کد خبر: ۵۷۱۸۷
۲۹۶۶ بازدید
۸ دیدگاه (۶ تایید شده)

چند خبر از شبکه بهداشت و درمان میانه؛

از برنامه های هفته سلامت تا احداث و بازسازی خانه های بهداشت+تصاویر

۱۳۹۵/۱/۲۸
۲۲:۴۸

به گزارش صدای میانه؛ اخبار و تصاویری منتخب ازشبکه بهداشت و درمان میانه خدمتتان ارائه می شود:

گزارش تصویری ارائه خدمات به بیماران در شهر آقکند

**************************

گزارش تصویری اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی توسط کارشناسان بهداشت محیط شهرستان میانه

*********************

احداث و بازسازی خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان میانه

مدیر شبکه بهداشت ودرمان میانه : همگام با اجرای طرح تحول نظام سلامت درحوزه درمان؛ طرح تحول نظام سلامت درحوزه بهداشت نیز اجرا شده است.

دکتر طاهری مدیر شبکه بهداشت و درمان میانه با اعلام این مطلب که اکثر خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان میانه  نوسازی و بهسازی شده اند و در تجهیز این خانه های بهداشت ومراکز از وسایل و تجهیزات مناسب و به‌روز استفاده شده است گفت خوشبختانه به لطف خدا و حمایت‌های ریاست محترم دانشگاه و رییس محترم مرکز بهداشت استان اقدامات خوبی در حوزه بهداشت انجام گرفته شده است و این امر باعث خرسندی اهالی روستاها، بهورزان و پرسنل بهداشتی ودرمانی گردیده است.

 وی در ادامه افزود  امروز کمتر خانه بهداشتی هست که نواقص مشکل دار در آن وجود داشته باشد. خانه های بهداشتی احمدآباد گروس- دوزنان - شیخدرآباد– صومعه کبودین _ مونق _ باغجغاز – بیات سفلی – چرکینلو - زاویه – توشمانلو- کولا- مراکز بهداشتی ودرمانی اونلیق وشهید معیری – پانسیون های مراکزبهداشتی ودرمانی ملک، صومعه علیا و آقکند- احداث محل جدید مرکز بهداشتی و درمانی شهید معیری و بازسازی مرکز بهداشتی و درمانی اونلیق ازجمله واحدهایی هستند که اقدامات احداثی و بازسازی و تجهیزات لازم در آن ایجادشده است و برای سال 95درحوزه بهداشت نیز احداث مرکز بهداشتی ودرمانی شهید باهنر ، احداث مرکزبهداشتی ودرمانی شهید فایقی، احداث محل جدید مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری، احداث مرکزبهداشتی و درمانی شهید مرسلی- احداث محل قبلی مرکز معیری و تعدادی از خانه ها و مراکز بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است که پس از طی مراحل قانونی انجام خواهد گردید.

بازسازی خانه بهداشت روستای کولا

حصار کشی اطراف خانه بهداشت باغجغازعلیا

حصار کشی و اجرای کف پوش خانه بهداشت صومعه کبودین

مرکز و پانسیون کاغذکنان

*************************

اجرای کمپین های سلامت به کاهش بی رویه مصرف نمک و روغن و قند و شکر منجر شده است

دکترطاهری مدیر شبکه بهداشت ودرمان میانه  : اجرای کمپین های مختلف سلامت منجر به کاهش بی رویه مصرف نمک و روغن وقند وشکر در برنامه غذایی خانوارها شده است .

جلسه ی درون بخشی هفته سلامت با شرکت معاونین بهداشتی ،درمان ،اداری روسای بیمارستانها و کارشناسان ستادی واحدهای شبکه در محل اتاق مدیریت شبکه بهداشت ودرمان میانه برگزار گردید.

 دراین جلسه دکترطاهری مدیرشبکه بااشاره به این  مطلب که کمپین های مختلف باعث کاهش بی رویه مصرف نمک وروغن وقند وشکر وحساس سازی وفرهنگ سازی درخانوارها شده است ازاجرای برنامه های مختلف هفته سلامت ( بامحوریت شعار غلبه بردیابت با رژیم غذایی )با مشارکت ومساعدت  ادارات ونهادهای مختلف شهرستان میانه دراوایل اردیبهشت ماه خبرداد.

*************************

برنامه های هفته سلامت  در شهرستان میانه امسال  همزمان با سراسر کشور با شعار غلبه بر دیابت اجرا می شود.

دکتر طاهری مدیر شبکه بهداشت و درمان میانه در جلسه شورای فنی  ماهانه که با حضور معاون بهداشتی شبکه و کارشناسان  ستادی برگزار شده بود با اشاره به شعار سال 2016 سازمان جهانی بهداشت (غلبه بردیابت) ، آمادگی شبکه بهداشت و درمان میانه را برای برگزاری هفته سلامت سال 95 که از اوایل اردیبهشت ماه آغاز می شود با محوریت غلبه بر دیابت اعلام نمود و از دست اندرکاران ستاد برگزاری هفته سلامت خواست مقدمات و هماهنگی های لازم و مناسب درون بخشی و برون بخشی را برای برگزاری آن انجام  دهند. 

منبع:شبکه بهداشت و درمان میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱/۲۹ ۱۱:۲۸

بسیاری از کارکنان و پرستاران و پرسنل بیمارستان خاتم الانبیا هنوز شرکتی هستند وبرای شرکت ثمین گسترکارمانیا که دفتر آن درکرمان است کارمیکنند و مطالباتشان دیرپرداخت میشودیا کم پرداخت میکنند رییس شبکه چه اقداماتی دراین زمینه انجام داده اند؟ ضمنا وضعیت بیمارستان قدیمی همچنان بلاتکلیف است مدیر شبکه پاسخگوباشند

۹۵/۱/۲۹ ۱۰:۵۱

انتخاب مدیران و کارگزاران اصلح چه در بخش دولتی و چه در سازمانهای خصوصی دارای اهمیت بسیار می باشد. به منظور انتخاب اصلح، باید معیارهایی وجود داشته باشد تا مدیران و کارگزاران با آن معیارها سنجیده و ارزیابی شوند. مسلما معیارهای سنجش در هر جامعه باید متناسب با ارزشها و جهان بینی آن جامعه تعریف شود

۹۵/۱/۲۹ ۱۰:۴۸

متن نامه
به نام خداوند بخشاینده مهربان ‌این فرمانی است از بنده خدا، علی امیر المؤمنین، به مالک بن حارث اشترنخعی در پیمانی که با او می‌نهد، هنگامی که او را فرمانروایی مصر داد تا خراج آنجا را گرد آورد و با دشمنانش پیکار کند و کار مردمش را به صلاح آورد و شهرهایش را آباد سازد.

او را به ترس از خدا و برگزیدن طاعت او بر دیگر کارها و پیروی از هر چه درکتاب خود بدان فرمان داده، از واجبات و سنتهایی که کس به سعادت نرسد مگر به پیروی از آنها، و به شقاوت نیفتد، مگر به انکار آنها و ضایع گذاشتن آنها. و باید که خدای سبحان را یاری نماید به دل و دست و زبان خود، که خدای جل اسمه، یاری‌کردن هر کس را که یاریش کند و عزیز داشتن هر کس را که عزیزش دارد بر عهده گرفته‌است. و او را فرمان می‌دهد که زمام نفس خویش در برابر شهوتها به دست گیرد و ازسرکشی هایش باز دارد، زیرا نفس همواره به بدی فرمان دهد، مگر آنکه خداوند رحمت آورد.

ای مالک، بدان که تو را به بلادی فرستاده‌ام که پیش از تو دولتها دیده، برخی دادگر و برخی ستمگر. و مردم در کارهای تو به همان چشم می‌نگرند که تو درکارهای والیان پیش از خود می‌نگری و درباره تو همان گویند که تو درباره آنها می‌گویی و نیکوکاران را از آنچه خداوند درباره آنها بر زبان مردم جاری ساخته، توان شناخت.

۹۵/۱/۲۹ ۱۰:۱۶

آقای کادرشبکه تابوده همین بوده همیشه مطالبات کارکنان باتاخیرچندماهه پرداخت می شودعدم پرداخت مطالبات ازسوی برخی بیمه ها ومعطل ماندن امور دربروکراسی اداری ازجمله مواردی است که همیشه درپرداخت کارکنان مشکل ایجادکرده است . با تغییر رییس که مطمئنا به احتمال یقین امسال محقق خواهد شد شرایط ازاین که هست بهترنخواهدبود . مگر اینکه مدیر جدید معجزه کند که محال است . مدیر فعلی شبکه ازمدیران توانمند وباتجربه می باشد.که درعرض چندساله خدمات شایسته ای درمجموعه شبکه انجام داده وکسانی که ارتباط مستقیم با ایشان دارند متوجه شدند روز وشب برای ایشان مفهومی نداره وتلاش مضاعفی دارند. پس بهتره واقع بین باشیم.

۹۵/۱/۲۹ ۰۹:۴۶

مدیریت شبکه بهداشت خیلی کم است خیلی

۹۵/۱/۲۹ ۰۷:۳۵

عدم مدیریت ریس شبکه بهداشت: ایجاد نارضایتی بین کارکنان" مطالبات 6ماه مانده کارکنان بیمارستانها: مغرضانه برخورد کردن با زیرمجموعه" امید هست با تغییر مدیرشبکه بومی شهرستان رونق وشکوفایی ایجاد گردد"

اخبار روز