجو و دلالهایی که از روند مناسب بازار تولید، متضرر شده‌‌اند و سودهای کلان خود را از دست می‌دهند، مانع از آرامش بازار می‌شوند.
سید محمدرضا حاجی‌اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تولید در بخش کشاورزی، زنجیره‌ای است اظهار کرد:‌ با توجه به بازار خراب تخم‌مرغ در دوسال پیش، امروز شاهد هستیم که تولید تخم‌مرغ در کشور، به اندازه‌ای نیست که بتواند پاسخگوی نیازهای داخلی باشد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بعد از تخم‌مرغ، مشکلات گریبانگیر مرغداران و گاوداریها شد، ادامه داد: اکنون گاوهای گوشتی که در گاوداریها کشتار می‌شوند از دسته نژادهایی هستند که از آنها باید، در چرخه تولید استفاده کرد نه مصرف ‌ و در هیچ کجای دنیا کشتار نمی‌شوند.
وی در ادامه افزود: بدلیل مشکلات زیاد دامداران و اینکه این گاوهای گوشتی برای آنها مقرون به صرفه نیست، دامپروران مجبور به کشتار آنها می‌شوند که در نتیجه آن، شاهد مشکلاتی هستیم که در تولید گوشت قرمز رخ داده است.
حاجی‌اصغری با بیان این که بدنبال عدم رعایت قوانین قطعاً روند مشکلات، در اصناف دیگر نیز ادامه دارد، افزود: اکنون بحث پنبه‌کاران استان گلستان مطرح است، با این روند باید منتظر باشیم بزودی مشکلات مرکبات‌کاران، گندم‌کاران و سیب‌زمینی‌کاران استان‌های دیگر مطرح شود.
نماینده مردم میانه در مجلس هشتم، ادامه داد: باید با تصمیم‌گیری برای همیشه مانند بسیاری از کشورها که اقتصاد آنها بر پایه کشاورزی است و یا اقتصاد کشاورزی آنها دانش بنیان است، تعرفه‌ها را عملیاتی کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این مطلب که ظرفیت قانون افزایش یافته، تشکل‌ها و تولیدکننده‌ها نیز توانمند شده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۶۰هزار مهندس کشاورزی، عضو شورای مرکزی نظام مهندسی کشور هستند، در واقع چرخه تولید مشکلی ندارد، اما افراد سودجو و دلالهایی که از روند مناسب بازار تولید، متضرر شده و سودهای کلان خود را از دست می‌دهند، مانع از آرامش بازار می‌شوند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۰/۱۰/۲۴ ۱۱:۵۶
:oops:
۹۰/۱۰/۲۴ ۱۱:۵۵
واسه همین است است که کشاورزا و دامدارا از بدهیهای که بالا آوردن دارن کارشونو تعطیل میکنن
۹۰/۱۰/۲۴ ۰۹:۰۰
یه کلمه از ...

اخبار روز