کد خبر: ۵۴۴۸۹
۹۰۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اتمام زیرسازی و آغاز روسازی پروژه راه‌آهن 130 کیلومتری میانه ـ تبریز

۱۳۹۴/۱۱/۱۱
۰۲:۱۰

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: طول پروژه راه‌آهن میانه - تبریز 130 کیلومتر بوده که زیرسازی 110 کیلومتر آن پایان یافته و 20 کیلومتر باقی مانده هم به زودی اتمام یافته و روسازی آن آغاز می‌شود.

به گزارش صدای میانه به نقل از فارس؛ محمدصادق پورمهدی امشب در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: برای احداث باند بتنی فرودگاه بین‌المللی تبریز میلیاردها تومان هزینه شده و در ایران دومین باند کشویی است که برای هواپیماهای پهن طراحی شده و باید قضیه سالن بین‌المللی فرودگاه را هم حل کنیم که با رخداد چند مورد فرود اضافی فرودگاه قفل می‌شود که این موضوع مناسب تبریز 2018 نیست.

وی بر لزوم احیای مجموعه صاحب‌الامر تاکید کرد و گفت: در این ارتباط توافق‌هایی با وزارت راه و شهرسازی انجام گرفته و لازم است حدود 70 مغازه خریداری شود تا جابه‌جایی‌ها تسریع یابد.

پورمهدی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای مردم پیش از اجرای پروژه‌های «میارمیار» و بلوک گلستان ابراز داشت: این طرح‌ها هرچه زودتر باید تعیین تکلیف شوند و شهرداری تبریز هم برای جابه‌جایی بخشی از بافت فرسوده و حاشیه‌نشین اقدام کند.

فرزین حق‌پرست مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: طرح جامع کندوان تصویب شده و بر اساس آن برای مرمت و بازسازی‌های مورد نیاز مجبور به اجرای قلع و قمع 9 مغازه توسط مالکان شدند.

وی با اشاره به ارسال پرونده موقت کندوان به یونسکو متذکر شد: اگر اقداماتی نظیر احداث پارکینگ برای مسافران، ایجاد بازارچه صنایع دستی، کف‌سازی و بهسازی روستای کندوان صورت نگیرد ثبت جهانی نیز تحقق نخواهد یافت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز