کد خبر: ۵۷۱۹۰
۱۲۳۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

گزارش اولین نشست شورای اداری ترکمانچای میانه در سال 95؛

مروری بر کارهای 94 و 95

۱۳۹۵/۱/۲۸
۲۳:۲۹

به گزارش صدای میانه؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: باید در راستای اقتصاد مقاومتی نقطه وابستگی اقتصاد کشور به نفت را از بین برده و اقتصاد را در برابر تهدیدها و تحریمهای دشمنان مقاوم کنیم.

حمید شکری در اولین نشست شورای اداری ترکمانچای میانه در سال 95 از زحمات اعضای شورای اداری و کارکنان ادارات، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش تقدیر کرده افزود: توسعه اقتصادی، استمرار آن با ایجاد بسترها و زمینه های لازم و تغییرنگرش ما سبب ایجاد اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور باید از حالت برون زا و درون گرایی خارج شده و به اقتصادی درون زا و برون گرا تبدیل شود افزود: ما می توانیم با توجه به تولیدات داخلی دروازه های صادرات تولیدات کشورمان را به روی دنیا بگشاییم.

شکری خصوصی سازی اقتصاد در دنیا و اقتصاد دانش بنیان و کارآفرین را اقتصادی مقاومتی عنوان کرده گفت: ما بعنوان مجموعه دولت باید کارآفرینی کنیم که در این راستا برنامه ریزی شرط اول و ضروری است.

فرماندار ویژه میانه، دقت در برنامه ریزیها و تعیین اهداف را از دیگر شاخصه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرده افزود: بنا به فرموده مقام معظم رهبری که در نامگذاری سال جدید به اقدام و عمل برای داشتن اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند باید به صورت فعال وارد حوزه عملیاتی شویم و در این راستا از استقلال مسوولیتی خود با حفظ چارچوب قوانین بهره گیریم.

شکری بر اختیار و اقتدار بخشداران در حوزه تصمیم گیری و انجام امورات بخشها تاکید کرده افزود: مهمترین مساله ای که مردم در وهله اول آن را حس می کنند امنیت است که اگر مختل شود دیگر امور به هم ریخته و آسیب می بیند که در این خصوص از عوامل نیروی انتظامی، بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی انتظار می رود به برطرف نمودن برخی منازعات و مناقشات در روستاها اقدام کنند تا خللی به امنیت بخش و روستاها وارد نشود.

وی بر حضور مستمر بخشداران به همراهی روسای ادارات و دستگاهها در روستاهای تابعه جهت راهنمایی، تشویق و آموزش مردم برای پیشبرد اهداف کلان دولت و سیاستهای عمومی آن تاکید کرده افزود: مکانیزه نمودن کشاورزی و توسعه آن، مشکلات آب، آبیاری قطره ای و بارانی، اصلاح الگوی کشت و دیگر امور برای اشتغالزایی نیازمند برنامه ریزی است که امیدواریم با برنامه ریزی صحیح شاهد توسعه اقتصاد و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی باشیم.

شکری با تاکید براینکه جذب سرمایه گذار، افزایش اشتغال پایدار و رونق تولید سبب خواهد شد تا آمار بالای بیکاری در شهرستان کاهش یابد از مسوولین و بخشداران بخش ترکمانچای خواست تا با توجه به پتانسیلهای لازم در بخش و آماده بودن شهرک صنعتی ترکمانچای، به جذب سرمایه گذاران اقدام کنند.

وی از ایجاد قرارگاه فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور از سوی دولت خبرداده افزود: در استان و شهرستان ما نیز در این راستا اقدام شده و امیدواریم با هماهنگی و همراهی اعضا به پیشبرد اهداف اقتصاد کشور برای مقاومتی کردن آن کمک کنیم.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه میانه در این جلسه از اختصاص 60 میلیارد ریال از سهم اعتبارات استانی به بخش ترکمانچای در سال 94 خبرداده افزود: در این بخش صددرصد اعتبار به پروژه ها تخصیص یافته است.

مهدی مشایخی از کمک 10 میلیارد ریالی به دهیاریها و 10 میلیارد ریالی به شهرداری بخش ترکمانچای از سوی دولت در سال 94 و همچنین اختصاص یک دستگاه لودر با هزینه 30 درصدی شهرداری و 70 درصدی دولت در این بخش خبرداد.

وی با اشاره به تامین یکدستگاه لودر و یکدستگاه گریدر برای اداره راه بخش و نیز استقرار یکدستگاه 6 چرخ در راهدارخانه ترکمانچای گفت: آبرسانی به مسکن مهرترکمانچای، اجرای شبکه پایاب اشنار، شبکه آبرسانی و برق رسانی به شهرک صنعتی ترکمانچای، شبکه گازرسانی به ترکمانچای و برخی دیگر از پروژه های بخش از جمله های پروژه های در حال اجراست که تخصیص صددرصدی بودجه را داشته اند.

مشایخی از گازدار شدن و یا اجرای عملیات گازکشی به روستاهای بخش با 95 درصد خبرداده افزود: بخش ترکمانچای از برخوردارترین بخشهای شهرستان میانه به لحاظ، آب، برق، گاز، فاضلاب و راه می باشد.

بخشدار ترکمانچای هم به بازدید از روستاهای بخش به تعداد 76 مورد طی سال 94 اشاره کرده افزود: علی رغم مشکلات مالی و دیگر مشکلات اعضای شورای اداری بخش ترکمانچای متحد و همدل با هم به پیگیری و رفع مشکلات پرداخته و بدون نیاز به مکاتبه فقط با تماس تلفنی همکاری لازم صورت می گیرد.

بهنام آقامحمدی از برنامه ریزی جدید برای اجرای طرح های دهیاری در 23 روستای شهرستان خبرداده افزود: امیدواریم با این برنامه ریزی جدید شاهد هزینه کرد تمامی اعتبارات تخصیصی دهیاریها در راستای توسعه و عمران هرچه بیشتر روستاهای بخش باشیم.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد یکساله بخشداری از حضور مستمر فرماندار ویژه شهرستان میانه در بخش ترکمانچای و حمایت و همراهی ایشان تقدیر کرده این امر را سبب تشویق و دلگرمی مجموعه عوامل دولت در بخش برای انجام امور عنوان کرد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز