کد خبر: ۵۵۷۰۰
۶۱۸ بازدید
۱ دیدگاه

جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان میانه با موضوع علل اعتیاد در میانه

۱۳۹۴/۱۲/۱۵
۱۸:۳۷

به گزارش صدای میانه؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه در کشور ما نزدیک به دو میلیون نفر اعتیاد دارند میزان اعتیاد در کشور را زنگ هشداری برای خانواده ها و مسوولین دانست.

حمید شکری در جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان میانه با موضوع علل اعتیاد در شهرستان و راههای پیشگیری از آن با بیان اینکه دو نوع روش در کشورها برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد گفت: کشور ایران از جمله کشورهای پیشرو در مبارزه با عرضه مواد مخدر است که بهای سنگینی در این راستا از جمله شهدای مبارزه با مواد مخدر، انرژی و توان مالی هزینه کرده است که اگر در حوزه مقابله با تقاضا وارد شویم موفق تر خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه آموزش، تربیت و اطلاع رسانی در جامعه و نیز آموزش سبک زندگی به نوجوانان و جوانان جامعه سبب کاهش در تقاضا می شود، ایجاد اشتغال و تفریحات سالم را از ضرورتهای مهم در حوزه کاهش تقاضا عنوان کرده افزود: با ارائه این راهکارها و آموزشهای لازم شاهد تربیت نسلی در جامعه با کاهش تقاضا در مواد مخدر خواهیم بود.

فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه با پنهان کردن بسیاری از آسیبهای حاصل از مواد مخدر و ایدز ضربات جبران ناپذیری به جامعه وارد شده است افزود: باید با تکیه بر واقعیتها و توجیه و آموزش نوجوانان و جوانان به مبارزه با این بلای خانمانسوز پرداخت.

وی با بیان اینکه گردش مالی قاچاق مواد مخدر در دنیا از 180 میلیارد تا 400 میلیارد دلار برآورد شده افزود: گروههای مافیایی در صدد گسترش این بازار در دنیا هستند از جمله بازار مواد مخدر صنعتی که نیروی جوان و کاری جامعه ما را مورد هدف قرار داده است.

شکری  افزود: با بررسی آمارها و مقاله های مختلف حدود 60 درصد زندانیان و 55 درصد سرقتها با مواد مخدر مرتبط بوده و می توان گفت: که سستی بنیان اکثر خانوادها و امر طلاق را ناشی از اعتیاد خواند.

فرماندار ویژه میانه تاکیدکرد: باید اموری که در راستای مبارزه با مواد مخدر انجام می شود از صورت جزیره ای خارج شده و متحدالشکل عمل شده و در قالب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، از اقدامات و زحمات سازمانها و تشکلهای غیردولتی حداکثر بهره را ببریم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱۲/۱۶ ۱۲:۱۸

جلسه نمی خواد که
1 عدم وجود اشتغال
2 عدم وجود اماکن تفریحی
3 نبود قوانین سخت گرانه برای فروشندگان خرده پا

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز