کد خبر: ۵۷۱۸۸
۲۰۰۲ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

چند خبر از آموزش و پرورش میانه؛

از انتصاب معاون آموزش متوسطه تا درخشش دانش آموزان و معلمان

۱۳۹۵/۱/۲۸
۲۲:۵۹

به گزارش صدای میانه؛ اخباری از آموزش و پرورش میانه خدمتتان ارائه می شود

رحیم حقی به سمت معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش منطقه میانه منصوب شد

صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه طی حکمی رحیم حقی را به سمت معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش منطقه میانه منصوب کرد .

اسفندیار صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه طی حکمی رحیم حقی را به سمت معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش منطقه میانه منصوب کرد و از زحمات  حسن لازمخانی معاون قبلی آموزش متوسطه تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است که : رحیم حقی قبل از این در سمت مدیریت دبیرستان امام خمینی (ره) میانه انجام وظیفه می کرد.

*****************

چهارمین جلسه کمیته برنامه ریزی با حضور صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه در سالن کنفرانس آموزش و پرورش میانه برگزار شد.

اسفندیار صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه  وحدت و همدلی را عامل موفقیت در آموزش وپرورش عنوان کرد و گفت: در هرمجموعه اتحاد و همدلی حاکم باشد مطمئنا موفقیت حاصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه قانون عامل دیگر موفقیت در آموزش و پرورش است افزود: هرجا قانونمند عمل کنیم و قانون را سر لوحه کارهای خود قرار دهیم  آن موقع موفق بوده ایم در غیر این صورت موفقیت حاصل نخواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش میانه با بیان اینکه اداره و مدارس در کنار هم هستند یاد آور شد: تمامی همکاران در اداره و مدارس بعنوان عضو مجموعه آموزش و پرورش، تکمیل کننده کار یکدیگر هستند و زمانی موفق خواهیم بود که باهم هماهنگ و هم صدا باشیم و با وحدت و همکاری یکدیگر مجموعه آموزش و پرورش منطقه میانه را تا اوج قله های موفقیت پیش ببریم .

در پایان جلسه کمیته برنامه ریزی صادقی مدیر آموزش و پرورش میانه طی حکمی رحیم حقی مدیر دبیرستان امام خمینی (ره) را بعنوان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش میانه منصوب کرد و از زحمات حسن لازمخانی معاون قبلی آموزش متوسطه تقدیرو تشکر کرد.

**************

برگزاری اولین جلسه شورای معاونین در سال 95

اولین جلسه شورای معاونین در سال 95 با حضور صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه در اتاق جلسات آموزش و پرورش میانه برگزار شد.

اسفندیار صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه، در سخنانی به بازدید های کیفی از مدارس تاکید کردو گفت: هدف از بازدید های کیفی مچ گیری نیست بلکه هدف رفع اشکالات و نواقصات موجود در مدرسه است.

وی در اولین جلسه شورای معاونین  به اردیبهشت طلایی اشاره کرد و افزود: مدیران مدارس با تجزیه و تحلیل نتایج امتحانات نوبت اول، نقاط ضعف و قوت را شناسایی، و در تقویت آنها اقدام کرده و از برگزاری برنامه های غیر ضروری که به آموزش لطمه وارد می کند خودداری کنند.

صادقی به اجرا و پیگیری مصوبات جلسات اشاره کرد و یاد آورشد:تمامی مصوبات جلسات پیگیری و اجرا شود و کلیه بخشنامه ها و دستورالعمل های وزارتی، استانی و منطقه ای صددرصد مورد توجه قرار گیرند.

**************

اولين جلسه کمیته بزرگداشت مقام معلم

اولين جلسه کمیته بزرگداشت مقام معلم به منظور هماهنگي و برنامه ريزي جهت گراميداشت هفته مقام معلم با حضورمدير آموزش و پرورش میانه برگزارشد.

 اسفندیار صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه در  اولين جلسه کمیته بزرگداشت مقام معلم  با اشاره به مقام و جایگاه رفیع معلم، از اعضای کمیته برگزاری مراسم بزرگداشت هفته مقام معلم خواست: اجرای برنامه های هفته معلم با برنامه ریزی دقیق و به طور شایسته و متناسب با شأن و مقام و منزلت فرهنگیان محترم انجام پذیرد.

 وی ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيد استاد مرتضي مطهري به هماهنگي، همفكري و همكاري كليه اعضا و مجموعه آموزش و پرورش در برگزاري هرچه بهتر و با شكوه تر برنامه هاي گراميداشت هفته مقام معلم تأكيد کرد.

صادقی مدیر آموزش و پرورش میانه به برنامه های هفته گرامیداشت مقام معلم اشاره کرد و افزود: دیدار با خانواده های محترم و معزز شهداء، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهداء، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه در هفته گرامیداشت مقام معلم، دیدار با امام جمعه محترم میانه، تجلیل از بازنشستگان سال جاری، کوه پیمایی خانوادگی، برگزاری مسابقات مذهبی، ورزشی و فرهنگی و هنری، ارسال پیام کوتاه تبریک به کلیه همکاران، حضور مسئولین شهرستان  و کارشناسان اداری در مدارس جهت تبریک هفته معلم، دیدار با بازنشستگان سال های قبل، عیادت از بیماران فرهنگی از جمله برنامه های است که در هفته معلم در آموزش و پرورش میانه اجرا خواهد شد.

 در ادامه جلسه، مسئول اجرایی و هماهنگی کمیته تکریم و بزرگداشت هفته مقام معلم ضمن قرائت و تشريح شيوه نامه، خواستار همكاري اعضاي کمیته و كليه كارشناسان اداره جهت بر گزاري هرچه بهتر برنامه هاي گراميداشت هفته مقام معلم شد.

***************

جشنواره نوجوان خوارزمی در آموزش وپرورش میانه برگزار شد

مرحله ی منطقه ای جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور 419 نفر ازدانش آموزان متوسطه دوره اول در محل پژوهش سرای دانش آموزی عین القضات آموزش وپرورش میانه برگزار شد.

مرحله ی منطقه ای جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور 419 نفر از دانش آموزان منتخب مدرسه ای، در مدت دو روز  با نظارت ناظران تخصصی و داوران جشنواره در محور های شش گانه ی فعالیت های آزمایشگاهی، پژوهش، دست سازه، زبان و ادبیات فارسی، کار آفرینی (بازارچه های دانش آموزی) و زبان انگلیسی به رقابت پرداختند .

در دومین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی تعداد 8880 نفر دانش آموز در مرحله  آموزشگاهی  شرکت داشتند که از آن تعداد 419 نفر دانش آموز به مرحله منطقه راه یافتند که با توجه به سهیمه اختصاص  یافته به منطقه  میانه از هر محور2 نماینده  منتخب منطقه جهت شرکت در مرحله استانی معرفی خواهند شد.

گفتنی است که: صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه از روند برگزاری مرحله ی منطقه ای جشنواره نوجوان خوارزمی بازدید کرده و در سخنانی  ضمن تشکر از ناظران و داوران جشنواره  از حضور و شرکت گسترده دانش آموزان در این جشنواره تقدیرکردند.

*****************

درخشش دانش آموزان میانه ای در هفتمین جشنواره فناوری نانو در سطح کشور

در هفتمین جشنواره دانش آموزی فناوری نانو، مقاله دانش آموزان مریم قره داغی ، شیرین عبدالهی و بهار اصغری با طرح «ماسک تنفسی با قابلیت رهایش دارو» در سطح کشور برگزیده شد.

مقاله دانش آموزان مریم قره داغی ، شیرین عبدالهی و بهار اصغری با طرح «ماسک تنفسی با قابلیت رهایش دارو» در هفتمین جشنواره  دانش آموزی فناوری نانو در سطح کشوربرگزیده شد و برای ارائه شفاهی و ارائه پوستر در تاریخ های 16 و 17 اردیبهشت در شهرستان نور استان مازندران حضور و رقابت خواهند داشت.

این موفقیت ارزشمند را به کلیه فرهنگیان فرهیخته، دانش آموزان عزیز،  دانش آموزان برگزیده و خانواده های گرامیشان، علی هدایتی استاد راهنما و کارشناس گروه های آموزشی متوسطه و سرگروه زیست شناسی منطقه  تبریک و تهنیت عرض می نمائیم.   

*****************

درخشش معلمان میانه ای در مسابقه استانی طرح درس نویسی

در مسابقه طرح درس نویسی حسن کریمی و هاجر برزگر از دبیران منطقه میانه در بین دبیران زیست شناسی پیش دانشگاهی مناطق و نواحی استان، به ترتیب رتبه های اول و پنجم استان را بدست آوردند.

در مسابقه طرح درس نویسی دبیران زیست شناسی مناطق و نواحی استان از فصل اول کتاب زیست شناسی پیش دانشگاهی، حسن کریمی و هاجر برزگر از دبیران زیست شناسی منطقه میانه  به ترتیب رتبه های اول و پنجم استان را بدست آوردند.

این موفقیت ارزشمند را به کلیه فرهنگیان فرهیخته، همکاران محترم  برگزیده و خانواده های گرامیشان، کارشناس گروه های آموزشی متوسطه و سرگروه زیست شناسی منطقه  تبریک و تهنیت عرض می نمائیم .

*****************

جلسه آموزشی مدیران متوسطه دوره دوم و هنرستان ها در آموزش و پرورش میانه برگزار شد

جلسه آموزشی مدیران متوسطه دوره دوم به منظور تجزیه و تحلیل نتایج امتحانات نوبت اول و کیفیت بخشی آموزشی در سالن کنفرانس آموزش و پرورش میانه برگزار شد.

اسفندیار صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه در جلسه مدیران متوسطه دوره دوم و هنرستان ها ی منطقه میانه در سخنانی با تاکید بر کیفیت بخشی به آموزش در گفت: مدیران برای کیفیت بخشی به آموزش در مدارس اقدامات موثری در طول ایام باقی مانده از سال تحصیلی انجام دهند.

وی با تشریح موقعیت آموزشی منطقه در سطح استان افزود: جهت کسب نتایج مطلوبتر در امتحانات خردادماه باید از اردیبهشت ماه بعنوان فرصت طلایی استفاده کرد و تمامی ضعف ها و عقب افتادگی های نوبت اول را جبران کرد.

صادقی به شعار سال 95 اشاره کرد و یاد آور شد: مدیران مدارس در هزینه کرد سرانه مدارس به اصل اقتصاد مقاومتی عمل نمایند و در خرید ملزومات مدرسه از تولیدات داخلی خرید کرده تا ان شاء الله فرمایشات مقام معظم رهبری بعنوان شعار سال95 "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" تحقق یابد. 

*****************

جلسه درس اخلاق در آموزش و پرورش میانه برگزار شد

جلسه درس اخلاق با حضور امام جمعه میانه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش وپرورش و اعضای شورای اداری شهرستان در محل سالن کنفراس آموزش و پرورش میانه برگزار شد.

حجت الاسلام  والمسلمین محمدرضا حامدی امام جمعه میانه در جمع روسای ادارات شهرستان میانه با اشاره به ماه رجب گفت: ماه رجب به سرعت در گذر است و چشم برهم زدنی این ایام خواهد گذشت همدیگر را برای توفیق استفاده از ماه رجب دعا کنیم.

وی در ادامه بحث های درس اخلاق به فرمایشات امیرمومنان در خصوص طبقات اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: امیر مومنان حضرت علی (ع) برای هر جامعه ای7 طبقه برشمردند که اگر نباشند زندگی اجتماعی شکل نمی گیرد.

امام جمعه میانه به 7 طبقه جامعه اشاره کرد و افزود:برحسب اهمیت حضرت علی (ع) طبقه اول را نیروی نظامی و انتظامی قرار دادند و سپس طبقه دوم را ارتباطات برشمردند نظام حکومتی حتی برای از پا افتادگان جامعه هم وظیفه مشخص کرده و هم برای آنها جایگاه مشخصی در نظر گرفته است.

حامدی قضات،عمّال و کتّاب را ازطبقات دیگر جامعه برشمرد ویاد آورشد: اگر قضات نباشند در جامعه هیچ قراردادی ثبات پیدا نخواهد کردو عمّال جزءناظرین و کتّاب جزء حسابداران جامعه هستند.

امام جمعه میانه به تجّار و صنعتگران اشاره کرد و گفت: اینها نیاز های جامعه را تهیه و عرضه می کنند و آسایش مردم را فراهم می کنند اگر نباشند مردم در مشکل خواهند بود.

وی به طبقه هفتم جامعه اشاره کرد و افزود: طبقه هفتم دو دسته اندعده ای امکان فعالیت دارند ولی کفاف زندگی را ندارند و کسانی هم هستند که امکان فعالیت ندارند مانند معلولین که باید مورد توجه دولت و جامعه قرار گیرند.

********************

24 کلاس درس در سال جاری از سوی خیرین شهرستان میانه به بهره برداری می رسد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان گفت: در سال جاری 24 کلاس درسی از سوی خیرین مدرسه ساز شهرستان به بهره برداری می رسد.

حمید شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در ششمین دوره انتخابات مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان میانه افزود: این مجمع توانسته از بدو تاسیس خود در سال 81 به میزان 151 کلاس درس در شهرستان میانه احداث نماید.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به اینکه مراحل ساخت و بهره برداری 24 کلاس درس در سال جاری با کمک خیرین به اتمام خواهد رسید، افزود: در حال حاضر 360 همکار فرهنگی و 40 نفر خیر عضو مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان میانه هستند.

وی با بیان اینکه در 8 اردیبهشت سال جاری ششمین همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز میانه ای مقیم و مقیم مرکز در تهران برگزار خواهد شد از حمایت و همراهی خیرین مدرسه ساز مقیم میانه و مرکز در راستای ترویج و پاسداشت این سنت حسنه تقدیر کرد.

شکری با بیان اینکه شهامت و از خودگذشتگی مردم شریف شهرستان میانه چه در صحنه های 8 سال دفاع مقدس و چه در امور خیر بی نظیر است گفت: این امور خیر هر چند وظیفه و تکلیف نیست اما خیرین شهرستان میانه ای مقیم میانه و مقیم مرکز با اراده و عزم راسخ خود برای کمک به محرومین از جمله در حوزه آموزش و پرورش آستین بالا زده و از مال و وقت خویش می گذرند تا لبخند رضایت را بر لبهای همشهریان خود از جمله دانش آموزان ببینند.

صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه حرکت در راستای امر خیر معامله ایست با خدا افزود: در شهرستان میانه این کار خیر بسیار انجام می شود که در این خصوص خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار میانه یکی از مجمع های فعال در استان آذربایجانشرقی است.

صادقی از ساخت 151 کلاس درسی توسط خیرین مدرسه ساز و تهیه و تامین تجهیزات آموزشی مدارس از سوی خیرین مدرسه یار خبرداده از حمایت و همراهی این عزیزان تقدیر کرد.

وی همچنین افزود: مورد دیگری که در کنار مدرسه سازی مورد تاکید است مدرسه یاری است امیدوارم که در این امر هم خیران محترم مدرسه یاری کرده و حرکت های اساسی داشته باشند که اگر در مدرسه نوساز تجهیزات لازم برای امر آموزش وجود نداشته باشد مدرسه کارایی لازم را نخواهد داشت .

*****************

منبع:آموزش و پرورش میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱/۳۰ ۱۱:۵۴

دوردبه به اقای صادقی. که اجازه. دخالت بعض. معاون. که سعی به انتصاب. خانواده را در مدیریت. معاوتت را داری نمی ده

اخبار روز