کد خبر: ۵۵۱۰۳
۱۰۹۱ بازدید
۴ دیدگاه (۰ تایید شده)

سخنرانی آیت‌الله مجتهد‌شبستری در جمع مردم شهرستان میانه

۱۳۹۴/۱۲/۲
۱۶:۰۲

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی حلاّل مشکلات است و به‌جای اینکه چشممان را به واردات محصولات خارجی بدوزیم باید به فکر رسیدن به اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید کشورمان باشیم.

به گزارش صدای میانه به نقل از تسنیم ، آیت‌الله محسن مجتهد‌شبستری در جمع مردم شهرستان میانه با اشاره به درجه والای حضرت فاطمه (س)، اظهار داشت:  این جایگاه تنها برای این نبود که ایشان دختر پیامبر (ص) بودند بلکه علاوه بر این، حضرت زهرا (س) همسر ولایت و مادر امامت هستند که هر کدام از این صفات بیانگر شخصیت والای این بانوی بزرگوار اسلام است.

وی به چهار زن بهشتی اشاره کرد و گفت: چهار زن بهشتی وجود دارد که حضرت خدیجه و فاطمه جز آنان هستند و این 4 تن به حافظ جان ولی الله مشهور شده‌اند.

امام جمعه تبریز، از حضرت خدیجه کبری (س) به عنوان حافظ جان پیامبر  یاد کرد و افزود: او نه تنها از لحاظ مالی بلکه به لحاظ جانی نیز پیامبر را مورد حمایت قرار داده بود.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه رفتار حضرت فاطمه (س) باید برای خانم‌ها حتی برای آقایان نیز الگو باشد، تصریح کرد: بدحجابی و مسائلی که در جامعه امروزی وجود دارد هیچ گونه مشابهتی با سیره حضرت زهرا (س) ندارد چراکه حضرت فاطمه (س) الگوی عفاف و حجاب برای دختران کشورمان است که باید از ایشان درس بگیرند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، به مسئله ولایت پرداخت و تاکید کرد: پایه‌های اسلام بر 5 اصل استوار است که مهم‌ترین این اصل‌ها، مسئله ولایت است لذا مسئله ولایت کلید احکام الهی می‌باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه اگر ولایت نباشد هیچ گونه عبادتی در پیشگاه خدا قبول نیست، اذعان داشت: اگر رهبری الهی نباشد مردم به راه‌های انحرافی قدم می‌گذارند که ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، برکات ولایت فقیه را لمس و درک کردیم.

شبستری با تاکید بر اینکه اگر امام راحل نبود انقلاب به ثمر نمی‌رسید، گفت: وجود با برکت امام و تدبیرات مدبرانه ایشان باعث نجات کشور از دست مستکبران شد و پایداری انقلاب تاکنون نیز به برکت وجود ولایت فقیه در کشور است.

وی ادامه داد: ما باید قدر این نعمت عظمی را بدانیم چراکه نعمت ولایت نعمتی والاست که اگر تا آخر عمر سجده شکر به جای آوریم بازهم نمی‌توانیم حق این نعمت را ادا کنیم.

امام جمعه تبریز، در ادامه به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی حلاّل همه‌ مشکلات است و به جای اینکه چشممان را به واردات محصولات خارجی بدوزیم باید به فکر رسیدن به اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید کشورمان باشیم.

وی اضافه کرد: اگر به رهنمودهای رهبری به خصوص به مسئله اقتصاد مقاومتی عمل شود ایران در آینده‌ای نچندان دور رشد چشمگیری خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، به وظایف مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: ما در کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری، تمامی فعالیت‌های رهبری را رصد می‌کنیم و شاهد این هستیم که به امید خداوند نه تنها از فعالیت‌های مدبرانه رهبری کاسته نشده بلکه روز به روز به آن افزوده می‌شود.

شبستری مهم‌ترین نهاد در جمهوری اسلامی را مجلس خبرگان رهبری دانست و شرکت مردم و انتخاب اصلح آنان در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را در تعیین سرنوشت کشور مؤثر دانست.

وی خاطرنشان کرد: مبادا مردم افرادی را انتخاب کنند که از انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری زاویه بگیرد و افراد مورد پسند آمریکا به کُرسی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دست یابند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، یادآور شد: مردم ایران به خصوص مردم غیور آذربایجان با حضور گسترده و  آگاهانه خود، با تعداد آرایی که بر صندوق‌های رأی می‌اندازند بر قلب دشمنان تیری فرو می‌نشانند.

امام جمعه تبریز، در آخر خطاب به مردم شهرستان میانه گفت: اگر شما مردم با رأی‌های آگاهانه خود صندوق‌های رأی را پر نکنید و فضا را رها سازید، نتیجه انتخابات به نفع دشمن تمام می‌شود و بنا به فرمایشات رهبری که فرمودند حتی کسانی که من را قبول ندارند، به پای صندوق‌های رأی آمده و رأی دهند چراکه در صحنه بودن مردم سرنوشت ساز بوده و خاری برچشم دشمنان است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز