کد خبر: ۵۷۱۹۱
۱۱۸۱ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

درخواستهای فرماندار ویژه میانه از مدیرکل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری استان

۱۳۹۵/۱/۲۸
۲۳:۳۳

به گزارش صدای میانه؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر ضرورت رفع موانع تولید در جهت افزایش اشتغالزایی و رونق اقتصاد منطقه تاکید کرد.

حمید شکری در جلسه ای با حضور داور نامدار مدیرکل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری استان، راه اندازی معادن  شهرستان را از دیگر ضرورتها در راستای اشتغالزایی و رونق اقتصاد منطقه عنوان کرده افزود: برخی از معادن شهرستان علی رغم داشتن مجوز به خاطر برخی موانع اداری هنوز راه اندازی نشده اند. 

فرماندار میانه با اشاره به وسعت شهرستان میانه به عنوان وسیع ترین شهرستان استان، بر ضرورت اختصاص اعتبارات ملی در راستای توسعه آبخیزداری در حوزه شهرستان و همچنین بحث واگذاری زمین های تصرفی اراضی ملی اطراف سد آیدوغموش و صدور مجوز احداث راه دسترسی سد بزرگ شهریار تاکید کرد.

وی از کندی مراحل واگذاری زمین برای احداث پارک مینیاتوری از طرف زنجان اظهار نارضایتی کرده خواستار تسریع در روند امور شده  افزود: مشکل مسیر دانشکده فنی و مهندسی میانه که راه ارتباطی صداو سیما، پارک جنگلی، ایستگاه گاز و نهالستان منابع طبیعی می باشد، از دیگر مشکلات است که نیازمند عنایت استان است.

فرماندار ویژه میانه ساماندهی زباله های روستایی را تکلیف منابع طبیعی برشمرده گفت: سرمایه گذاری در حوزه سفیدرود نیز از خواسته های اصلی شهرستان است زیرا وضعیت فعلی سبب ورود رسوب به برخی از منابع آبی شهرستان از جمله سد آیدوغموش شده است. 

وی راه دسترسی سد خلیفه لو، سد حاج خلیل،  مطالعات آقکندو تامین آب شرب آن را از دیگر نیازهای منطقه برای رسیدگی و تامین اعتبار عنوان کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به توان و پتانسیل های موجود در سطح شهرستان میانه از راه اندازی کارگروه تعامل با اداره صنعت معدن و تجارت به منظور ایجاد اشتغال پایدار و اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در منطقه و بخصوص در شهرستان میانه به جهت آمار بالای بیکاری خبر داد.

داور نامدار همچنین با اشاره به وضعیت پارک جنگلی شهر میانه، افزود: منابع طبیعی و آبخیزداری از سال 77 نگهداری و بهره برداری پارک را به شهرداری واگذار کرده است که متاسفانه به علت عدم رسیدگی  شاهد از میان رفتن پوشش گیاهی این پارک هستیم.

وی لشکر بیکاری را خطرناکترین تهدید داخلی نظام برشمرده گفت: هرچند که از لحاظ امنیت کشور ما در رده اول منطقه و بالای دنیا قرار دارد اما بیکاری در کشور ما بزرگترین خطر به شمار می رود که مبارزه با این معضل وظیفه تک تک ما مسوولین بعنوان کارگزاران نظام به شمار می رود.

وی دفن بهداشتی زباله ها را بعنوان تکلیف برشمرده از دهیاران، شوراهای اسلامی روستاها، بخشداران و شهرداری خواست تا با تعیین محلی به دفن زباله یا سوزاندن آنها اقدام کنند.

وی برای حل دیگر مشکلات و تامین خودروی مورد نیاز برای منابع طبیعی شهرستان ول مساعد داد.

 همچنین در این جلسه توافقات نهایی در خصوص صدور مجوزهای معادن و دیگر موارد مطروحه بعمل آمد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱/۲۹ ۲۳:۵۲

"وی لشکر بیکاری را خطرناکترین تهدید داخلی نظام برشمرده گفت: هرچند که از لحاظ امنیت کشور ما در رده اول منطقه و بالای دنیا قرار دارد اما بیکاری در کشور ما بزرگترین خطر به شمار می رود که مبارزه با این معضل وظیفه تک تک ما مسوولین بعنوان کارگزاران نظام به شمار می رود."

ایشان مدیرکل منابع طبیعی اند یا خطیب نماز جمعه؟

اخبار روز