کد خبر: ۵۱۶۴
۹۱۶ بازدید
۰ دیدگاه

اسدی:

احراز صلاحیت مجدد محتمل است

۹۰/۱۱/۵
۱۷:۱۶عباسعلی اسدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: افراد رد صلاحیت شده فوق، به شرطی كه بتوانند مدارك و مستندات قابل قبول و متقنی را به شورای نگهبان ارایه دهند، احتمال اینكه صلاحیت آنها مورد تایید قرار بگیرد، وجود دارد.

وی گفت: كسانی كه صلاحیت آنها توسط هیات نظارت استان رد شده و یا به دلیل عدم احراز، در حال حاضر مجاز به حضور در انتخابات نیستند، درصورت شكایت و با بررسی مجدد، می توانند برای نمایندگی دوره نهم مجلس داوطلب نهایی شوند.

به گفته اسدی، با اتمام فرصت بررسی شكایات داوطلبان نمایندگی مجلس در استان، صلاحیت 136 نفر در این استان تایید شد.

وی اظهاركرد: هیات نظارت استان با بررسی تمام پرونده های 278 نفر از ثبت نام كنندگان در هیات اجرایی كه از طریق مركز به این هیات ارسال شده بود، با صلاحیت افراد فوق برای نمایندگی در مجلس آینده موافقت كرد.

اسدی افزود: از میان افرادی كه پرونده های آنها مورد بررسی هیات نظارت استان قرار گرفت، 58 نفر رد صلاحیت شده و 84 نفر نیز به دلیل عدم احراز نمی توانند در انتخابات آینده به عنوان داوطلب شركت كنند.

اسدی، با بیان اینكه اسامی رد صلاحیت شده ها و عدم احرازها بلافاصله به فرمانداری های حوزه های انتخابیه استان ارسال شده است، گفت: افرادی كه نسبت به این موارد شكایت دارند تا امروز می توانستند مراتب اعتراض خود را به دفتر هیات نظارت استان ارسال نمایند.

وی ادامه داد: شكایات افراد معترض به تهران منعكس و شورای نگهبان تا 20 بهمن ماه جاری فرصت رسیدگی به این شكایات را خواهد داشت.

به گفته رییس هیات نظارت آذربایجان شرقی، پاسخ شكایات داوطلبان معترض از طریق مركز به اطلاع آنها خواهد رسید.

اسدی گفت: لیست نهایی افراد داوطلب برای نمایندگی مجلس نهم، دوم اسفند ماه آینده اعلام می شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز