کد خبر: ۵۱۷۵
۷۲۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

وضعیت اجرای مصوبات سفرهای استانی در میانه

۱۳۹۰/۱۱/۷
۱۷:۴۰میانه، تبریز- سفرهای استانی هیات دولت كه ابتكار دولت نهم بوده زمینه ای را فراهم كرد تا مسوولان ارشد اجرایی كشور با حضور در مراكز استان ها و شهرستان ها مشكلات و كمبودها را از نزدیك لمس و برای رفع آنها تصمیمات كاربردی اتخاذ كنند.

به گزارش ایرنا،‌ در سه دوره سفر استانی هیات دولت به آذربایجان شرقی شخص رییس جمهور و یا وزرا علاوه بر حضور در تبریز به دیگر شهرستان های استان نیز سفر كرده و در جریان مشكلات آنها قرار گرفتند.

همچنین در جلسات هیات دولت مشكلات تمام شهرستان ها احصا و برای رفع آنها مصوبه هایی به تصویب رسید.1390/11/07 - 09:28

سفر اول هیات دولت به استان آذربایجان شرقی برای شهرستان میانه 47 مصوبه، سفر دوم 46 مصوبه و سفر سوم 43 مصوبه در پی داشت.

*** دور اول سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت به آذربایجان شرقی ***

بر اساس پیگیری های ایرنا، مطابق مصوبات سفر اول در خصوص شهرستان میانه،‌ عملیات بازسازی بیمارستان امام خمینی (ره ) این شهرستان در سال 1389 با دو میلیارد ریال اعتبار آغاز و در سال جاری نیز 13میلیارد ریال برای تكمیل آن در اختیار پیمانكار قرار گرفته است.

همچنین فاز اول چهار خطه كردن محور میانه - سرچم به طول 5/11 كیلومتر با 113میلیارد ریال اعتبار آغاز شده، تصفیه خانه های فاضلاب شهرك صنعتی میانه در حال اجرا بوده و یك واحد 800 هزار تنی فولاد خام در میانه احداث شده است.

دانشكده فنی - مهندسی میانه به بهره برداری رسیده و در سال جاری دانشجو پذیرفته است.

منطقه گردشگری كندوان با 90 درصد پیشرفت فیزیكی درحال احداث بوده و شش واحد پانسیون پزشكان به بهره برداری رسیده و شش واحد نیز در حال تكمیل و است.

همچنین از مصوبات سفر اول، عملیات زیربنایی شهرك صنعتی كاغذكنان و آتش نشانی شماره سه میانه تكمیل و به بهره برداری رسیده است.

احداث 123 واحد مسكن روستایی در سال 85، گازرسانی به 57 روستای این شهرستان، احداث دو باب سالن ورزشی و تخریب و بازسازی 16مدرسه با 93 كلاس درس از دیگر مصوبات این سفر بود كه به طور كامل اجرایی شده است.

انتقال اتصال زاغه مهمات میانه به بیرون از شهر نیز بعد از تكمیل شدن زاغه مهمات آچاچی اقدام خواهد شد.

با این شرح درمجموع 85 درصد مصوبات سفر اول دولت به استان در خصوص میانه اقدام شده و 15 درصد آن در دست اقدام است.

*** دور دوم سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت به آذربایجان شرقی ***

پیگیری های ایرنا نشان می دهد براساس مصوبات سفر دوم، احداث شهرك صنعتی تركمانچای در حال اقدام بوده و سالن ورزشی دو هزار و 500 نفری نیز در حال پیگیری است.

سالن ورزشی چند منظوره كارگران با شش میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسیده، استخر سرپوشیده كارگران میانه با پیشرفت 45 درصد و باشگاه باستانی این شهرستان با پیشرفت فیزیكی40 درصد در حال اجرا بوده و همچنین اعتبار لازم برای تكمیل سالن ورزشی سبز- ارباط میانه و ایجاد مركز بهداشتی درمانی تركمانچای- گوندوغدی از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

براساس مصوبات این سفر، همچنین دو باب پایگاه امداد و نجات جاده ای ترك - میانه - میاندوآب احداث شده و گازرسانی به 14 روستای این شهرستان نیز انجام شده است.

این گزارش حاكی از آن است كه 67 درصد مصوبات سفر دوم دولت به استان در شهرستان میانه اقدام شده، 17 درصد در دست اقدام بوده و 15 درصد در دست پیگیری است.

*** سفر سوم رییس جمهور و اعضای هیات دولت به آذربایجان شرقی ***

بر اساس مصوبات سفر سوم نیز یكهزار و 930 واحد مسكونی روستایی در میانه نوسازی وبهسازی شده، ‌دو دستگاه آمبولانس برای شبكه یهداشت و درمان شهرستان تهیه شده و11 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتباربرای حذف نقاط حادثه خیز این شهرستان اختصاص یافته است.

همچنین برای آسفالت راه اصلی این شهرستان 9 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و دو میلیارد و 195 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

راه میانه - میاندوآب نیز بر اساس مصوبات سفر سوم در حوزه میانه، تا طوق تكمیل شده است.

از دیگر ثمرات سفر سوم هیات دولت به آذربایجان شرقی، ایجاد شبكه های آبیاری و زهكشی آیدوغموش در سال گذشته بود كه در مجموع 99میلیارد و 575 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ملی برای آن لحاظ شده است.

همچنین سه میلیارد ریال برای دانشكده فنی و مهندسی میانه اختصاص یافته و اعتبار لازم برای ساماندهی رودخانه ها،‌ تجهیز ستاد حوادث شهرستان و جمع آوری آب های سطحی و ساختمان بحران آتش نشانی میانه و ترك تامین شده است.

براساس این گزارش، 23 درصد مصوبات سفر سوم در شهرستان میانه اقدام شده، 26 درصد در دست اقدام بوده، 49 درصد در حال پیگیری می باشد و دو درصد اقدام نشده است.

فرماندار شهرستان میانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: از47 مصوبه ویژه این شهرستان در دور اول سفر هیات دولت به آذربایجان شرقی،‌ 40 مورد به طور كامل اقدام شده و هفت مورد در دست اقدام می باشد.

تقی خلفاپور افزود: همچنین از 46 مصوبه سفر دوم 31 مورد اقدام شده و هشت مورد در دست اقدام و هفت مورد در دست پیگیری است.

وی یادآور شد: دور سوم سفر دولت به استان نیز 43 مصوبه برای شهرستان میانه درپی داشت كه 10 مورد آن اقدام شده، 11 مورد در دست اقدام بوده و 21 مورد در حال پیگیری است.

خلفاپور گفت: در مجموع صد درصد مصوبات دور اول، ‌85 درصد مصوبات دور دوم و 49 درصد مصوبات دور سوم تحقق یافته (اقدام شده یا در دست اقدام) است.

گزارش از: رباب تیموری

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز