کد خبر: ۵۷۳۶
۱۳۵۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

به زودی ؛

اعلام نتایج سرشماری عمومی سال 90

۱۳۹۱/۱/۲۸
۲۲:۰۹

 

 

رییس مركز آمار ایران از انتشار نتایج تفصیلی سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال 90 تا اوایل تابستان امسال خبر داد.

عادل آذر روز دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه فرصت استاندارد بین المللی برای انتشار نتایج نهایی سرشماری عمومی بین 9 تا 12 ماه است، گفت: بررسی و استخراج نتایج سرشماری عمومی سال 90 ایران هم اكنون در حال اجراست و حداكثر تا شروع تابستان امسال در اختیار مردم و نهادهای تصمیم گیر قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص نقش علمی و تحقیقاتی مركز آمار ایران در تحقق و بهبود مسایل مدیریتی كشور افزود: این مركز بعنوان یك نهاد حاكمیتی مستقل و حرفه ای وظیفه تهیه و تدوین آمار و اطلاعات لازم جهت تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های ملی و همچنین امور تحقیقاتی و كارشناسی را بر عهده دارد و محاسبه نرخ بیكاری، تورم و رشد اقتصادی و بسیاری از شاخصهای قیمتی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و زیربنایی كشور وظیفه ذاتی این مركز به شمار می رود.

رییس مركز آمار ایران همچنین از تنظیم جدول جدید داده و ستانده در این مركز خبر داد و گفت: مهمترین برنامه و همت ما در سال جدید، تمركز بر روی اجرای این طرح مهم است كه برای استفاده مراكز علمی و دانشگاهی بسیار مفید و موثر خواهد بود.

آذر افزود: باتوجه به اینكه هرگونه تغییر و تحول اقتصادی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی در كشور مستلزم صرف هزینه بوده و در نهایت آثار آن روی خروجی كشور مانند بهره وری و تولید ملی موثر می شود بنابراین تهیه و تنظیم این جدول در نهایت به رشد و تعالی همه جانبه نظام كمك بزرگی خواهد كرد.

وی خاطرنشان كرد: آخرین جدول داده و ستانده های كشور در سال 1380 تنظیم شده و جدول جدید تا پایان امسال به اتمام رسیده و در اختیار مراكز علمی كه عمده تحقیقات و پژوهش ها به نتایج این جدول وابسته است قرار خواهد گرفت.

آذر با اشاره به برنامه مركز آمار ایران در راستای راهبرد امسال، گفت: مهمترین نقش این مركز در تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی عمل به توصیه اكید رهبری به مركز آمار ایران در آستانه اجرای سرشماری عمومی سال 90 خواهد بود.

وی اظهاركرد: همانگونه كه رهبر فرزانه انقلاب، بر حفظ استقلال حرفه ای مركز آمار ایران در تولید آمار و اطلاعات ناب و اصیل در جامعه توصیه و تاكید فرموده اند بنابراین اگر این رسالت حرفه ای را بخوبی انجام دهیم می توانیم بزرگترین كمك را به تحقق تولید ملی در كشور كرده باشیم.

آذر تاكید كرد: برای تهیه و انتشار آمار و اطلاعات واقعی ، دقیق و به روز در كشور جهت هرگونه تصمیم گیری و برنامه ریزی ملی تلاش خواهیم كرد.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز