کد خبر: ۵۴۴۹۸
۱۰۸۲۲ بازدید
۷ دیدگاه (۷ تایید شده)

اسامی و مشخصات "شهدای زینبیه و ثارالله" میانه + تصاویر

۱۳۹۴/۱۱/۱۱
۲۰:۰۸
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۹/۲ ۱۰:۵۰

فلور عباسی تو لیست نیست بجاش دو بار شیخ‌الاسلامی رو زدین صفحه رو اصلاح کنید

۰۰/۹/۱۹ ۲۳:۲۵

سلام و درود خدا به خواهران شهید کوچک خودم وتمام شهدای اسلام ومیهن عزیزم ایران ، امید دارم که ما (ایران عزیز) را از دعای خود محرم نسازند که به خدای مهربان نزدیکترند .

۰۰/۷/۲۴ ۱۹:۳۱

خوشا یه حال شهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای بمباران دبیرستان زینبیه ودبستان ثارالله شهر میانه که مظلومیتشان زمینه ساز در هم پیچیدن حکومت ستمگر صدام شد.

۹۹/۹/۱۰ ۱۷:۲۲

یاد اون پنج شنبه که می افتم تنم میلرزه.دانش آموز دبستان ثارالله بودم.نوبت صبح دخترها بودند و بعداز ظهر پسران.پنج شنبه ها سه ساعت درس داشتیم و ما باید ساعت یازده و نیم در مدرسه حاضر میشدیم.وقتی کیفمو برداشتم و اماده رفتن شدم هنوز به دم در بیرون خانه نرسیده بودم که دنیا رو سرمون چرخید.فقط صدای بمب و دود و اتش.بعضی مردم بعد از بمب اران داشتن از شهر فرار میکردن.یادمه روبروی مدرسه زینبیه دست و پا و سر بود و بدنهای تکه تکه و خون.چندین سال طول کشید تا شرایط روحی من خوب بشه.واقعا به اندازه ای شهر بی دفاع بود که من خلبان هواپیما رو که مشکی هم بود دیدم.و واقعیتی که بیان نشد اینکه یکی از مسوولین مدرسه درب مدرسه رو بعد صدای آژیر قرمز بست و اجازه خروج بچه ها رو نداد.در حالی که پناهگاهی هم تو مدرسه نبود.باعث تعداد زیاد شهدا همین یک جلوگیری بی مورد بود.ولی بعدها ازش تقدیر هم شد.

۹۷/۱۲/۱۶ ۰۷:۳۱

ما مديون خون شهدا هستيم انشالله شرمنده آنها نباشيم.

۹۴/۱۱/۱۲ ۱۱:۲۷

معلوم نیست این جمله را کدامین دانش آموز نوشته است؟ و آنچه از ذهن او در لحظات نوشتن این جمله می گذشته چه بوده است؟

زخمی ها توسط نیرو های بهداری و مردم ،‌به بیمارستان میانه منتقل می شوند. بعضی از زخمی ها با پای خود، خون چکان خود را به بیمارستان رسانده اند . پدران و مادران میان جسد های افتاده در مدرسه ،به دنبال گلهای پرپرشان می گردند. بعضی جنازه ها چنان زخم برداشته یا سوخته اند که قابل شناسایی نیستند.

***

چهار هواپیمایی که ساعت 30/10 صبح 12 بهمن 65، شهر میانه را در وسط هدف مانیتور هایشان قرار دادند، می دانستند هم اکنون، افراد بی گناه شهر ، بی هیچ دفاعی،به دور از آمادگی و ایستادگی در مقابل حمله های نظامی، مشغول به زندگی خود هستند .

خوب میدانستند دانش آموزان در مدرسه ها هستند و مادران بچه های خردسال خود را شیر میدهند. زنان نان می پزند و کار های خانه را انجام می دهند و مردان برای یافتن لقمه ای نان در مغازه ها یا ادارات و مزرعه ها مشغول اند . خوب میدانستند ،‌اما هوس کشورگشایی و مغلوب کردن نظام اسلامی ایران ، چشمهای آنها را کور کرده بود.

همه معصومیت ها و مظلومیت ها و بی دفاعیها را ندیدند.

میانه را نقطه ای بر روی مانیتور و نقشه جغرافیایی فرض کردند و کوشیدند آن نقطه را حذف کنند.

اما حذف نشد. ازبین نرفت. این مردم به تعارفی انقلاب نکرده بود که با صرف هزینه ای و تحمل سختی ای آنرا رها کند. انگیزه ها عمیق تر شد و نفرتها ازحامیان کفر و الحاد افزونتر، میانه ازمیان نرفت ، بلکه در یادها ماند .

میانه سمبلی ازمقاومت مردمی ایران در برابر حمله های ناجوانمردانه صدام شد و جنایات دشمن بازتاب وسیع کشوری و بین المللی یافت.

maktabe-zeynabiye.blogfa.com

۹۴/۱۱/۱۱ ۲۳:۲۱

خدا سایه رحمت خود و دعای شهدا را نصیبمان کند.

اخبار روز